poster

Vzrušující svět osobních počítačů (TV film)

 • USA

  The Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires

Dokumentární

USA, 1996, 3x51 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

 • Frajer42
  *****

  V českém dabingu je velmi nepřesně nazývají cvoky. Já je nazývám borci. Díky těmto borcům mám co studovat, čím se bavit a v dřívější době hlavně co hrát. Svět bez počítačů bych si nepřál zažít, i když určitě byl v mnoha ohledech pohodovější. Počítače brutálně urychlují prácičku a celkově usnadňují život. Tento dokument mapuje samotný zrod celého tohoto odvětví. Ve 150 minutách se člověk dozví naprosto nutné základy o tom, jak to všechno bylo a kdo měl prsty v zařízení, u kterého právě sedíte, či stojíte. Zvláštní obdiv cítím hlavně vůči tvůrcům hardware, protože v tomto ohledu závratně nevynikám a je to pro mě stále trošku taková magie. Mírně mě mrzí, že nepřišlo na nějaké povídání o systémech UNIXového typu, které obvykle tvoří jádro současných superpočítačů. I tak se jedná o nesmírně zajímavé povídání všech ústředních postav celého informačního zrodu, takže nemohu dát méně než 5 *.(29.12.2014)

 • SjamK
  *****

  Ten českej překlad názvu je jak facka na tvář, kterýžo fakt ale samotnému dokumentu neubírá na zábavnosti zhola nic :)(4.1.2012)

 • JasonV
  *****

  Všetko čo ste chceli vedieť o histórii priemyslu osobných počítačov, ale báli ste sa spýtať Billa Gatesa a Steva Jobsa :)(25.5.2009)

 • nixtreme
  ****

  povinnost pro vsechny geeky, nerdy a pocitacove nadsence! historie pocitacu v jednom povedenem rychlokurzu...(1.2.2010)

 • yaqwsx
  ****

  Velice slušně, podrobně a i zábavně poskládaný dokument. Není to jen směsice faktů, je to příběh, který nenudí. Ano, pomalu básním, ale je to tak. Dokonce jsem v něm našel i nové věci, které jsem jinde neslyšel - např. postřehy Douglase Adamse - "I think nerd is a person using telephone to talk other people about telephones. And computer-nerd is someone who uses computer in order to use computer"(24.10.2011)

 • RedRose
  *****

  Je to velmi zjednodušené a vešly by se jistě cca o dva díly víc... Spousta velkých hráčů té doby byla zmíněna pouze okrajově, nebo vůbec, ale i přesto je to nadprůměrně zvládnutý pohled na historii vzniku Personal Computers ;-) Při sledování je moc důležité nezapomenout, že to bylo natočeno v roce 1996, což je už i dnes historie a technologicky svět se posunul o světelné roky vpřed... Dabing České televize (Mirek Vladyka), je velmi, velmi povedený! 87%(6.1.2014)

 • derive
  *****

  Douglas Adams? Tak to jsem se dozvěděl až tady:) Zajímavé. Každopádně, skvělý dokument.(14.11.2013)

 • Murysek
  ****

  Dnes je už tento dokument pradávnou historií, ale rozhodně stále stojí za to. Je ovšem třeba odpustit českému dabingu určité drobnosti, vznikal také v historii...(1.4.2017)

 • Max Q.
  ****

  Pro ajťáky jako já povinnost.(2.3.2015)

 • B.e.r.n.y
  *****

  "Každý, kdo tomu rozumí, má do toho co mluvit" Tenhle počin se v rámci dokumentů bleskově vyšvihl na první místo na mém osobním žebříčku. Zábavné, podrobné, poutavé... Dozvěděl jsem se ledacos nového. Víc netřeba dodávat. 100%(7.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace