Pan Dokonalý

The Good Guy

Pán Dokonalý

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2009, 87 min

V zásadě obyčejná podívaná, která nemá čím vysloveně výrazně zaujmout (snad kromě očí Alexis Bledel), nicméně ani nijak nenudí a především díky poměrně dovedně vykresleným a odehraným charakterům postav se film zručně vyhýbá okatým klišé a americké tuctovosti, s níž se v podobném žánru jinak setkáváme nejčastěji.(4.7.2011)

Väčšina amerických romantických komédií končí tradičným klišé, a to je na nich najhoršie. Takže pri ich sledovaní ide hlavne o ten námet, prostredie a vývoj príbehu - no a v tomto prípade to nebolo vôbec najhoršie, dokonca by som povedal, že ľahký nadpriemer. Mám rád filmy, v ktorých sú knižné kluby - lebo prostredníctvom knižiek sa často metaforicky odkrýva a je naznačený aj samotný príbeh alebo charakter niektorých postáv. Ale inak nechápem ako sa Beth vôbec mohla dať dokopy s takým egoistickým dementom ako bol Tommy, s ktorým mala sotva niečo spoločné a namiesto empatie dostávala skôr posmešné poznámky. Ale dobre, však je to "len" film, no horšie je, že toto sledujem aj okolo seba - a to už fakt nechápem. Hajzlíkov ako je Tommy nemôžem v živote vystáť, a pritom práve takým patrí svet. Daniel bol v pohode, trošku mi pripomína mňa - hanblivý romantik túžiaci po dôvere, pochopení a úprimnej Láske. Pekné, že sa toho napokon aj dočkal - a dokonca nemusel zas tak dlho ani vyčkávať.(21.10.2013)

Romantické komedie mám ráda, a ačkoli tenhle film podle některých nijak nevybočuje, mně se zdá, že právě naopak. Ve skutečnosti jsem hned nevěděla, kdo je ten „Good guy“, neboť úvodní scéna mě uvedla do patřičného zmatku, a proto jsem s napětím čekala, o co tam vlastně půjde… a bez Alexis Bledel by to taky nebylo ono.(13.6.2011)

• chrispe

Dokonalá porce nudy. Přiznám se, že posledních 40 minut jsem už ani nedávala moc pozor. Scott Porter byl tak strašně nesympatický slizoun, Alexis Bledel nudná a ani Bryan Geenberg, sic hezounek, to nezachránil. Příběh je podle šablony, nezáživný, nic nenabízí. Není tam vtip. Skoro si říkám, že je to na hranici odpadu.(26.5.2013)

• zero_zelo

krásní lidé, že? :))) to je tak cool a v pohodě. úplně mě to dojalo. to je film pro ambiciózní třicítky, aby mohly doma nad flaškou vína jásat, že to určitě brzo vyjde, protože sou taky tak dobrý :))) už jenom ten čtenářskej klub mě zabil :))) esli já bych vlastně neměla dát naopak 5*!! je to vlastně geniální. dyk je to romantická komedie s dramatickým nábojem, ale úplně na 100%(12.12.2012)