Rudý kruh (TV film)

Červený kruh

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1994, 50 min

Sarah Hellings

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Zdařilá adaptace, která nás opět obohacuje o několik aspektů, které v povídce nenajdeme. Atmosféra je vynikající a opět nad tím vším stojí Jeremy Brett. Síly mu viditelně ubývají, ale on do toho stejně pořád dává úplně všechno.(1.10.2010)

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

Jeremy Brett je na tom stále hůř a hůř a opravdu nevypadá nejlépe. O to lepší odvadí výkon a atmosféra je opět ucházející. Povídka byla velmi zajímavá a mě se líbila dost. Toto věrné zpracování není o nic horší. Ten příběh je fakt super. Je to dost napínavé a finále také bylo dokonalé. Sice tomu chybí špetka humoru, ale to vůbec nevadí. Pro mě je tohle zpraování precizní. Nic mi tam nechybí a opět jsem nadšen. Pro mě 95%.(5.2.2012)

V tomto příběhu se setkáváme s jakousi odrůdou americké mafie, jejíž pařáty sahají až do Anglie. Zpracování je temné stejně jako knižní předloha. U této povídky postrádám typický komický nadhled, který Doyle ve svých povídkách se Sherlockem hojně využíval. Není to však chyba filmu, prostě mi nesedí ten příběh. Na příbězích s Holmesem se mi vždycky líbily ty nevšední problémky, které musel slavný detektiv rozlousknout a taková tuctová zápletka jako je v tomto díle mě prostě nepřesvědčí.(14.2.2009)

Pěkně napínavý příběh, pomalu do konce divák neví o co jde!!(6.6.2017)