poster

Sváteční oběd (festivalový název)

 • Itálie

  Pranzo di ferragosto

 • slovenský

  Sviatočný augustový obed

  (festivalový název)
 • anglický

  Mid-August Lunch

Drama

Itálie, 2008, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iiiva
  *

  Milý film to pro mě není v žádném případě, spíš odpudivý. Důchodci, kteří využívají své děti a jejich péči berou jako samozřejmost, to znám bohužel příliš dobře. Povídání stařenek o ničem a syn, který kolem nich lítá vždy s úsměvem...já jen čekala až mu prasknou nervy, mě skoro praskly.(24.10.2012)

 • Radko
  ****

  Vínko, pečené rybky, nezbedné babičky, mozarella, kamoš-pobuda, letná pohoda. Je príjemné, keď sa objaví takmer šesťdesiatročný režisérsky debutant, a jeho posolstvo je pozitívne a zároveň nevtieravé a neslaboduché. Radostné vychutnávanie si starnutia so spoluprítomnými pocitmi životnej únavy, jemne zvyšovaného alkoholizmu a finančných obtiaží, spojenými s neustálou starostlivosťou o staručké babičky.(3.12.2008)

 • Hellboy
  ****

  [KVIFF 2009] Příjemná chytrá komedie o lidech, jejichž věkový průměr je přes 70 let. Obsahuje nenásilný humor, kterému se může zasmát každý a dobře se na to dívá, ale zase to není tak úžasný film, abych mu dal plné hodnocení. Gianni Di Gregorio si to napsal, zahrál a zrežíroval bravurně! Zážitek je o to zajímavější, že se jedná o jeho režijní prvotinu. A vzhledem k tomu, že film je o svátečním obědě a neustále se na plátně něco peče, vaří či smaží, je nejlépší si po projekci zajít na nějaké jídlo:) (pokud možno ne hranolky s kečupem)(4.7.2009)

 • Liznic
  ****

  Ze začátku to byla hrozná nuda a pocity při sledování mi připomínaly nepříjemnou návštěvu a známých s kterými si nemám co říct, jenom tam blbě sedím a hledím co se děje okolo a přeju si být jinde. Postupně se, ale film rozjede a podmanivá hudba mě dostala až jsem z kina odcházel s velice příjemným pocitem. Ten film se mi líbil a určitě si ho někdy pustím znova!(28.4.2010)

 • pijavica
  *****

  8,0/10 Príjemná, decentná komédia, ktorá sa úzkostlivo vyhýba akejkoľvek zbytočnej dramatizácii. Trochu škoda, že je len na jedno použitie.(1.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace