poster

Noc s Andělem (TV pořad)

Talk-show / Hudební

Česko, 1999, 90 min

Scénář:

Lucie Konečná

Hrají:

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus, Radka Vranková, Jiří Macháček, Jan Hrušínský, Dan Bárta, Dorota Nvotová, Táňa Pauhofová, Václav Havel, Dagmar Havlová, Anna Šišková, Ivan Zachariáš, Petr Sís, Richard Krajčo, Ladislav Mrkvička, Erika Hníková, Emília Vášáryová, Zuzana Stivínová, Marta Vančurová, Steve Lichtag, Ondřej Neff, Glen Hansard, Andrej Krob, Viktor Preiss, Václav Křístek, Václav Vydra nejml., Zuzana Kronerová, Věra Chytilová, Jan Burian, Ewa Farna, Martha Issová, Tomáš Matonoha, Jan Skopeček, Otakáro Maria Schmidt, Michal Pavlíček, Antonie Hegerlíková, Bára Basiková, Vlasta Chramostová, David Prachař, Monika Načeva, Aneta Langerová, Marian Labuda st., Bolek Polívka, David Sís, Matěj Ruppert, Roman Holý, David Koller, Petr Ostrouchov, Petr Bende, Matěj Porteš, Pavel Šporcl, Jan Budař, Vojtěch Dyk, Jan Maxián, Jakub Prachař, František Soukup, Petr Kolář, Vojtěch Havel, Irena Havlová, Michael Viktořík, Karel Holas, Saša Gedeon, Ida Kelarová, Jaroslava Moserová, J. Bell, MC Young, Jiří Mařík, Ema Brabcová, Filip Míšek, Petr Šámal, Luboš Andršt, Eva Pilarová, Libor Pešek, Taťjana Medvecká, Lucie Bílá, Lukáš Pollert, Andrea Kalivodová, Lenka Vlasáková, Marcel Marek, Eva Holubová, Vilém Čok, Lucie Vondráčková, Michael Kocáb, Václav Noid Bárta, Vladimír Morávek, Martin Pošta
 • topi80
  *

  Pořad, jenž měl v podstatě jediný cíl. Označit některé průměrné popové kapely (např. Kryštof, Chinaski, Tata Boys, Wohnout, Vypsaná fixa a podobně) za umění (musí to být umění, když dostávají tolik prostoru na ČT2) a dostat je do éteru. Mise byla splněna, rozhlasový éter i festivalová pódia jsou zamořena tímto odpadem, kterého se jen tak nezbavíme. A co dělá Pavel Anděl? Dramaturga festivalů, kde tyto "skvosty" hrají hlavní roli. Dávám jednu hvězdu za dokonale zvládnutý podnikatelský projekt.(30.9.2012)

 • ForGump
  ****

  Pamatujete na Silvestra 2000 ? Na krizi v ČT ? Noc s Andělem živě slavila, pod názvem Ponorka, poslední den v roce, ve studiu byla živá zvířata, kálející Oslík - Hodač, Kráva - Bobošíková, hosté byly Vladimír Mišík, Ladislav Smoljak, Ivan Hlas, Tata Bojs s reportérem Mardošou, bývalý předseda rady ČT Jiří Grygar či Petr Šabach a komentovali události na Kavčích horách a byl zázrak, že ho nové pseudovedení nechalo v plné délce. Jen taková má osobní poznámka. Tenhle pořad byl něco jako oáza v poušti a působil skutečně svobodným dojmem. Přesně tím, co dnes televize nechtějí, viz. zrušení poslední živé noční kontaktní talk - show Tečka páteční noci. Navíc hosté, kteří byly zváni, to byla opravdová klasa. Bohužel čas nejde vzít zpátky.(15.10.2016)

 • Chrysopras
  ****

  Jako typ pořadu to hodnotim velmi vysoko. Kvalita jednotlivých dílů je solidní a jejich hodnocení se spíše odvíjí od pozvaných hostů. Ke cti dramaturgie slouží, že to nejsou hosté tuctoví a že se střídají z mnoha oborů lidského konání v čele, samozřejmě, s uměním. Možná by to ale chtělo oživit moderátorskou stranu. Anděla docela můžu, ale osvěžení by neškodilo....(8.1.2009)

 • sportovec
  ****

  Ve své době milý pořad, dbající na ve své době poměrně vysoké nároky, vcelku zdařile uváděný Pavlem Andělem a věcně přibližující skutečné špičky a tím i skutečný stav naší polistopadové kultury. Jako všechno i on se průběhem času opotřeboval. Ale - podobně jako jiné mapující pořady typu VYSÍLÁ STUDIO A - již dnes dobrý dokument své doby nejen pro pamětníka, ale i historika lehkonohé múzy.(23.5.2010)

 • J.Connor
  ***

  Záslužný pořad, který byl zpočátku unikátní a v mnoha věcech přelomový. Vzpomeňme třeba Andělovu anketu o nejlepší český videoklip, v jejímž rámci shromáždil a odvysílal všechny české klipy od roku 1989. V "předyoutube" době k nezaplacení. Kdo se zúčastnil hlasování mohl vyhrát tolik CD dle výběru, kolik cm měří :) Postupem času ovšem bohužel na povrch vyplynula : 1) Andělova moderátorská impotence - neumí se s lidmi bavit, považuje se za kumštýře a pořád to ventiluje, ptá se na blbosti, mnohdy i velice nevhodně, o hostech často nic neví a je to znát, slovní zásoba děsivá - často už se omezuje jen na opakování "tak to je hustý" 2) čím dál děsivější tým typu Četař nebo rockerka Markéta 3) Anděl a spol. opanovali většinu kulturního vysílání pro mladé, ale zvláště v "noci" jim zakrátko dramaturgicky došel dech... a to velmi. Klipy se začali dost opakovat a furt na jedno brdo, trendy kapely typu System o.a.d. atp., samej punk rock, občas metal. Z kladů bych ještě vypíchl scénu, ne vždy se povede, ale vždy je cítit snaha a vždy je jiná + zajímavosti z archivů ČT.(8.12.2008)

 • - Pořad navštívilo celkem 2 500 hostů. (cariada)

 • - První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. (cariada)

 • - Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace