Scourge

Andrew Bronstein

Charlie Renfrew

Kostýmy:

Heike Mavlhardt

Tak takovýhle překvapení jsem vskutku nečekal. Film vypráví o parazitovy který si vybýrá oběti, a poznat to můžete tím že krká, a kručí mu břicho. Zní to sice debilně, a ono to i debilní je ale film mě dokázal zaujmout a dokoukal jsem ho bez problémů a pár scén se mi i líbilo, třeba začátek kde prší a jde se zabít jeden chlápek je zajímavá a kamera je v tu chvíli naprosto perfektní a k tomu dopomáhá hudba která byla vybraná s citem. Co mě ještě potěšilo byly efekty toho monstra, ono samotný vypadalo poměrně slušně jeho tvůrce si dal záležet a nejednou mi připoměl parazita z filmu Fakulta. Ale i ty efekty vypadají zdařile. Bohužel jsem ale vyčerpal všechny pozitiva a ted přijde to horší. Třeba konec filmu mi nepřipadal tak moc dobře zvládnutý, a herci byly špatní, sice byly sympatičtí ale špatní. A i přes ty plusy je to prostě další scífko v řadě. Nicméně hodně slušné scífko.(21.10.2012)

Film Scourge sem si pustil těsně po neuvěřitelnym ,nedokoukanym filmovym loku Valhalla rising,nejnudnějšim filmu co sem kdy viděl,a musim říct,že ač je tenhle film plnej klišé,blbejch dialogů,tak mě vcelku bavil,až na poslední minuty,kdy se to tvůrcům ne úplně povedlo.Ale jako nenáročnej filmovej fanoušek film shledávám zcela v poho.A jedna zajímavost.Při filmu sem si vzpomněl na film The hidden s Michaelem Nourim.50%.(10.3.2011)

• numan

Pracně z prstu vycucaná céčková horrorová taškařice, kterou nedoporučuju sledovat během oběda, protože se v ní hodně a dlouze krká. Celkem tuctový slasher s jakýmsi znova oživeným vetřelcoidním parazitem z dávných věků a dvojicí statečných amerických teenagerů. Milovníci gore možná ocení urvanou čelist. Se "sci-fi" to opravdu nemá nic společného - "fi" to je sice celý, ale "sci" ani nota.(17.5.2009)

• J*A*S*M

Docela milé překvapení, protože se na to dalo koukat. Herecké výkony plně odpovídají béčkovým ambicím filmu, scénář je jedno velké klišé, avšak co se provedení týče, dosahuje Scourge takových kvalit, které mu zajišťují možnost nočního sobotního vysílání na Nově. Což sice taky není žádná výhra, no ale aspoň něco. Letos už se objevila spousta mnohem horších hororových snímků, tenhle si právo na život zaslouží - minimálně za docela zajímavou scénu v nákupním středisku a napínavou scénu s šerifem a jeho vozem. 40%(27.11.2008)

• sochoking

Corrigia! ... Neuveriteľné, kto má odvahu s niečim takýmto ' sa vytasiť ' ... U tohto filmu doporučujem piť veľa bublinkových nápojov, aby sa vyrovnal ' fenomén grgania' . Príšera, s príznačným menom ( ' pohroma' ) i pre tento film, sa prenáša pupkom svojich obetí a aby to autori mali jednoduhšie, tak " Smrt obsazeného těla nic neznamená, tvor se stáhne dovnitř a tělo používa jako štít. To vylučuje utopení a dokonce i oheň. " Tiež som nepochopil prítomnosť postavy tlstého ' vyžratého' fotografa " z tisku " , ktorý iba umocňuje dojem " päsť na oko" . Vydržal som len kôli očiam hlavnej hrdinky Jess, ktorú stvárnila Robyn Ledoux. Tie 2* sú za pár dobrých efektov a jej oči, v ktorých som sa utápal.(7.3.2009)