O poklad Anežky české (TV pořad)

Soutěžní / Historický

Česko, 1993, 129x40 min

Jiří Drejnar

Marek Eben, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová, Jan Přeučil, Lubomír Kostelka, Miroslav Moravec, Bohumil Bezouška, Pavel Zedníček, Magdalena Reifová, Jiří Langmajer, Michal Suchánek, Stanislav Zindulka, Helena Růžičková, Lubomír Lipský st., Jan Kanyza, Vladislav Beneš, Kamila Špráchalová, Jan Čenský, Valérie Zawadská, Jan Hrušínský, Marek Vašut, Michal Pavlata, František Němec, Petr Vacek, Vladimír Škultéty, Otakar Brousek ml., Tatiana Vilhelmová, Lukáš Hlavica, Tereza Kostková, Václav Postránecký, Simona Postlerová, Klára Doležalová, Šárka Ullrichová, Petr Burian, Radek Škvor, Dagmar Teichmanová, Vilém Čok, Petr Nárožný, Jitka Smutná, Milena Steinmasslová, Viktor Fatka, Ladislav Cigánek, Radovan Lukavský, Hana Maciuchová, Jana Štěpánková, Jiřina Jirásková, Viktor Preiss, Josef Vinklář, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Jiří Sovák, Miloš Kopecký, Vladimír Ráž, Miroslav Vladyka, Jiří Krampol, Oldřich Vlach, Oldřich Vízner, Petr Kostka, Rudolf Hrušínský, Ladislav Mrkvička, Svatopluk Skopal, Otakar Brousek st., Petr Haničinec, Jiří Holý, Ljuba Krbová, Martin Štěpánek, Petr Štěpánek, Jiří Štěpnička, Oldřich Navrátil, Veronika Freimanová, Ladislav Frej st., Ilja Racek, Eduard Cupák, Alois Švehlík, Taťjana Medvecká, Rudolf Jelínek, Bořivoj Navrátil, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Trojan, Břetislav Slováček, Nina Divíšková, Zdena Hadrbolcová, Vlastimil Bedrna, Naďa Konvalinková, Zdeněk Řehoř, Ondřej Havelka, Stella Zázvorková, Vilma Cibulková, Miroslav Táborský, Mahulena Bočanová, Jan Šťastný, Václav Vydra nejml., Martin Dejdar, Jana Boušková, Jaroslav Satoranský, Jan Teplý st., Zuzana Stivínová, Carmen Mayerová, Julie Jurištová, Libuše Geprtová, Jana Synková, Ota Jirák, Věra Galatíková, Pavel Soukup, Jan Vlasák, Ivan Vyskočil, Blažena Holišová, Kateřina Macháčková, Jana Švandová, Miroslav Zounar, Růžena Merunková, Milena Dvorská, Barbora Kodetová, David Prachař, Jiří Zahajský, Dana Morávková, Karel Augusta, David Matásek, David Švehlík, Lucie Bártová-Zedníčková, Ladislav Lakomý, František Řehák, Erik Pardus, Pavel Trávníček, Veronika Gajerová, Tomáš Juřička, Saša Rašilov nejml., Václav Mareš, Michal Dlouhý, David Suchařípa, Dana Batulková, Vlasta Žehrová, Vítězslav Jandák, Svatopluk Matyáš, Sabina Králová, Ondřej Kepka, Ondřej Pavelka, Pavel Kříž, Václav Rašilov, Vendula Křížová, Miroslav Etzler, Barbora Munzarová, Daniel Rous, Václav Knop, Nela Boudová, Veronika Jeníková, Marek Taclík, Dana Syslová, Mojmír Maděrič, Miluše Šplechtová, Andrea Elsnerová, Leoš Suchařípa, Otto Rošetzký, Eva Čížkovská, Gabriela Wilhelmová, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Junák, Uršula Kluková, Jiří Knot, Soňa Dvořáková, Alfred Strejček, Antonín Molčík, Hana Vávrová-Heřmánková, Mário Kubec, Antonín Navrátil, Zdeněk Mahdal, Igor Bareš, Sabina Laurinová, Lumír Olšovský, Kateřina Kaira Hrachovcová, Marta Vančurová, Jiří Schwarz, Rostislav Kuba, Jan Skopeček, Ilona Svobodová, Pavel Nový, Klára Kovaříková, Vlastimil Zavřel, Jan Hartl, Jiří Hálek, Ladislav Kolář, Josef Dvořák, Jana Paulová, Tomáš Racek, Kryštof Hádek, Rozita Erbanová, Hana Igonda Ševčíková, Marcel Vašinka, Daniela Pokorná

Mirko Veselý

Kostýmy:

Elen Horská

Velice povedená soutěž, která mě v 90. letech minulého století velmi bavila. Díky každému dílu jsem poznával české hrady a zámky. Byly zde velmi zajímavě zpracované otázky, které ale nebyly nikterak složité a to se mi líbilo. Dokonce jsem jich hodně věděl:-). Marek Eben v roli moderátora byl dokonalý a nedovedu si představit na jeho místě někoho jiného. O historii jsem se nikdy moc nezajímal, ale po shlédnutí několika dílů tohoto pořadu u mě nastala změna a já se rozhodl, že to musím napravit. Výsledky se hned dostavily. V dějepise jsem na ZŠ patřil mezi nejlepší žáky ve třídě. Hodnotit nemohu jinak, než velice dobrými čtyřmi hvězdami. Doufám, že ji budou v brzké době reprízovat. Později byl tento pořad nahrazen jiným, který se jmenoval O korunu krále Karla a moderátorem byl Jan Čenský. Bylo to nudné a ztrácelo to atmosféru. Na Anežku to nemělo ani omylem.(28.11.2008)

• L_O_U_S

Z návštěv zámků mám trauma od dětství. Kdekoliv jsme s rodiči trávili dovolenou, neodpustili si zajít alespoň na čtyři. Než chodit po vyleštěných parketách a poslouchat výklad o tom, v které oboře ulovil hrabě Prdiberk svého osmnáctého jelena, to si raději pustím tenhle pořad se sympaťákem Ebenem. (499.)(24.7.2009)

• venca163

Mně se (taky) nabízí srovnání s Az-kvízem, hlavně proto, že mi příjde, že do obou soutěží chodí podobní exoti. Tady ale jsou otázky takovýho kalibru, že mě to vůbec nebaví, protože nevim skoro nic. Navíc je to celý hrozně utahaný. Sice už si to přesně nepamatuju, ale jak znám čétéčko, tak výhrou byla tak maximálně nějaká medaile s rytinou Marka Ebena. (40%)(28.8.2012)

Miloval jsem jako dítě hrady a zámky. A měl jsem rád (a dodnes mám) Marka Ebena, který se tyčí nad dnešními moderátory jako mohykán - asi proto ho do telky moc nedávají. Tenhle pořad jsem měl fakt moc rád. Samotná soutěž byla o ničem. Ale vše kolem jsem hltal. Jak moderátory, tak i prostředí, ve kterém se soutěž odehrávala. Dnes po letech musím hodnocení ubrat. Protože to, co by se tu mělo hodnotit, je soutěž samotná. A ty byla fakt dost trapná.(19.8.2012)

Solidní pořad o naší historii vždy na jiném hradě či zámku či jiné historické budovy u nás. Vždy nám herci v dobových kostýmech zahráli místní šlechtu. A soutěží hádali otázky z historie. Dobré na tom bylo ,že tady nešlo o peníze či spíše šlo ,ale jen o pár tisíc. Do toho příjemný moderát M.Eben a jeho dvě krásné asistentky Kláry. A nesmím zapomenout na mistra Prekéře.(5.12.2008)