Noc s Andělem (TV pořad)

Talk-show / Hudební

Česko, 1999, 90 min

Lucie Konečná

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus, Radka Vranková, Jiří Macháček, Jan Hrušínský, Dan Bárta, Dorota Nvotová, Táňa Pauhofová, Václav Havel, Dagmar Veškrnová-Havlová, Anna Šišková, Ivan Zachariáš, Petr Sís, Richard Krajčo, Ladislav Mrkvička, Erika Hníková, Emília Vášáryová, Zuzana Stivínová, Marta Vančurová, Steve Lichtag, Ondřej Neff, Glen Hansard, Andrej Krob, Viktor Preiss, Václav Křístek, Václav Vydra nejml., Zuzana Krónerová, Věra Chytilová, Jan Burian, Ewa Farna, Martha Issová, Tomáš Matonoha, Jan Skopeček, Otakáro Maria Schmidt, Michal Pavlíček, Antonie Hegerlíková, Bára Basiková, Vlasta Chramostová, David Prachař, Monika Načeva, Aneta Langerová, Marián Labuda st., Bolek Polívka, David Sís, Matěj Ruppert, Roman Holý, David Koller, Petr Ostrouchov, Petr Bende, Matěj Porteš, Pavel Šporcl, Jan Budař, Vojtěch Dyk, Jan Maxián, Jakub Prachař, František Soukup, Petr Kolář, Vojtěch Havel, Irena Havlová, Michael Viktořík, Karel Holas, Saša Gedeon, Ida Kelarová, Jaroslava Moserová, J. Bell, MC Young, Jiří Mařík, Ema Brabcová, Filip Míšek, Petr Šámal, Luboš Andršt, Eva Pilarová, Libor Pešek, Taťjana Medvecká, Lucie Bílá, Lukáš Pollert, Andrea Kalivodová, Lenka Vlasáková, Marcel Marek, Eva Holubová, Vilém Čok, Lucie Vondráčková, Michael Kocáb, Václav Noid Bárta, Vladimír Morávek, Martin Pošta

Pořad, který má určitě co nabídnout, jak svým rozsahem, tak i dramaturgií. Bohužel Pavel Anděl je tak zoufalý moderátor, který se jen tak nevidí. Udivující je, že je téměř vždy absolutně nepřipraven a omezuje se na stupidní instantní dotazy typu "na jakém boku spíte?" Třešničkou na dortu je pán nechávající na sebe volat "četař" nebo "chatař" nebo jak? To je opravdu úkrok vedle, ale myslím hodně vedle vedle! Je velká škoda, že když je v pořadu host, který má co říct, je decimován hloupými dotazy páně Anděla.(2.3.2009)

• topi80

Pořad, jenž měl v podstatě jediný cíl. Označit některé průměrné popové kapely (např. Kryštof, Chinaski, Tata Boys, Wohnout, Vypsaná fixa a podobně) za umění (musí to být umění, když dostávají tolik prostoru na ČT2) a dostat je do éteru. Mise byla splněna, rozhlasový éter i festivalová pódia jsou zamořena tímto odpadem, kterého se jen tak nezbavíme. A co dělá Pavel Anděl? Dramaturga festivalů, kde tyto "skvosty" hrají hlavní roli. Dávám jednu hvězdu za dokonale zvládnutý podnikatelský projekt.(30.9.2012)

Tak jsem to náhodou zkusil zadat do vyhledávače, jestli zde tento pořad najdu, a on tu opravdu je. Musím říci, že na tento pořad se téměř každý sobotní večer dívám nesmírně rád, už jen ze zvědavosti na pozvané hosty. Každý týden je tam někdo jiný, dokonce i z jiné sféry. Není výjimkou, že jeden týden je tam hudební skupina nebo nějaký zpěvák či zpěvačka, další týden je tam nějaký český herec nebo herečka, pak opět někdo z hudební sféry, za další týden třeba polárník a kaskadér, a pak se třeba celý díl odehrává v simulaci letového provozu. To jen tak z hlavy vyjmenovávám, co mě zrovna napadlo. Samozřejmě, že jsou díly velice zajímavé, díly průměrné, a díly velice slabé. Z těch velice zajímavých bych např. vyzdvihl díl s Janem Kačerem a Ninou Divíškovou, kdy si opravdu celých 90 minut moderátor s těmito hosty jen povídal, a přesto by tento rozhovor mohl trvat ještě několik hodin a nezačal by nudit. Nebo sem pak patří ještě díl, který se celý odehrával v napodobenině letadla ve výcvikovém středisku pro letušky a piloty. Mezi průměrné díly bych zařadil z poslední doby např. díl s Terezou Černochovou nebo s Markétou Irglovou a Glenem Hansardem. A mezi slabé díly bych dal např. hiphopový díl, který mi vyloženě nesedl. Ale každá Noc je specifická a má jiné hosty, a právě to se mi na ní líbí. Prostě velice dobrý, v Česku ojedinělý formát pořadu, se zajímavými hosty a sympatickým moderátorem. Dávám pět hvězdiček.(30.11.2008)

V rámci hudebních pořadů naší produkce jednoznačně špička, která už nebyla nikdy překonaná, přestože samotná ČT měla snahu ho nahradit nějakou odpornou zrůdností. Ta byla tak "kvalitní", že asi po 6 měsích skončila. Každopádně pořad tohoto andělovskýho typu u nás neskutečně chybí, aspoň něco těm lidem přinášelo kvalitní hudbu a ne žádnej příšernej mainstream.(1.1.2014)

Noc s Andělem jsem sice nesledoval zcela pravidelně, ale když byl volnější páteční večer, rád jsem si tento pořad pustil. Šlo tehdy o výjimečný formát, který jsem měl velmi rád. Veškeré díly byly vysílány živě a občas mi přišlo, že i bez přípravy, což bylo super. Nejvíce se mi líbily improvizované rozhovory a uvolněná atmosféra, která pořád díky Pavlu Andělovi provázela. Úroveň pravda kolísala společně s pozvanými hosty, ale celkově pořád krásně navozoval klidnou páteční pohodu. Vysílá se něco podobného v současnosti? Je dnes možné vůbec vidět na televizní obrazovace několik hodit vysílání bez reklam?(27.5.2016)

• - První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. (cariada)

• - Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). (cariada)

• - Pořad navštívilo celkem 2 500 hostů. (cariada)