Gamblér Herman ( Dean Martin ) má problémy s veriteľom. Ten mu dá možnosť vykúpenia sa s dlhov, keď vyhraje dostihové preteky v Marylande s konkrétnym koňom. Toho vlastní pôvabná majiteľka, do ktorej sa Herman zamiluje. Nebola by to dobrá komédia, v ktorej by nevystupovala ešte jedna postava a tou je milovník zvierat a pomocník u veterinára Virgil ( Jerry Lewis )... Lenže v tomto prípade ide ozaj len o dobrú ( rozumej priemernú ) komédiu, kde sa všetko podstatné udeje na začiatku a na konci. Pri realizácii sa vyskúšala nová metóda, Technicolor ponúkol 3D formát, avšak film šiel do kín v klasickom 2D formáte. Prvý komentár.(29.9.2012)

Když jsem už nějakou dobu nic od Jerryho Lewise neviděl, přišel mi zde zase jednou zábavný.(11.4.2018)

• danecek24

11. Zlatý Glóbus za rok 1953 - cena (1) - *Objev roku (herečka) - Pat Crowley (Pozn.: Cenu získala i za výkon ve filmu "Forever Female")(19.1.2009)