poster

Zlatý skřipec (TV film)

 • Velká Británie

  The Memoirs of Sherlock Holmes: The Golden Pince-Nez

 • Slovensko

  Zlatý cviker

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1993, 52 min

Režie:

Peter Hammond
 • B!shop
  ****

  Ze zacatku paradni detektivka, celej pripad je spravne tajemnej, jde tu o vrazdu a svizne to odsejpa. Navic je tu ozvlastneni v podobe Mycrofta Holmese. Bohuzel zaverecnejch vysvetlovacich 10 minut a pointa je naprosto idiotska. Ale i tak to da ty 4*.(14.12.2008)

 • filmmovier
  *****

  Kráásná epizoda. Dokonalý začátek navnadil, jsou tu Mycroft a Lestrade, jen škoda, že chybí Watson, jinak by byl tým kompletní. Tato epizoda má dost hustou a tajemnou atmosféru, jen to trochu zkazila ta vysvětlovací část. Přesto musím dát plný počet bodů, protože Zlatý skřipec se stal jednou z mých nejoblíbenějších epizod.(12.12.2011)

 • PhillM.
  ***

  Nahrazení Watsona Mycroftem, vynucené nedostupností Edwarda Hardwicka pro tuto epizodu, nevychází vůbec dobře. Mycroft je zde proti očekávání (a vůli autora předlohy) akční a vydává se do terénu. Roub se sufražetkami je zbytečný a "masové scény" z ruských ulic si režisér taky mohl odpustit. Zůstává tak jen spolehlivý, leč zde trošku bezkrevný Jeremy Brett, ohromující interiér pokoje profesora Corama a to málo, co zbylo z geniálního pera Doylova.(27.4.2016)

 • Cimr
  ****

  Jak prosté je udělat skvělou atmosféru a příběh, ke kterému se budete rádi vracet (především za bouřky schouleni pod peřinou)! Stačí déšť, noc, tajemná vražda, rozlehlé sídlo, tajné chodby.. Pro milovníky anglických detektivek povinnost.(6.5.2009)

 • liquido26
  ****

  Místo Watsona Mycroft. To byla velmi hezká změna (ne, že bych měl něco proti Watsonovi :-)) Skvělý bylo to, že tam prostě nepostavili jenom někoho, kdo by odříkával Watsonovy repliky, ale prostě že tam dali skutečně Mycrofta. Trošku se otevírá jejich vzájemný vztah, sem tam nějaká ta zmínka o jejich otci, což celkově příběh taky docela oživilo. Další skvělou věcí byla atmosféra. Tyhle poslední díly Sherlocka mají oproti těm dřívějším úplně jinou, mnohem temnější a tajemnější atmosféru, která u mnohých dorovnala to, co chybělo příběhem. Tady byl i ten příběh dobrej, takže výsledek je naprostá spokojenost.(9.1.2011)

 • - Představitel doktora Watsona Edward Hardwicke nebyl pro natáčení této epizody dostupný, tvůrci tedy jeho postavu nahradili Sherlockovým bratrem Mycroftem (Charles Gray), i když v původní Doylově povídce vůbec nevystupuje. (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace