Zběsilá krev

(festivalový název)

Wild Blood

Drama / Historický

Itálie / Francie, 2008, 148 min

Priemerne spracovanie príbehu, ktorý mohol byt hodne naloženejší, výbušnejší a rýchlejší. 148 minút je zbytočne veľa, mnohé scény boli doslova navyše a vytvárali vo mne iba čakanie na to, čo ešte bude. Luca Zingaretti zahral Valentiho dobre, bez neho by to bolo o poznanie slabšie, bez zmyselnej Monici Bellucci zase oveľa suchšie. Tri hviezdičky, ani menej, ani viac.(27.9.2009)

Pomalu tekoucí příběh je podpořen výbornými výkony hlavních představitelů, rozhodně nenadchne milovníky amerického polopatismu, primitivního střihu a rychlého sledu tupých akcí. Giordana položil ve svém neprávem opomíjeném filmu několik palčivých otázek na téma viny, spoluviny a lehkosti manipulace davu. A závěr je naprosto skvostný.(30.11.2011)

Mám podobné kontroverzní a nejednoznačné příběhy rád. Právě pro ten pohled na ne zcela jasné, čisté a rovné příběhy osob zmítajících se v divokých záchvěvech doby. Technicky vzato ve filmu moc ani nejde o to, zda hlavní hrdinové byli či nebyli vinni, spíše o optiku oné viny. Na Luca Zungarettiho jsem si dlouho zvykal, ale nakonec mě uchvátil, Monica Bellucci je bez debat. Jen kvůli ní jsem film viděl a nezklamala. Děsil jsem se dlouhé stopáže, ale při sledování mi to nakonec tak dlouhé nepřišlo. Film, který vás může zcela minout, ale když vás drapne, pěkně vás vyždíme. Možná pro pokročilou noční dobu sledování jsem zůstal někde na půl cesty.(12.3.2018)

"Osvaldo Valenti a Luisa Ferida byli známou italskou hereckou dvojicí. Stali se hvězdami fašistické kinematorafie a jejich soukromý život byl podobně bouřlivý jako většina postav, které ztvárńovali. Na skolnku 2. světové války se však dostali do hledáčku partyzánů jako kolaboranti a nad jejich hlavami se začala vznášet hrozba smrti"... Stručně k obsahu tohoto historického snímku se zajímavým tématem a výbornou Monicou Bellucci, která ve filmu neztrácela nic na své atraktivitě. Malou výtku bych měl : ke zmíněným střihům ve scénách, které vytvářeli občas zmatekt a tím si pokazili celkové hodnocení.(5.10.2013)

• morricone

Na Monice Bellucci mám rád její různorodost.Ale poslední dobou je její výběr dost řekl bych špatný.A přitom takový talent.Tento film je nemastný neslaný a už asi 15 minutách máte chuť přetáčet film dopředu.Dějově mi to přišlo zmatené ,navíc střihy a linie filmu byly velmi násilně a nelogicky doslepovány. Přitom Moniččin manžel Vincent Cassel je poslední dobou pravý opak ,jeden lepší film než druhý..... Možná by jí měl začít radit :-)(15.9.2009)