Krvavá hra

• Austrálie

Baseball Bimbos in Hillbilly Hell

Horor / Akční / Thriller

USA, 1990, 90 min

Akční redneck thriller, v němž se skupina hezkých a rádoby drsných holek utká s početnější převahou vesnických buranů, kteří nejdou pro znásilnění a vraždu daleko. Ozbrojení násilníci lstí vlákají děvčata doprostřed hlubokých lesů a tam na ně uspořádají hon... Blood Games nesmírně evokuje osmdesátá léta, kdy byly tyhle lesní naháněčky hodně v kurzu. Takže málo kečupu, zato hodně naivity. Holky si dokážou s bandou hajzlů překvapivě snadno poradit, čímž je degradujou na neschopný tupce. Ale je to krásně přímočarý, bez zbytečných vedlejších odboček, obsahuje tunu klišé a zpomalených záběrů, lehkou erotiku a hlavně svoje "eightees" kouzlo. Za mě velká spokojenost.(2.9.2011)

WOW! Neznámu pecku “režisérky“ Tanyai Rosenberg nakrútenú v štýle ranných 80´s, by som vôbec neváhal označiť ako oslavu svojho žánru, či poklonu klasikám, z ktorých “Blood Games“ vychádza. Podmanivý sexi zlepenec je čo sa žánru týka mixom exploitu, teenagerskej komédie so športovou tematikou, road “bus“ movie, akcie a trileru s príchuťou erotična, čerpajúci z klasík ako I SPIT ON YOUR GRAVE (1978), DELIVERANCE (1972), možno aj z Ramba (FIRST BLOOD, 1982), a iných survival titulov klasickej schémy boja o prežitie s následnou odplatou. Rozdiel je v tom, že na opačnej strane barikády obsadenej buranmi z Vydlákova, stojí skupina mladých sexi dievčat v obtiahnutých a skromných kostýmoch hráčok ženského baseballu! Vďaka nádherným športovým telám, až ženským modelom zvierajúcim v rukách baseballové palice a iné zbrane údernejšieho kalibru, je “Blood Games“ hlavne pastvou pre oči mužského diváka. Akcia strieda akciu, vždy sa niečo deje a je na čo sa pozerať, prípadne na čom sa pousmiať. A tak to má byť! Čo sa “režisérky“ týka, hneď vysvetlím prečo som tento post dal do úvodzoviek. Nie je to preto, že by sa zásluhou nízkorozpočtového prístupu nedalo hovoriť o serióznej práci na tomto poste, ale preto, že meno Tanya Rosenberg mi v súvislosti s týmto filmom evokuje skôr pseudonym, než skutočný podpis. Feministky sú tým pádom “out“. Nemôžem si pomôcť, štýl filmu tomu výrazne napomáha. Vidím za tým proste chlapa. To je ale len môj dohad. Či sa skutočne jedná o pseudonym, žart, podpichovačný úder alebo skutočnú osobu sa môžeme len domnievať. To ale nie je vôbec dôležité. Hlavný je samotný zážitok a pocit z filmu. Ja skandujem, BRAVO! ### Nádherne vyskladaný tým dievčat z veľkomesta brázdiaci mestá a dediny v upravenom autobuse, prichádza až do Kalifornie, oblasti sekvojových lesov a jazier. Miestni burani chľastajúci pivo pod vedením veterána Mina Collinsa (Luke Shay), zorganizujú pri príležitosti tridsiatich narodenín syna vodcu bandy Roya Collinsa, baseballový zápas, ktorý má byť oslavou triumfu. Všetko ale krachne, radovánky sa nekonajú. Namiesto toho prepuká peklo. A: “I WANT JUSTICE! ARE YOU WITH ME?“ B: “YES SIR, MR. COLLINS.“ A: “I PAY $ 1000 FOR DOING THIS BITCHES ...DEAD! DON'T BRING THEM BACK ALIVE!“(17.7.2011)

Hezký obraz, ale ta hudba? Asi by bylo lepší si film pustit bez zvuku. Herecké výkony slabší. Pipiny poletují v lese, kde je nahánějí burani ze zapadákova. Dost mne vytáčelo, jak pipiny 100 x burana zranili a ten vstal a zase utíkal. Normální člověk by ho totiž zabil a né jen omráčil paličkou. No ale byly to pipiny, takže se nemůžeme divit. Na rok 1990 to ušlo :-)(21.8.2011)

Blood Games je parádní naprosto neznámá exploitation nebo také hicksploitation (americké filmy venkovské exploatace, filmy z venkovského prostředí) věcička, která rozhodně stojí za znovuobjevení, za účelem dostat ji do podvědomí širší veřejnosti. Film vychází ze 70's exploitation "rape & revenge klasik jako "Last House On The Left", nebo "I Spit On Your Grave". Nenáročný a jednoduchý scénář filmu by se dal stručně charakterisovat asi takto; Kam až může zajít jeden nevinný baseballový zápas, mezi družstvem žen a mužů-vidláků z jedné vesnice, někde v prdelákově. Vzájemné popichování, později až vražedná nenávist a závist, která vyústí v totální řežbu a boj o holý život! Za zlomový bod filmu beru scénu s trenérem dívčího družstva (celkem sympaťáka), který je v sebeobraně zabit a poté odstavení autobusu v lese. Kde už jde skutečně do tuhého. Atmosféra a napětí je tu velké, akce v divočině je parádní, a vskutku bohatá na různá překvápka, co se násilí týče, hudba ještě v duchu 80's standardní, herecké výkony také ujdou, všecky holky jsou sexy (scéna ve sprchách jistě potěší a muže nenechá chladnými) a násilí je explicitní. Parádní věc, zajímalo by mě kolik takovýhlech kousku ještě světová kinematografie skrývá, a o kolik z nich je explo fanda ochuzen:-)(26.9.2011)

Lesní vyvražďovačka připomene všechny ty buranské horory a hixploitation a vůbec žánrové snímky 70. a 80. let. Prsatky se zpočátku jen natřásají, máchají pálkou a honí se za míčky. Jakmile dojde na první krev, děj se překlopí v boj o život. Samozřejmě, mnohé scény jsou notně přitažené za vlasy, jenže s tím se musí počítat. S prostřeleným břichem nikam daleko nedolezete, a když vám ještě prostřelí nohu, tak těžko budete šplhat někde po výškách. Některé akce jsou ale fajnově udělané. Collins míří šípem na jednu z děvčat, k té mezitím přiskočí s puškou jiný muž, a tak záhy padá se šípem v zádech. Dívka mu bere pušku, a zatímco se jí do stehna zabodává Collinsův nůž, ona současně vystřelí.... Jistě, ve skutečnosti by bylo všechno jinak, jenže tohle je zábavný film. Nechybí erotické jiskření ve sprchách ani znásilnění. Jakmile dívky sjedou z cesty, aniž by si všimly, že je označena jako slepá, nastane hon v krásném prostředí lesů i s vodopádem. A to já můžu...(19.3.2018)

• - Natáčelo se v americkém státě Kalifornie v lokalitách Shaver Lake a Sequoia National Forest. (Terva)