Noc s Andělem (TV pořad)

Talk-show / Hudební

Česko, 1999, 90 min

Lucie Konečná

Účinkují:

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus, Radka Vranková, Jiří Macháček, Jan Hrušínský, Dan Bárta, Dorota Nvotová, Táňa Pauhofová, Václav Havel, Dagmar Havlová, Anna Šišková, Ivan Zachariáš, Petr Sís, Richard Krajčo, Ladislav Mrkvička, Erika Hníková, Emília Vášáryová, Zuzana Stivínová, Marta Vančurová, Steve Lichtag, Ondřej Neff, Glen Hansard, Andrej Krob, Viktor Preiss, Václav Křístek, Václav Vydra nejml., Zuzana Kronerová, Věra Chytilová, Jan Burian, Ewa Farna, Martha Issová, Tomáš Matonoha, Jan Skopeček, Otakáro Maria Schmidt, Michal Pavlíček, Antonie Hegerlíková, Bára Basiková, Vlasta Chramostová, David Prachař, Monika Načeva, Aneta Langerová, Marian Labuda st., Bolek Polívka, David Sís, Matěj Ruppert, Roman Holý, David Koller, Petr Ostrouchov, Petr Bende, Matěj Porteš, Pavel Šporcl, Jan Budař, Vojtěch Dyk, Jan Maxián, Jakub Prachař, František Soukup, Petr Kolář, Vojtěch Havel, Irena Havlová, Michael Viktořík, Karel Holas, Saša Gedeon, Ida Kelarová, Jaroslava Moserová, J. Bell, MC Young, Jiří Mařík, Ema Brabcová, Filip Míšek, Petr Šámal, Luboš Andršt, Eva Pilarová, Libor Pešek, Taťjana Medvecká, Lucie Bílá, Lukáš Pollert, Andrea Kalivodová, Lenka Vlasáková, Marcel Marek, Eva Holubová, Vilém Čok, Lucie Vondráčková, Michael Kocáb, Václav Noid Bárta, Vladimír Morávek, Martin Pošta, Petr Slavík

Pavla Anděla jsem jako moderátora nikdy moc nežral, ale nemohu mu upřít snahu (ostatně jako tvůrcům) udělat každý díl jiný – něčím výjimečný. Kvalita se samozřejmě odvíjela od toho, která skupina, zpěvačka, zpěvák nebo známá osobnost se tam zrovna objevil/a. Jak však plynul čas, díval jsem se na to stále méně a méně (je pravda, že ten vysílací čas byl pěkně na hovno…)…(29.1.2019)

• CANNIBAL

Tento pořad stál úplně za starou bačkoru. Jediný co bylo vynikající, byl po skončení týdle hrůzy ''velký noční klipový blok''. To bylo opravdu vynikající a na tu by mi nestačilo ani 100 hvězdiček. Měl jsem co dělat, abych si udržel sluchátka na TV pohromadě, jinak by sousedům asi hrůzou stavěly vlasy na hlavě. Za pořad jako takový 1% a to jsem ještě moc hodnej.(19.8.2010)

• topi80

Pořad, jenž měl v podstatě jediný cíl. Označit některé průměrné popové kapely (např. Kryštof, Chinaski, Tata Boys, Wohnout, Vypsaná fixa a podobně) za umění (musí to být umění, když dostávají tolik prostoru na ČT2) a dostat je do éteru. Mise byla splněna, rozhlasový éter i festivalová pódia jsou zamořena tímto odpadem, kterého se jen tak nezbavíme. A co dělá Pavel Anděl? Dramaturga festivalů, kde tyto "skvosty" hrají hlavní roli. Dávám jednu hvězdu za dokonale zvládnutý podnikatelský projekt.(30.9.2012)

Chtěl-li se člověk čas od od času vyhnout pohledům na zmalované 16tileté holčičky zvracející pestrobarevnou pálenku Pushkin na zánovní bílé tenisky svých nagelovaných boyfriendů a strávit pozdní sobotní večer u televize, byla tahle záležitost ve své době hodně zajímavou alternativou k softpornu na TV (hov)nova. Pavla Anděla a lidi kolem něj jejich práce evidentně bavila, hudbě rozuměli a přitom si nikdy nehráli na samozvané experty a většinou si k sobě zvali jedince, kteří skutečně měli co říct, zahrát či ukázat, aniž by si u toho člověk připadal jako na pouťové estrádě s cukrovou vatou, řetízkovým kolotočem a mediální obludou Leošem "víš, kolik mám prachů, pičo?!" Marešem, který pro nás neúnavně stále hledá další a další Superškvár... Chybíš mi, Anděli, fňuk! A 'Velká noční hudba' jakbysmet:( Já vím, pláču hezky, ale na špatným hrobě.(31.7.2011)

Kolikrát jsem po příchodu z odpolední směny , pustil zrovna tento pořad ( ó ano chodil jsem tehdá do práce i v sobotu a neděli ) Kolik nových a zajímavých kapel a zpěváků jsem tam našel. Z uctivým " bravo " rád vzpomínám. Některé noci byly dost o hubu , ale v 80% se povedly. Zajímavý hosté , zajímavé reportáže , zajímavé videoklipy.(5.6.2012)

• - Pořad navštívilo celkem 2 500 hostů. (cariada)

• - Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). (cariada)

• - První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. (cariada)