poster

Smrt ledovců (TV film)

 • Německo

  Alps - Scene of a Crime: The Dying of the Glaciers, The

Dokumentární

Německo, 2004, 44 min

 • hippyman
  ***

  zajímavé téma pohřbeno krásně patetickým komentářem a naprosto nedynamickým zpracováním... ještě tak mohli začít jódlovat... 50%(29.11.2008)

 • igi B.
  ****

  Ledovce, "ty perly, koruny hor" pomalu mizí. Některé v nenávratnu... Zde konkrétně v Alpách. Ale i ve Skandinávii, v Asii, v Americe, na Novém Zélandu... Otázkou je, nakolik jde o přirozený (a v historii Země se opakující) přírodní proces a nakolik se na tomto jevu v současnosti podílí >nezlomný lidský duch< . Navíc - tenhle proces změn má své dopady i opačným směrem. Na lidský život a práci v postižených oblastech. A na to téma se snaží vyjádřit názor a najít alespoň dílčí odpovědi tenhle (v maximální možné míře snahy o objektivitu) zajímavý dokument... Nu, příroda je mocná čarodějka. D.m.s.n. nás v brzké budoucnosti i proto (přesto?) nečekají žádné optimistické prognózy... - - - - - (Poprvé viděno 29.11.2008 na ČT2, komentář zde jako první - 29.11.2008)(29.11.2008)

 • pOne
  ****

  Líbí se mi tento "německý veřejnoprávní" styl dokumentů. Žádné rádoby efektní superakční dokumentární rekonstrukce, žádný komerční styl "za chvíli" (po reklamách) uvidíte. Místo toho krásné záběry a podnět k zamyšlení.... každý si přebere po svém.(30.11.2008)