Novic

Murray Robinson

Daniel T. Cahn

Kostýmy:

Andrea Sweet

Tak tenhle komorní nezávislý film ze Spojených států nijak výrazněji nezklamal, ale bohužel také nezaujal. Téma je rozhodně zajímavé, já jsem tedy ještě žádný film o mladíkovi, který navštěvuje jezuitský seminář, neviděl. A tak jsem se vůbec poprvé dostal do tohoto prostředí. A zážitek je to více než zajímavý. Film sám o sobě působí docela pohodově a děj je doplněn zajímavými vedlejšími tématy, jako například problém rostoucí nohy. Zkuste si představit, že by vám ve 22 letech začal najednou růst noha a za několik týdnů by se vám zvětšila o dvě čísla. To je určitě zajímavý vedlejší dějový doplněk. A ještě jedna vedlejší dějová linie se mi velice líbila, a to boj hlavního hrdiny s ještěrkou, která bydlela v jeho pokoji. Ale příběh je o něčem jiném. Je o hledání své životní cesty a o rozhodování, jak pokračovat v životě dál a jaké rozhodnutí je to nejlepší. Zároveň je to celé doplněno jakousi romantickou linií, kdy se právě onen mladík, podle kterého je pojmenován celý film, zamiluje do pracovnice místní jídelny pro chudé. Ale díky těm vedlejším dějovým liniím mi přijde, jako by autoři filmu byli hračičkové a rádi odváděli pozornost od hlavního děje, což ovšem v tomto případě není na škodu. Každopádně abych to nějak celkově zhodnotil, tak film jako celek působí určitě zajímavě, ale není to bohužel nic víc než průměrný film na nudný večer, a jako takovému mu uděluji tři hvězdičky.(15.12.2008)

Co to je za plakát?(15.2.2009)