Tabu (TV pořad)

Česko, 1994

Roman Šmucler

Kostýmy:

Mago

No tak na tento pořad má určitě každý jiný názor. Někdo ho bude vychvalovat a jiný zase zatracovat. Já jsem něco mezi. Viděl jsem hodně dílů. Začátky tohoto pořadu si moc nepamatuju, jelikož jsem byl ještě hodně malý a nevzdělaný, narozdíl od dnešní doby:-). Tabu jsem začal vnímat až asi kolem roku 1998, kdy mě bylo 13 let, protože až v tomto věku jsem začal chápat, co prožívají lidé trpící např. rakovinou, homosexualitou, či jiným problémem, který je pro ně v jejich osobním životě velmi nepříjemným a u ostatních lidí nenalézají pochopení. Např. taková homosexualita, dnes už to je normální, kecy o tom, že jsou 4% buziků nesnáším. Po naší republice chodí x lidí, kteří si to nepřiznají. Sám nechápu proč? Buzík, či nebuzík. Hubený, nebo tlustý člověk. Vždyť je to fuk. To je každého věc. Homosexualitu nechápou jen naši rodičové, kteří mají v hlavě pořád zafixováno, že buzík není člověk. Teď se zase vrátím k pořadu. Velice se mi líbilo, jak moderátor přivedl po tmě hosta a ten se usadil do jakési speciální budky, kde nebyl vůbec vidět. Odtud odpovídal na otázky, které mu kladl moderátor. A když pořad končil, tak se host mohl rozhodnout, jestli se chce ukázat divákům. Vždycky jsem byl napjat, jestli se ukáže. Až dnes jsem zaregistroval, že se tento pořad reprízuje v nočních hodinách. Určitě se na nějaký díl podívám a možná do tohoto komentu napíšu ještě pár písmenek:-). Musím uznat, že tento pořad byl velice dobrý a já ho hodnotím 4 hvězdami.(1.12.2008)

• Trinculo

Pořad z doby, kdy se ještě obecně věřilo že dramata a uchylnosti patří tak trochu schovat do tmy. Svým způsobem ve výběru pozvaných lidí, by někteří z nich šokovali i dnes, a u některých kauz by byl pořad označen buď za sexistický nebo rasistický. Šmuclerovi si na tom ale bezesporu celkem dobře přivydělali. A navíc, do téhle země vtrhl bulvár a bylo ... budek potřeba už není ...(2.7.2012)

Masoví vrazi, násilníci, psychopati, disociálové, fetišisti, transexuálové, homosexuálové, lesbičky a jiní lidé s různými úchylkami. Ve své době hodně populární pořad, se skandální příchutí, jehož popularita později zcela upadla pozdější popularizací těchto závažných témat jak v ve společnosti tak i v médiích. Vždycky jsem byla samozřejmě zvědav na budku jestli nakonec osoba vystoupí nebo ne.(1.12.2008)

• herr_carter

"ehm,ehm,ehm,ehm,ehm, dobře !" Tabu si vybavuju především díky skvělé parodii od Zdenka Izera, že pane Šmuc..mul..muli? Tady zase těžko soudit souhrnné hodnocení, protože většina hostů (i vedený rozhovor s nimi) fakt hraničil s naprostou úchylností...zajímavé ale bylo, jak byli ti magoři (pardon, lidé se speciální vadou) zavření v boudě a v závěru měli možnost vystoupit ze své anonymity....................moje hodnocení = 4 z 10.(18.2.2015)

• MM_Ramone

Reality show o podivných úchylnostiach, zvrhlostiach a komplexoch s názvom "Tabu" sa v deväťdesiatých rokoch minulého storočia pravidelne objavovala vo večerných hodinách na obrazovke českej komerčnej, súkromnej televízie Nova. Uvádzal to vysoký, slizký zubár Roman Šmucler. On sám na mňa vždy pôsobil dosť úchylne. Malo to svojich divákov. I ja som videl zopár častí, ale vždy som len nechápavo krútil hlavou nad témami, ktoré sa tam preberali. Nebavilo ma to. *(30.7.2018)

• - „Tabu jsem vymyslel, i když televizní formát nikdy není dílem jednoho člověka, spoustu nápadů tam vnesl i tehdejší šéfredaktor publicistiky Radek Bajgar. Vzniklo to tak, že se vysílal pořad Uzel (od r. 1994), který se měl rušit. Vladimír Železný řekl, že máme čtyři dny na to, abychom přišli s úplně novým pořadem, jinak všichni, kteří Uzel děláme, končíme. Za dva dny pak vzniklo Tabu“ řekl k pořadu Roman Šmucler. [Zdroj: Extra.cz] (Bioscop)

• - TV Nova prodávala licence na pořad do zahraničí. (Bioscop)

• -Když Tabu začínalo, jednou z prvních, kdo vystoupil z budky, byla dívka, která byla homosexuální jednička. To bychom dnes vnímali normálně. Ale po odvysílání ji napadali, protože tehdy ještě panovala velká nesnášenlivost, kterou jsme pomohli odbourat,“ prohlásil Roman Šmucler. [Zdroj: Extra.cz] (Bioscop)