Reklama

Reklama

Jsi chytřejší než páťák?

(TV pořad)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Zábavná soutěžní show, ve které každý může vyhrát až milion korun. Musí však správně zodpovědět otázky, jaké ve škole dostávají „páťáci“.

Každého kola se účastní jeden dospělý soutěžící, který má šanci vyhrát až 1 milion korun, pokud správně zodpoví otázky převzaté z výukových materiálů pro první stupeň základní školy (tzn. učebnice, prezentace, pracovní sešity pro 1-5. ročník ZŠ).

Soutěžící odpovídá na otázky z 10 tématických kategorií (například astronomie, cizí jazyky, český jazyk, matematika, nauka o Zemi, zdravověda, zeměpis ČR, zeměpis světa, zoologie .....), a to v libovolném pořadí. Každá správně zodpovězená otázka jej posune o stupeň výš (jednotlivé stupně jsou ohodnoceny různými částkami). Pokud zodpoví správně všech 10 otázek, smí zodpovědět 11. otázku za 1 milion korun.

Pokud se soutěžící rozhodne ukončit svou účast ve hře, musí se na žádost moderátora podívat do kamery a říct větu „NEJSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁŤÁK." (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (96)

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

"Jsi chytřejší než páťák?" Ano, to teda som. O tom nech nikto nepochybuje. Takže si nepotrebujem overovať svoje vedomosti, inteligenciu a všeobecný rozhľad v nejakej podradnej televíznej show, ktorú moderujú dva poloidioti. Krpatý arogantný trol Michal Suchánek a nechutne mastný brav Richard Genzer môžu tak akurát sami seba testovať, či sú chytrejší ako piataci zo základnej školy. Táto relácia sa na obrazovkách dlho neohriala, pretože to bolo nudné, hlúpe a trapné. Bol to odpad! ()

Allien.9 odpad!

všechny recenze uživatele

"Jsi chytřejší než páťák?" Já ano a upřímně doufám, že jsou soutěžící nastrčení, protože jestli ne, tak je tato "show" (jako mnohé další) hrubou urážkou mé inteligence. P.S.: Nahrané až hrůza. P.P.S.: Otázka z první třídy na téma umění: Kdo hrál ve filmu "Piráti z Karibiku" Jacka Sparrowa? Ano, kdyby se ve školách učilo o filmech, byla bych v sedmém nebi, ale NE, tohle se, VY IDIOTI z TV Nova, ve školách fakt neučí.;-) ()

Reklama

duklak2 

všechny recenze uživatele

V létě roku 2007 vtrhla na NOVU tato zábavná soutěž a vysílala se každou neděli v prime-time. Jo, pár dílů jsem viděl a rozhodně tato soutěž nepatří do odpadu. I když je trochu nesmyslná. Přeci jenom, starší dospělý člověk není robot a nemůže si pamatovat učivo ze Základní školy. Hodně moc otázek jsem nevěděl, což je trochu ostuda, neboť mě bylo v době uvádění tohoto pořadu v TV 22 let. Některé otázky mě přišly hodně těžké, ale zase na druhou stranu to může být tím, že dnešní děti mají učivo, které jsem např. já probíral ve třetí, tak oni ho mají už ve druhé, nebo je možné, že i v první třídě. Také mi přišlo, že celá soutěž je o tom, že nikdo nemá na páťáky. Ze soutěžících dětí si pamatuji hlavně na Štěpána, který mě připomíná novodobého Einsteina a z dívek mě zaujala Alžběta. A co se týká moderátorů Míši a Ríši, tak předvedli svou klasickou show:-). I když o Suchánkovi mám od jisté doby, (co jsem ho měl možnost vidět na vlastní oči), své mínění. Připadá mi, že si o sobě hodně myslí. Celkově tuto soutěž hodnotím lepšími dvěmi hvězdami. A na závěr se dívám do kamery a říkám: NEJSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁŤÁK:-) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

No řekl bych, že pro děcka to byla zábava určitě. Proč hned hanit každý podobný pořad. Michal Suchánek a Richard Genzer si jeli na svojí klasické „ulítlé“ vlně, ale tohle patřilo k jejich serióznějším pořadům. Nicméně je pravda, že nejvíce tu škodili scénáristé (kteří vymýšleli otázky) jenž se prostě v páté třídě ani učit nemohli… ()

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Na jedné straně stojí chlap ve výstředních letech, dejme tomu táhne ke čtyřicítce. Na druhé straně stojí páťák. Skutečný kožený páťák, vysoký metr dvacet, lehce obtloustlý s čokoládou oblepeným ksichtem. Náhle zazní gong a na soutěžící padne první otázka....jaké je hlavní město Albánie? ... chlap tápe ... raz .... dva ... tři ..... neví. Kluk odpoví Tirana a okamžitě mu všichni tleskají. Co se děje v hlavě toho chlapa nikdo neví. Otázka je, jestli to je skutečně vážný, nebo si Suchoš s Genzerem udělali jenom takovou hru a natahali tam do pár epizod pár známých, kterým ztrapnění za pár korun nebude vadit. Jinak těm dětem pak naroste ego a přestoupí se na další otázku. O tomhle je, nebo spíš byla, tahle hra, která rozhodně měla myšlenku, a ne ledajakou, totiž myšlenku ! ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama