Megashow Slovensko hľadá SuperStar patrí medzi najúspešnejšie relácie svojho druhu vo svete a prvýkrát budú môcť zažiť jej atmosféru a zvoliť si spevácky talent posledného obdobia aj diváci Slovenskej televízie. Doteraz bola vysielaná v 28 krajinách sveta, pričom v mnohých z nich padli rekordy v sledovanosti aj v počte odoslaných SMS. Relácia získala aj mnoho významných ocenení napríklad v USA alebo vo Veľkej Británii, ktorá je zároveň krajinou jej pôvodu. (PROROK14)

dj.kouba

V první řadě převyšuje českou superstar o 110%. Profesionálnost moderátorů, kteří v porovnání s našima, kteří neustále hleděli do papírů, je ohromující. Moderátoři na Slovensku tou soutěží dalo by se říct žili, skvělá improvizace, synchronizace obou dvou, vtipy,....Jediné, co mě naštvalo, že vyhrála Koščová, která mně byla absolutně nesympatická. Byli tam lepší. Například Martina Š.(moje osobní favoritka, kterou jsem zbožňoval :-)) nebo Zdenka Predna. ()

Mire

Zo začiatku nový fenomén televíznej zábavy - spevácke súťaže tu síce boli, ale SHS bol prvý taký väčší projekt. Prvá séria bola naozaj výborná, aj sme sa zabavili v Hviezdnej rote, aj boli kontroverzní finalisti ktorých mená sa dennodenne preprierali v bulvári. Vyhrala to sedliačka z východu ktorá dokázala minulý rok vydať tretí album o ktorom takmer nikto nevie. Nepochybujem o tom že hlasy mohli byť sfalšované a vyhrať mohla Šindlerka, ďaleko krajšia a lepšia speváčka ako ona!! I keď ju nevyhľadávam... Druhá séria bola kvalitatívne nižšie, ale stále na slušnej úrovni. Trojka bola už len nafúknutá bublina z dávno vyžutej žuvačky. Tak to proste býva :)) ()

Emzet

Pro slovenskou verzi pořadu platí víceméně totéž, co jsem psal u jejího českého bratříčka. Jediným důvodem dát o hvězdu víc jsou moderátoři - jak Banášová, tak Pyco jsou zábavní a sympatičtí, což se ani zdaleka nedalo říct o těch českých tragédech. Co víc - mám pocit jakoby snad i výběr zpěváků nebyl tak nechutný, sterilní a R'N'B poznamenaný - jmenujme za všechny například Prednou, která ani trochu nepřehrává (rozuměj - dramaticky nevzdychá a nezalyká se svým hlasem jak barevná gospelmamá) a přesto se dostala až mezi prvních pět "nejlepších". Že by měli Slováci větší cit pro hudbu? Možné to je, koneckonců si vždycky raději pustím Hammela, Žbirku či Lehotského oproti Michalu Davidovi nebo Lucii Bílé. A to už vůbec nemluvím o Mariánu Vargovi. ()

Anderton

Na prvú slovenskú superstar bol zvedavý úplne každý. Nový, v našich končinách ešte neznámy formát sľuboval súťažiacim a divákom hory doly, ako to nakoniec s tými súťažiacimi v praxi dopadlo, vieme všetci. Aspoň sa divák trochu pobavil na pestrej zmesi finalistov, z ktorých mal jeden zaujímavejšiu riť, ako spev, ďalší učorkoval kolegyni mobil a tí ďalší buď zapadli do zabudnutia, alebo mali aspoň zopár hitov. A to sme čakali na novodobé superstars. Bublina splasla. ()

PATWIST

Proste, prvá spevácka súťaž na obrazovke, ktorá mala veľkú popularitu a kedysi som vedel mená TOP 10, kde boli fakt skvelý speváci a mnohý sa dostali aj ďalej či už v dobrom alebo zlom svetle ako Robo MIkla (neviem či nebol v dvojke) a pamätám sa že hlavnou skladbou bola pekná pieseň Kým vieš snívať. ()

• Prvá séria bežala na programe STV na prelome rokov 2004 a 2005. Do finále sa dostali: Peter Kotuľa, Martina Šindlerová, Tomáš Bezdeda, Zdenka Predná, Peter Konček, Robo Mikla, Katka Koščová, Samuel Tomeček, Miro Jaroš a Petra Humeňanská. Zvíťazila Katka Koščová. Robo Mikla odstúpil v 7. finálovom kole. Martina Šindlerová sa neskôr nechala premenovať na Schindlerová. Tomáš Bezdeda mal neskôr vážny vzťah s moderátorkou súťaže, Adelou Banášovou. (MoiJe)
  • Hymnou prvej série bola pieseň "Kým vieš snívať" od Daniela Heviera, ktorá svojim textom zároveň vyjadrovala motiváciu pre súťažiacich. 10 finalisti ju taktiež spievali spoločne na konci súťaže. (PATWIST)