Infestation

všechny plakáty

Hlavní hrdina po probuzení ze spánku zjišťuje, že je zabalen v zámotku pavučiny ve své kanceláři. Zanedlouho zjišťuje, že svět napadl obří hmyz. Vytvoří skupinu, jejímž cílem je hmyz odstranit. (Dines)

J*A*S*M

Další nová nudná hororová komedie, která důsledně navazuje na tradici, že horory v hlavní roli s hmyzem, respektive zvířaty obecně bývají kraviny. Já brouky nenávidím - hnusnější stvoření si nedokážu představit, takže by teoreticky neměl být problém na mne filmem o nich zapůsobit. Ani to se nepovedlo, potvory v Infestation jsou celé takové hnusně digitální, ta odpornost skutečných hmyzáků se někde ztratila. Jinak není co komentovat, klasické mizerné zvířecí béčko s klasickým závěrem. 4/10 ()

LIVINGDEAD

Brouky miluji, dávám 3* za šeredné herecké obsazení! Člověk (Chris Marquettese) se probudí ve své kanceláři omotaný pavučinou. Uvolní se z ní a zjistí, že v době, kdy byl v bezvědomí, tak byl svět ovládnut mimozemšťany. A ne tak ledajakými. Je to mimozemský gigantický hmyz. Spolu s několika náhodnými lidmy, se rozhodne postavit čelem tomuto nerovnému boji. ()

EvilPhoEniX

Tohle je Mazec! Vynikající Zábava připomínající mi svým super Humorem film Detention! Takhle mě snad nepobavily ani Prcičky !! Momentálně si nevzpomenu na žádný Bug Horor, takže tohle jde určitě na Topku! Brouci vypadali fajn, hlavně mutace po kousnutí se mi líbila. Je to příjemná Oddechovka na pobavení !:) ()

B!shop

Vcelku stupidni horova komedie, ktera neni bohuzel ani moc komicka a uz vubec ne hororova. Na druhou stranu, na poli ekohororu uz jsem videl daleko horsi kousky, navic tady nejsou brouci trikove vylozene rusici a da se na ne v pohode koukat a herecky obsazeni, ackoliv hrajou hovno, tak jsou to docela sympataci, sem tam utrousi nejakou hlasku a Ray Wise je fajnovej. Slabsi 3*. ()

Flipnic

Je to sice volovina, ale já jsem se u toho prostě bavil... Skvělej humor od začátku do konce je zde asi hlavní devízou. Jinak takových filmů je víc, ale tento mi fakt sedl ... Triky v pohodě, prostě sranda, oddechovka ... Doporučuju. ()

Bloody13

Komediální eko"horror" na pohodové sobotní odpoledne. Je fakt, že triky nejsou na tom zrovna nejlépe (asi o třídu lepší než produkce SyFy), ale kouká se na to strašně fajn. Brouků je dostatek, skoro pořád se něco děje a hlavní hrdina je celkem sympaťák, který umí hlásit. Podobně jako jeho drsnej tatínek v podání Raye Wise. Holky jsou taky pěkný (blondýna dokonce ukáže svoje umělý trojky, což jsem vůbec nečekal) a ta celková nevážnost s nadhledem mi imponovala. Zamrzí snad jen podivně ustřižený závěr, který leccos slibuje. Tak třeba někdy u dvojky. ()

Rex Mundi

Pri tých najlepších hororových komédiách (či skôr paródiách na žánrové klišé) sa človek aj zasmeje, niekedy aj bláznivo zabaví. Bohužiaľ čoraz viac ich končí ako nepodarky. So stúpajúcou kvantitou proste klesá kvalita. Toto je presne ten prípad. Nie že by neoriginálnemu a zľahka komediálnemu scenáru neasistovali sympatickí herci a netrúsili suché hlášky, ale čím ďalej ideme, tým je film vážnejší, tým viac typických žánrových chýb postavy robia - hlavne tých popierajúcich pud sebazáchovy, čo ma vždy neskutočne dožiera (napr. namiesto zdrhania od vrieskajúcej blondíny kandidujúcej na najblbšieho samovraha roku, oni ju idú prehovárať, nech zavrie zobák :-). Až to dospeje do takého štádia, kedy si poviem, že pokus o hororovú paródiu sa minul účinkom a namiesto toho vznikla len ďalšia zbytočná blbina, omieľajúca x-násobným mletím omleté zrno. Povedané krátko - po prvej tretine nádejí je zvyšok už len silnejúca nuda. ()

MMR

Místy celkem legrační až bizarní, jako celek to ovšem spadá do průměru. Trochu více jsem se zasmál akorát, když jsem viděl toho pejska s pavoučíma nožičkama, jinak to na mě působilo spíše směšně, ale bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. Boje s brouky tomu moc nedaly, jejich nereálnost dost napomohla mému hodnocení. ()

darkrobyk

Zrovna když má Cooper dostat padáka, ozve se děsivý zvuk, svět se s ním zatočí, a pak už se probudí zamotaný v podivném kokonu uprostřed kanceláře. Všude jsou obří brouci, vzduchem létají obří vosy, a pokud dostanete žihadlo, zmutujete a je z vás pěkný kříženec s pavoukem. Tedy Cooper je kretén a já tenhle typ hrdinů nemusím. Čím větší trouba, tím více si přeji, aby zařval. Na druhou stranu tahle variace na Hvězdnou pěchotu mne bavila. Nechybí napětí, třeba boj s okřídleným hmyzem u mostu, pěkné mutace, třeba ve vězení, a epické finále s ........... královnou. Dobrý je i lehce černý humor, dialog otce a syna nemá chybu. Jinak osudy blondýn bývají v tomto žánru nejisté, ale zdejší alespoň odhalila zbrojní pasy. Největší slabinou filmu jsou, vedle hovadského chování Coopera, speciální efekty. Především směrem ke konci se vrší kupy levných pixelů, ale znám ještě horší, takže jsem přimhouřil oči. Jak se ale zdá, otevřená zadní vrata doposud nikdo nevyužil a zřejmě už asi nevyužije. ()

pornogrind

Taková hmyzí oddechovka vyloženě na pohodu. Je to vtipný, nebere se to příliš vážně a má to i pár povedenejch nápadů. Bavil jsem se. Lepší 3hvězdy. ()

kingik

Armáda obřích brouků bere město útokem a Chris Marquette a spol se snaží hláškovat ve velkém stylu. Na velkou stylovost se přece jen film nedotáhne, ale přesto mě ty broučí potvory co nenechali žádného živého tvora na pokoji, bavily. Film se rozjel po pár minutách a v nasazeném tempu zvolnil v pasážích ve kterých se ohrožovaná skupinka zaměstnanců jedné budovy musela vydýchat a nabrat síly do dalšího boje. Brouků bylo víc druhů. Jeden druh měl jedovatá kusadla a po bodnutí se člověk infikoval a změnil se ve zmutovanou havět, druhým druhem byli létající slepí brouci, kteří své oběti unášeli do hnízda obývaného jejich královnou. Právě tam se vydala skupinka vedená Marquettem, protože brouci unesli dívku jeho srdce a naděje, že ještě žije umírá poslední. Do party přiberou sympaticky odvážného vojenského veterána Ray Wise, který hraje současně Marquettova otce a tahle postava film velmi oživila po stránce komediální, ačkoliv po herecké stránce je na tom film více než dobře. Slabší pohlaví je zastoupeno dvojící pěkných hereček Brooke Nevin a Kinsey Packard, která dodržela trend afektované blondýny, ale jelikož se neváhala odhalit budiž jí odpuštěno, ale její fádní smrt je neodpustitelná. Film měl trochu potíže rozhodnout se zda chce být hororem nebo hororovou parodií. Jsou zde vyloženě komediální momenty a jsou povedené, ale vzápětí se spustí dramatická hudba a sledujeme horor bez rušivých parodovaných vsuvek. Klidně bych se bez nich obešel, protože film měl na to přitlačit na divákovu nervovou soustavu, ale přesto nenašel odvahu korigovat komediální výpady, ačkoliv Chris Marquette se držel hodně na uzdě a poprvé nehrál klasického nadrženého losera. Trikově je to zvládnuto obstojně, brouků je dostatek, ale jen ve finální scéně v broučím hnízdě nebylo na scénu vrženo nějaké pořádné hejno, které by bylo monster tečkou za svižným filmem, který udělá nenáročným divákům radost i bez znalosti knihy Ze života hmyzu. 80% ()

sochoking

Shaun of the Dead narezaný Hviezdnou pechotou stretáva Happening? Nech už je akokoľvek, toto si výhradne robilo iba prdel samo zo seba a z tých, ktorí to brali serio. Buhahááááá.... ()

predators

A zase ti brouci. Tentokrát je jasné, že velké investice zde neproběhly, tudíž nemůžeme čekat zázraky. A navíc můžeme odpouštět, takže prominu né zrovna luxusní triky, stokrát viděný příběh a opomenutí slibovaného humoru. Díky čemu mi ale vstávaly vlasy hrůzou, je totální demence většiny lidí. Zdá se, že i ti brouci byli chytřejší... Ještě jedna hvězdička za hudbu a je z toho slabší průměr... 45% ()

rollman1

Slabej průjem, teda průměr. Tento film je taková ostůdka všech BUG filmů, až to není pěkné. I tento film nám přináší invazi pavouků a všelijaké havěti. Silně digitální brouci, dokážou rozervat lidské oko a naopak herecké výkony polechtat bránici, ale ne v tom dobrém smyslu. Lepší herce najdeme i fotbale. Ikdyž najde se zde pár scének, které nejsou úplně k zahození, ale to celý film určo nezachrání. Nebýt divně vypadajících brouků a nekvalitních hereckých výkonů, byl by to vysoce kvalitní film na pobavení, ale zbylo z toho jen pitomé Béčko, které pobaví asi jen 2x-3x. ()

jonyyy

Koukat se na to dá, ale je to takové nevyužité, přitom ty prázdné města a zámotky s lidma vypadaly tak nadějně. 55% ()

eraserhead666

Řekl bych, že si tvůrci digitálních bzukavců z The Mist řekli, že by bylo škoda ten software vyhazovat a tak se rozhodli ty digitální mršky rozpohybovat ještě v jednom filmu. Jednoduché, prosté, tu a tam k pousmání. Infestation má ale jednu velkou přednost, je docela zábavný. To je jeho jediná přednost. ()

Karamanlis

Špeciálne efekty Infestationu sú zhruba tak kdesi na úrovni tvorby štúdia Asylum, táto snímka však sama seba neberie príliš vážne a je prešpikovaná výborným čiernym humorom, takže ako svieža komediálno - hororová jednohubka je úplne OK. ()

Morholt

Lehce nadprůměrný komediální broukohoror, který vzdáleně připomíná Pavoučí teror. Banda lidí běhá po krajině zamořené brouky, snaží se je převézt a posléze i zničit. Herecká sestava sympatická, tempo svižné, efekty, ač laciné, docela fungovaly. Stravitelná jednohubka. 60% ()

bouncer

Ale jo...slušně jsem se pobavil. Je to sice komediálně-horové béčko jak vyšité, s divnými herci a trapnými rekvizitami či triky. Ale to jsem věděl už před tím, než jsem si Infestation pustil... jako oddychovka to zapůsobilo dobře a vidět po čase Raye Wiseho (mě známého hlavně z Twin Peaks nebo seriálu Reaper) bylo fajn. Proto 3*, viděl jsem už mnohem horší pokusy o komediální béčko s brouky/pavouky/zombíky a další havětí. ()