O poklad Anežky České (TV pořad)

Soutěžní / Historický

Česko, 1993, 129x40 min

Účinkují:

Marek Eben (mod.), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová, Jan Přeučil, Lubomír Kostelka, Miroslav Moravec, Bohumil Bezouška, Pavel Zedníček, Magdalena Reifová, Jiří Langmajer, Michal Suchánek, Stanislav Zindulka, Helena Růžičková, Lubomír Lipský st., Jan Kanyza, Vladislav Beneš, Kamila Špráchalová, Jan Čenský, Valérie Zawadská, Jan Hrušínský, Marek Vašut, Michal Pavlata, František Němec, Petr Vacek, Vladimír Škultéty, Otakar Brousek ml., Tatiana Dyková, Lukáš Hlavica, Tereza Kostková, Václav Postránecký, Simona Postlerová, Šárka Ullrichová, Petr Burian, Radek Škvor, Dagmar Teichmannová, Vilém Čok, Petr Nárožný, Jitka Smutná, Milena Steinmasslová, Viktor Fatka, Ladislav Cigánek, Radovan Lukavský, Hana Maciuchová, Jana Štěpánková, Jiřina Jirásková, Viktor Preiss, Josef Vinklář, Jana Hlaváčová, Jiří Sovák, Miloš Kopecký, Vladimír Ráž, Miroslav Vladyka, Jiří Krampol, Oldřich Vlach, Oldřich Vízner, Petr Kostka, Rudolf Hrušínský, Ladislav Mrkvička, Svatopluk Skopal, Otakar Brousek st., Petr Haničinec, Jiří Holý, Ljuba Krbová, Martin Štěpánek, Petr Štěpánek, Jiří Štěpnička, Oldřich Navrátil, Veronika Freimanová, Ladislav Frej st., Ilja Racek, Eduard Cupák, Alois Švehlík, Taťjana Medvecká, Rudolf Jelínek, Bořivoj Navrátil, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Trojan, Břetislav Slováček, Nina Divíšková, Zdena Hadrbolcová, Vlastimil Bedrna, Naďa Konvalinková, Zdeněk Řehoř, Ondřej Havelka, Stella Zázvorková, Vilma Cibulková, Miroslav Táborský, Mahulena Bočanová, Jan Šťastný, Václav Vydra nejml., Martin Dejdar, Jana Boušková, Jaroslav Satoranský, Jan Teplý st., Zuzana Stivínová, Carmen Mayerová, Julie Jurištová, Libuše Geprtová, Jana Synková, Ota Jirák, Věra Galatíková, Pavel Soukup, Jan Vlasák, Ivan Vyskočil, Blažena Holišová, Kateřina Macháčková, Jana Švandová, Miroslav Zounar, Růžena Merunková, Milena Dvorská, Barbora Kodetová, David Prachař, David Matásek, David Švehlík, Lucie Zedníčková, Ladislav Lakomý, František Řehák, Erik Pardus, Pavel Trávníček, Veronika Gajerová, Tomáš Juřička, Saša Rašilov nejml., Václav Mareš, Michal Dlouhý, David Suchařípa, Dana Batulková, Vlasta Žehrová, Vítězslav Jandák, Svatopluk Matyáš, Sabina Králová, Ondřej Kepka, Ondřej Pavelka, Pavel Kříž, Václav Rašilov, Vendula Křížová, Miroslav Etzler, Barbora Munzarová, Daniel Rous, Václav Knop, Nela Boudová, Veronika Jeníková, Marek Taclík, Dana Syslová, Mojmír Maděrič, Miluše Šplechtová, Andrea Elsnerová, Leoš Suchařípa, Otto Rošetzký, Eva Čížkovská, Gabriela Wilhelmová, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Junák, Uršula Kluková, Jiří Knot, Soňa Dvořáková, Alfred Strejček, Antonín Molčík, Hana Vávrová-Heřmánková, Mário Kubec, Antonín Navrátil, Zdeněk Mahdal, Igor Bareš, Sabina Laurinová, Lumír Olšovský, Kateřina Kaira Hrachovcová, Marta Vančurová, Jiří Schwarz, Rostislav Kuba, Jan Skopeček, Ilona Svobodová, Vlastimil Zavřel, Jan Hartl, Jiří Hálek, Ladislav Kolář, Josef Dvořák, Jana Paulová, Tomáš Racek, Kryštof Hádek, Rozita Erbanová, Hana Igonda Ševčíková, Marcel Vašinka, Daniela Pokorná, Václav Havel, Adam Novák, Miloslav Vlk, Pavel Dostál

Mirko Veselý

Kostýmy:

Elen Horská

Kdysi to sledovala celá naše rodina a všem se to hrozně líbilo...tuhle jsem to v televizi viděl znovu a už jsem tolik odvázaný nebyl. Nejlepší je jak Eben vždycky prohlásí:" Dobrý den, my jsme z budoucnosti.." a historická osobnost jen znuděně přikyvuje a tváří se jakoby to byla tenhle týden už desátá delegace z budoucích časů..no, tak akorát.(18.3.2011)

Samotné soutěžení za moc nestálo (neatraktivní systém soutěže, mizivé výhry, vágní pravidla), ale v podstatě bylo jen přívěškem ke druhé části, kterou soutěž naopak plnila dokonale. Její nákladnost byla pro soutěž osudná, ale díky ní ji vlastně může plnit i dnes. Vždyť která ze soutěží neztratí příliš ze svého kouzla ani při reprízování.(28.11.2008)

• venca163

Mně se (taky) nabízí srovnání s Az-kvízem, hlavně proto, že mi příjde, že do obou soutěží chodí podobní exoti. Tady ale jsou otázky takovýho kalibru, že mě to vůbec nebaví, protože nevim skoro nic. Navíc je to celý hrozně utahaný. Sice už si to přesně nepamatuju, ale jak znám čétéčko, tak výhrou byla tak maximálně nějaká medaile s rytinou Marka Ebena. (40%)(28.8.2012)

Miloval jsem jako dítě hrady a zámky. A měl jsem rád (a dodnes mám) Marka Ebena, který se tyčí nad dnešními moderátory jako mohykán - asi proto ho do telky moc nedávají. Tenhle pořad jsem měl fakt moc rád. Samotná soutěž byla o ničem. Ale vše kolem jsem hltal. Jak moderátory, tak i prostředí, ve kterém se soutěž odehrávala. Dnes po letech musím hodnocení ubrat. Protože to, co by se tu mělo hodnotit, je soutěž samotná. A ty byla fakt dost trapná.(19.8.2012)

• haWranka

Hmmm, vzpomínky na dětsví. Ráda navštěvuju hrady a zámky, zajímám se o historii, takže tohle mě vždycky bavilo. I když jsem neznala odpověď snad na jedinout otázku. Jak bych na tom asi byla dneska...? Radši to nechci vědět. Každopádně tohle byl jeden z mála televizních pořadů, kde se člověk zábavnou formou opravdu dozvěděl něco nového. Víc takových, míň přiblblých talentů a blbců ve vile.(4.1.2014)