Mrazivé peklo (TV film)

Yeti: Curse of the Snow Demon

Horor

USA / Kanada, 2008, 90 min

• ARI50

Svým obsazením a hlavně kvůli jedné konkretní osobě jsem se těšil a tak nám let nevychází podle představ tak se dostaneme do zasněženého prostředí kde na nás čeká nejhorší opice v kostýmu kdy já bych doma vymyslel o dost lepší a to mě fakt nasralo protože film by byl jinak velká pecka a já bych se netěšil zbytečně a nebyl bych tolik nasraný jak to posraly uf a je to venku.(8.9.2018)

• hallelluja

Inšpirovali ste nás, obohacovali slovník a – keď bolo treba – veru aj otcovsky napomínali. Mysleli ste to s nami dobre… a veľká škoda, že ste svoj boj za ”rozšírenie, lepšie zvýraznenie a sprehľadnenie originality komentárov” (cit.) vzdali tak skoro. Len vy viete, čo ste tým mysleli a my už sa to nedozvieme… Budiš nám vodítkom 9-bodový manuál na vytvorenie dokonalého komentáru k filmu, použijúc ho dúfam, že snáď sa k Vášmu ideálu aspoň priblížim... So všetkou úctou venované Používateľovi Ocino :                                                                                           1. Mrazivé peklo je o prežití mladých ľudí v nehostinných Himalájach po páde lietadla. Zámerom autorov bolo vyvolať v divákovi existenciálne otázky, ktoré si obyčajne kladie len tvárou tvár hroziacej smrti hladom, mrazom či napadnutím legendárnym netvorom, Yetim. 2. Psychologické drámy človek vs. človek, či človek vs. príroda, majú v kinematografii nezastupiteľné miesto. Pripomínajú nám našu pominuteľnosť. Žiaľ, často bývajú ťažko dešifrovateľné, akoby zahľadené samé do seba, nekomunikujú s divákom… Mrazivé peklo je iné. Napriek svojej dramatičnosti neprestáva byť hravé a priame. Na svoje si príde aj tzv. menej náročný divák. 3. Krása je v nevedomosti, drahý Mr. Ziller, nie každé rozšliapnutie hlavy či trhanie hnát musí byť nasnímané zblízka. Tak trochu za pomyslenou hranicou mojej diváckej tolerancie exploitation scén bolo použitie čerstvo odtrhnutej kamarátovej končatiny na … (nie nie, neprezradím, krása je v nevedomosti, predsa…) 4. Za relevantnú či inak zaujímavú skutočnosť považujem fakt, že himalájska vegetácia uprostred zimy sa takmer v ničom nelíši od tej dolnoliptovskej uprostred marca. 5. (smutne pozrúc na tento a ďalšie svoje komentáre musím s poľutovaním priznať, že nerozumiem tomuto bodu…) 6. Píšete: “Hviezdičky je možné udeliť aj bez komentára…”. Budem tak trochu za rebela – vytvorím kometár bez hviezdičiek. Viem, že nebyť Vášho predčasného odchodu, tento krok by ste ocenili ako prvok originality – nedodržiac síce literu Vášho Memoranda, zato ducha áno, bohbuďmisvedkom, že ducha áno! 7.(porovnávam…) 8. Zaujal ma komentár používateľa Isherwood. Vďaka nemu som si vygooglila význam slovného spojenia ‚guilty pleasure‘ a okamžite si ho zavádzam do používania. Zaujali ma kometáre aj iných dvoch používateľov, ale tých tu nespomeniem, nakoľko ide o tzv. diskusné hovädá, ktoré priamo či nepriamo stoja za Vaším odchodom. 9. Aktualizácie svojich komentárov vykonávam operatívne podľa potreby, najčastejšie z dôvodov syntaxovo – gramatických. Preto vyzývam používateľov, ak si všimnú tzv. hrubku, nech mi bez zaváhania napíšu. Ocino a jeho verbálny prejav si zaslúžia pamätník pravopisne bezchybný…(25.8.2013)

,,...ZACHRÁNIME VÁS." ,,AKO, MÁTE VO VRECKU VRTUĽNÍK?" __ Ako milovník filmového odpadu som si nemohol nechať túto ,,podívanú" újsť, i keď som sa zo začiatku trocha bál únavy z opotrebovania žánru (krátko predtým som videl Pterodaktyla a Pytón 2), Mrazivé peklo (inak fasa dosť zavádzajúci preklad) patrí medzi to (naj)lepšie čo sa dá inak vidieť a to predovšetkým vďaka jeho viac či menej chcenému humoru. Pri tomto filme netreba brať vážne naozaj nič, všetko vypnúť a kochať sa - aj zalesnenou oblasťou Himalájí. Mňa osobne najviac pobavili kúsky, keď sa ako obrana proti Yetimu používajú snehové gule, alebo keď tej parte dojde drevo, posedávajú pri horiacich mŕtvolách a riešia svoje existenčné problémy často vyšperkované parádnymi dialógmi (,,POMÔŽTE NÁM NÁJSŤ KAMARÁTKU. UNIESOL JU YETI. JA VIEM, ŽE TO ZNIE ŠIALENO..." ,,EHMMM... Z DIAĽKY SME VIDELI AKO VÁS NAPADOL.") a krásnúčký je pád hlavného protagonistu keď nejaký kus vyplutého žvanca vyzerá foremnejšie ako on. Pokiaľ ide o samotný trojmetrový chumáč vaty (ako ho veľmi trefne a vtipne nazval v dlhočiznom kometári maxxxim) je s ním ozaj kopec srandy len škoda, že sa neobjavuje častejšie na scéne. Mne inak pripomínal skríženie nejakého uruka z Pán prsteňov, vyzretejšie fázy Oldmanovho Draculu a Jeremyho Ironsa zo ,,Stroja času". Uvítal by som, keby vo finále prežilo ešte menej osôb a spôsob ich smrti by bol prepracovanejší. Super bol aj absolútny záver, ale na nejakú čas si musím dať s týmito filmami oddych. Asi budem v jaskyni...(8.12.2009)

• castor

Znovu kouzelné. Štáb rozházel „kusy“ letadla kdesi u sjezdovky beztak nedaleko luxusního hotelu, vydával to za Nepál a šlo se na věc. Banda univerzitních fotbalistů přežije pád letadla, nejprve je třeba rozdělat oheň a vyplácat na něj několik sirek, ač v okolí hoří trosky letadla, vzápětí je potřeba najít rádio, které „zůstalo v ocasu“, jak tvrdí jeden z účastníků vycházky osazenstva ústavu. Prostě legrace. Za kamerou se zřejmě chichotá parta předškoláků, před kamerou to není o moc lepší, herci by nicméně měli dostat nějaké nepodstatné ocenění, že se před ní z těch dialogů nezačali smát. Mezi nimi je mladší kopie Caspera Van Diena, který podobné skvosty rovněž natáčí. Krvelačný chlupáč je úsměvný, mordy jakbysmet. Tohle má s filmařinou společné asi jako smažák s gastronomií.(9.8.2017)

• Big Bear

Tu jednu hvězdu dávám za tu kupu srandy, které nám tvůrci tohoto dílka naservírovali plný vagón. Jen si říkám, zdali to vlastně měli v úmyslu. DVD jsem koupil ve výprodeji v trafice za 20 Kč a za tu cenu jsme se s kamarádem bavili královsky. Když už to trochu zavánělo nudou, začal Yeti skákat a sranda pokračovala. Tohle nebylo béčko, to bylo minimálně téčko.... Doporučuji něco popít a film si večer pustit s přáteli :-) Po dokoukání se mi však do mysli neustále vtírala jedna otázka. Proboha proč?(23.1.2011)

• - Každý den trvalo navléct na herce kostým yetiho 3 a půl hodiny. (oje)

• - V takové nadmořské výšce se králíci nevyskytují. Do 5 800 m n. m. je možné pozorovat maximálně sviště himalájského. (Prochy38)

• - Spoiler: Když se Garcia (Kris Pope) snaží dostat se zlomenou nohou z jeskyně, použije jako dlahu ruku mrtvého přítele. Při šplhání po skále ji ale v jednu chvíli na noze nemá. (Prochy38)