Noc s Andělem (TV pořad)

Talk-show / Hudební

Česko, 1999, 90 min

Lucie Konečná

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus, Radka Vranková, Jiří Macháček, Jan Hrušínský, Dan Bárta, Dorota Nvotová, Táňa Pauhofová, Václav Havel, Dagmar Havlová-Veškrnová, Anna Šišková, Ivan Zachariáš, Petr Sís, Richard Krajčo, Ladislav Mrkvička, Erika Hníková, Emília Vášáryová, Zuzana Stivínová, Marta Vančurová, Steve Lichtag, Ondřej Neff, Glen Hansard, Andrej Krob, Viktor Preiss, Václav Křístek, Václav Vydra nejml., Zuzana Kronerová, Věra Chytilová, Jan Burian, Ewa Farna, Martha Issová, Tomáš Matonoha, Jan Skopeček, Otakáro Maria Schmidt, Michal Pavlíček, Antonie Hegerlíková, Bára Basiková, Vlasta Chramostová, David Prachař, Monika Načeva, Aneta Langerová, Marian Labuda st., Bolek Polívka, David Sís, Matěj Ruppert, Roman Holý, David Koller, Petr Ostrouchov, Petr Bende, Matěj Porteš, Pavel Šporcl, Jan Budař, Vojtěch Dyk, Jan Maxián, Jakub Prachař, František Soukup, Petr Kolář, Vojtěch Havel, Irena Havlová, Michael Viktořík, Karel Holas, Saša Gedeon, Ida Kelarová, Jaroslava Moserová, J. Bell, MC Young, Jiří Mařík, Ema Brabcová, Filip Míšek, Petr Šámal, Luboš Andršt, Eva Pilarová, Libor Pešek, Taťjana Medvecká, Lucie Bílá, Lukáš Pollert, Andrea Kalivodová, Lenka Vlasáková, Marcel Marek, Eva Holubová, Vilém Čok, Lucie Vondráčková, Michael Kocáb, Václav Noid Bárta, Vladimír Morávek, Martin Pošta

■ Pro noční tvory jako já přímo stvořené. ■ Nejvíc se mi líbily první tři roky. V době, kdy jsem se ještě díval na české TV programy, tak to byl můj bezkonkurenční favorit. Když jsem Pavla náhodou nestihl, i to se občas stalo, třeba když jsem byl někde na fesťáku nebo na koncertě, tak jsem následně sledoval na nahrávky z daného dne, které si pravidelně každý týden dělala známá ze vzdělávacího ústavu... ■ Samozřejmě některé epizody byly slabší, ať už to bylo způsobeno únavou moderátora nebo kapelou/hostem, co mě moc nebrali anebo se mi prostě nějak ten den ta či ona vlna hudby moc nelíbila nebo občas nebyla ta správná nálada. Pravdou však zůstává, že i přesto, že s ubíhajícími léty, tento TV pořad šel mírně dolů, tak jeho kvalita byla stále na vysoké úrovni. ■ EDIT (28/12/2012): Když jsem tak na tím nedávno přemýšlel, tak tento pořad, společně ještě s Uvolněte se, prosím, byly poslední dva české pořady, které jsem sledoval, než jsem na televizi přestal koukat úplně... ■ [80-100/100](24.10.2011)

• Paldini

Přestával jsem se dívat v momentě, kdy se hosté během přenosu ožrali, mleli nesmysly a Anděl byl úplně bezradný, nevědouce, co si s nimi počít. Ne, že bych neměl ožírání se a mletí nesmyslů rád, ale dělám to rád v hospodě a nemám to rád, když se na to střízlivý dívám v TV. Nicméně v andělově pořadu Noční hudba se pouští velice kvalitní okrajové klipy, které ovšem se samotnou talk-show nemají nic společného.(14.1.2009)

Jako typ pořadu to hodnotim velmi vysoko. Kvalita jednotlivých dílů je solidní a jejich hodnocení se spíše odvíjí od pozvaných hostů. Ke cti dramaturgie slouží, že to nejsou hosté tuctoví a že se střídají z mnoha oborů lidského konání v čele, samozřejmě, s uměním. Možná by to ale chtělo oživit moderátorskou stranu. Anděla docela můžu, ale osvěžení by neškodilo....(8.1.2009)

Nikdy sem nevydržel až do úplného konce tohoto maratonu, holt nejsem Anděl:-) Když jsem byl mladší tak jsem si vždy raději počkal až na úplný konec tedy na klipovou noc ta mě zajímala ze všeho nejvíc. Pořad je to "KAŽDOPÁDNĚ" velmi zajímavý v našich poměrech ojedinělý, nechybí exlusivní host či případně živý koncert a to v obou případech spíše z méně známých nekomerčních vod..(1.12.2008)

O 13 let později je nádherné, jak člověk může srovnat, zavzpomínat a zoufale povzdechnout. ČT2 byla vždy středem alternativy TV pořadů, které začínaly na absolutních undergroundech např. pořad 60 nebo již profesionálnější, nicméně stále alternativně pojatý Paskvil. Končí nám tisíciletí a tím i podobná zábava na úrovní, kterou toto živé, noční, sobotní vysílání unikátního programového projektu, určitě přinášelo. Když se dnes divák odváží zapnout TV ve vysílacím čase tohoto pořadu, nestačí zírat. Když tam není polonahá slečna mávající penězi a čekající na telefonát, můžeš si poslechnout rady od zkušené cikánky či nevěřícně zírat na Standu Plamínka - zdatného bubeníka. Televizní důstojnost se ztrácí v potřebě sledovanosti a výdělku. Stačily by i reprízy tohoto výjimečného pořadu, aby si nespavci mohli užít kvalitu a jistou úroveň TV zábavy.(19.6.2013)

• - Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). (cariada)

• - První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. (cariada)

• - Pořad navštívilo celkem 2 500 hostů. (cariada)