Noc s Andělem (TV pořad)

Talk-show / Hudební

Česko, 1999, 90 min

Lucie Konečná

Pavel Anděl, Jan Kratochvíl, Kryštof Michal, Tonya Graves, Jiří Grygar, Bořivoj Navrátil, Ester Kočičková, Martin Dejdar, Břetislav Pojar, Ester Geislerová, Juraj Jakubisko, David Kraus, Radka Vranková, Jiří Macháček, Jan Hrušínský, Dan Bárta, Dorota Nvotová, Táňa Pauhofová, Václav Havel, Dagmar Havlová-Veškrnová, Anna Šišková, Ivan Zachariáš, Petr Sís, Richard Krajčo, Ladislav Mrkvička, Erika Hníková, Emília Vášáryová, Zuzana Stivínová, Marta Vančurová, Steve Lichtag, Ondřej Neff, Glen Hansard, Andrej Krob, Viktor Preiss, Václav Křístek, Václav Vydra nejml., Zuzana Kronerová, Věra Chytilová, Jan Burian, Ewa Farna, Martha Issová, Tomáš Matonoha, Jan Skopeček, Otakáro Maria Schmidt, Michal Pavlíček, Antonie Hegerlíková, Bára Basiková, Vlasta Chramostová, David Prachař, Monika Načeva, Aneta Langerová, Marian Labuda st., Boleslav Polívka, David Sís, Matěj Ruppert, Roman Holý, David Koller, Petr Ostrouchov, Petr Bende, Matěj Porteš, Pavel Šporcl, Jan Budař, Vojtěch Dyk, Jan Maxián, Jakub Prachař, František Soukup, Petr Kolář, Vojtěch Havel, Irena Havlová, Michael Viktořík, Karel Holas, Saša Gedeon, Ida Kelarová, Jaroslava Moserová, J. Bell, MC Young, Jiří Mařík, Ema Brabcová, Filip Míšek, Petr Šámal, Luboš Andršt, Eva Pilarová, Libor Pešek, Taťjana Medvecká, Lucie Bílá, Lukáš Pollert, Andrea Kalivodová, Lenka Vlasáková, Marcel Marek, Eva Holubová, Vilém Čok, Lucie Vondráčková, Michael Kocáb, Václav Noid Bárta, Vladimír Morávek, Martin Pošta

Pořad letos konci svou produkci a tak na tv obrazovkách vydržel celých deset let. To je docela úspěch. I když měřit kvalitu zábavných pořadů délkou svého trvání je věc ošemetná a neobjektivní. Jako člověk hudbymilný jsem pořadu fandil ačkoliv jsem ho zdaleka nesledoval pravidelně. Některé epizody měli větší úroveň, některé ne. Každopádně Pavel Anděl je působivý člověk, umí hovořit, a rozhodně má hudební přehled.(26.12.2009)

O 13 let později je nádherné, jak člověk může srovnat, zavzpomínat a zoufale povzdechnout. ČT2 byla vždy středem alternativy TV pořadů, které začínaly na absolutních undergroundech např. pořad 60 nebo již profesionálnější, nicméně stále alternativně pojatý Paskvil. Končí nám tisíciletí a tím i podobná zábava na úrovní, kterou toto živé, noční, sobotní vysílání unikátního programového projektu, určitě přinášelo. Když se dnes divák odváží zapnout TV ve vysílacím čase tohoto pořadu, nestačí zírat. Když tam není polonahá slečna mávající penězi a čekající na telefonát, můžeš si poslechnout rady od zkušené cikánky či nevěřícně zírat na Standu Plamínka - zdatného bubeníka. Televizní důstojnost se ztrácí v potřebě sledovanosti a výdělku. Stačily by i reprízy tohoto výjimečného pořadu, aby si nespavci mohli užít kvalitu a jistou úroveň TV zábavy.(19.6.2013)

• NinadeL

Svého času poměrně vtipný formát. Dneska už si člověk naštěstí počte jen ty záznamy chatů, které jsou takové zábavné retro. Viz. kejml: Ahoj Khoibo, může někdy v budoucnu vystoupit Khoiba společně s Roe Deer na jednom festivalu, třeba i jednom pódiu? Khoiba: Třeba i ve stejný čas? To by tak hrálo!(23.10.2015)

Noc s Andělem jsem sice nesledoval zcela pravidelně, ale když byl volnější páteční večer, rád jsem si tento pořad pustil. Šlo tehdy o výjimečný formát, který jsem měl velmi rád. Veškeré díly byly vysílány živě a občas mi přišlo, že i bez přípravy, což bylo super. Nejvíce se mi líbily improvizované rozhovory a uvolněná atmosféra, která pořád díky Pavlu Andělovi provázela. Úroveň pravda kolísala společně s pozvanými hosty, ale celkově pořád krásně navozoval klidnou páteční pohodu. Vysílá se něco podobného v současnosti? Je dnes možné vůbec vidět na televizní obrazovace několik hodit vysílání bez reklam?(27.5.2016)

Netvrdím, že každý díl má pětihvězdičkové parametry, za to však nemůže Anděl, nýbrž hosté. A jelikož plně rozumím tomu, že ne všichni se líbí všem, a jelikož nechci podporovat stupidní záležitosti, jakými je Eso a jemu podobné, musím veřejně vyslovit názor, že Noc s Andělem je v současnosti nejlepším hudebním pořadem na české scéně a musím tedy dát za pět!(2.1.2009)

• - První vydání Noci s Andělem jsme mohli zhlédnout 1.září 1999 a jeho hosty byli Richard Miller, Petr Hapka a Bára Štěpánová. (cariada)

• - Ani jednou nepřikročila ČT k programové změně, každý díl se dokonce odehrál v jiném prostředí (a také v exteriérech). (cariada)

• - Pořad navštívilo celkem 2 500 hostů. (cariada)