Rockfish

Tim Miller

Scénář:

Tim Miller

Greg Berg

Rockfish je dalším snímkem z dílny studia Blur. Dobrodružný sci-fi příběh o muži a jeho věrném „zvířecím“ příteli nás zavede na odlehlou a zdánlivě opuštěnou poušť. Toto místo však není ani zdaleka tak opuštěné, jak se na první pohled zdá. (Zbyisek)

tron

K tomuto 9-minútovému filmu som sa dostal náhodou, keď som písal článok o chystaných filmoch Vina Diesela a narazil som v jeho filmografii na film, v ktorom by rád hral. Akýsi ROCKFISH. Vôbec som nevedel, o čo ide, ale čakal som akčný triler o mafiánskom zabijakovi s prezývkou Rockfish. Potom som vypátral, že režisérom je neznámy Tom Miller. A odtiaľ bol len kúsok k zisteniu, že rovnaký Tom Miller v roku 2003 už jeden film s takým názvom nakrútil. Krátkometrážny. Takže film, v ktorom by si rád zahral Diesel (ak teda opakujem vznikne, tento komentár vzniká v marci 2010 a zatiaľ to skôr vyzerá na to, že nie, aspoň nie v najbližších piatich rokoch), bude, pravdepodobne, celovečernou verziou. A musím povedať „WOW!“ a dodať „a prečo nie, dofrasa“. Nie je to geniálne (ale mňa máloktorý krátkometrážny počin zaujme) a rozhodne to vykráda koho vládze (finálna „explózia zvnútra“ mi pripomenula najskôr Jonáša, ktorého kedysi prehltla veľryba a následne spôsob likvidácie ústredného monštra v závere prvých MUŽOV V ČIERNOM, plus to má veľa z DUNY a CHVENIA), ale po vizuálnej stránke ma to oslovilo, páčil sa mi hlavný hrdina (rola akoby Vinovi písaná na svalnaté mlčanlivé telo, navyše sa dej odohráva v prostredí, pripomínajúcom jeho ČIERNOČIERNU TMU) aj jeho zvierací (alebo aký) kamarát... a nielenže si to viem dobre/ľahko predstaviť ako normálny hraný film (asi som zabudol dodať, že kraťas je animovaný), ale aj CHCEM. Potenciál to má... teoreticky... uvidíme... či by ten nápad vystačil na hodinu a pol... ťažko povedať. Kraťas nájdete na YouTube. ()

Velemír

Prázdné formalistní cvičení v 3D animaci... Pardón, ale tenhle kousek na mě působil, jakoby se grafik pokoušel o svižný akční příběh (což dost možná skutečně platí), ale zamrzl u vizuality (která je sice místy \"bombastická\", ale, mám-li tedy zhodnotit alespoň tu, pak pro mě zoufale bez gravitace - čti: \"bez dynamiky, charisma, koulí...\" - a tím pádem jaksi impotentní!)... Ale hlavně: obsah se vytratil! - Co zůstalo, je fůra nelogičností a sladkých, podbízivých klišé (třebas i myšlených upřímně, ale ve finále působících falešně a bezduše)... Škoda! Už Melies dokázal svým výtvorům přes všechen formalistní základ vdechnout víc života a nadčasové sci-fi zábavnosti! ()

Jordan

vcelku súhlasím s Velemírom, s tým, že pridám jednu hviezdičku, pretože ako akási exhibícia 3D animácie mi to prišlo ako vcelku šikovne urobené - samozrejme, že príbeh okrem nápadu sci-fi rybačky nemá extra nič na ponúknutie, ale animácia celkom svižná, vcelku nie zlé bohužiaľ vďaka prílišnému dbaniu na formu priemerné cvičenie ()

Paxxx.cz

Svým způsobem mi tenhle kraťas hrozně připomína další krátký film 9 od Shane Ackera. Oba vypadali hodně zajímavě a u obou byl kraťas jako předfilm. Rockfish sice nemá tak pohlcující atmosféru jako číslo 9, ale přecijenom pár zajímavostí a lákadel film, který k tomuto kraťasu letos vyjde nese takže si ho asi nenechám ujít. ()

PetrPan

Lov monumentální příšery ne nepodobné červíkovi z Duny či potvoře z Chvění..krátká epizoda plná akce i napětí, výborné animace, okořeněná špetkou patosu v podobě ochočeného psíka-démona či co co to bylo - z mé strany spokojenost, jeden by neřekl, že režisér tety Luisy dokáže vytvořit takhle vydařenou a strhující jednohubku. ()