Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V 17. stolení vypukla v Anglii revoluce, která se rozrostla v občanskou válku. Po porážce královských vojsk byl popraven král Karel I. a moci se ujal parlament v čele s Oliverem Cromwellem. Během těchto bouřlivých roků se odehrává příběh Angelicy Fanshaw. Královské gardy ji připravily o manžela a nyní bude muset bojovat sama za sebe.. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Angličani si chtěli natočit Angeliku, a tak to udělali. Jenže po svém. Místo hýřivých paláců, luxusních šatů a vůbec kýčovitě barevné nádhery, dosadili nenápadné anglické stavby a zelený pažit. Stejně tak hlavní postava v podání Andrei Risenboroughan se v ničem ani nepřibližuje Michele Mercierové. Zatímco ona byla vyzývavá orchidej, její anglická nápodoba je jen skromná čajová růžička krčící se v křoví. Jinak ale příběh zůstává v základě stejný – krásná dívka ve víru mužských náručí a politických bojů a láska ke zjizvenému muži. Bylo pro mě obtížné rozlišovat jednotlivé náboženské frakce, které vznikaly za Cromwella, což ještě ztěžoval fakt, že hrdinové mezi nimi různě přebíhali. ___ Výprava je kvalitní a příběh přiměřeně romantický. Prostě: dá se. ()

bassator 

všechny recenze uživatele

Během krátké doby jsem viděl velmi podobný film Spiknutí střelného prachu a nevidím v těchto snímcích velký rozdíl. Jen samá zrada, intriky, člověk se zase pomalu ztrácí v ději... Jen tu je navíc "pár" čestnějších postav, které obětují i vlastní život, které Spiknutí... postrádá... - 1. část - 13. 1. 2011 - 40% + 2. část - 13. 1. 2011 - 40% ()

Reklama

V.Silver 

všechny recenze uživatele

Filmy o anglické revoluci jsou všechny tak strašně ponuré, depresivní (tedy s vyjímkou Času smyslnosti, "The Restoration", který je datován ale až do období restaurace Stuartovců) a hlavně - nudné. Obdobně, jako jsem to cítil u Zabít krále, "To Kill a King", nebyla ani Ďáblova pouta ničím příliš zajímavá, až na to, že hlavní postava mi připomínala jednu mou kamarádku :) Že by se konala zajímavá režie, střihy, kamera - ne. Zajímaví herci? Michael Fassbender (můj oblíbenec:) a rozhodně také Harry Lloyd. známý teď díky postavě Viseryse Targaryena v seriálu Hra o Trůny, "Game of Thrones", který se - bohužel - objevil ve filmu jen chviličku jako králův synovec. Děj podivný, scénář zmatený, nepřehledný. Spousta slov o svobodě, spravedlnosti a rovnosti, všichni píšou o lásce, ale nezanechalo to ve mně zhola nic - POZOR, SPOILER! - tedy kromě toho, že zde zabili plukovníka Thomase Rainsborougha 2 vojáci na Cromwellův rozkaz a ne 4 royalisti, jak tomu (s největší pravděpodobností) bylo ve skutečnosti. Ale to už je spíš detail ;) Takže pokud nemáte rádi Fassbendera, odečtěte si z mého hodnocení jednu hvězdičku, případně 15%. Dávám 55%. P.S. To zjevování ďábla už horším způsobem snad znázornit nemohli. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Pravdivá výpověď o životě a době Angelicy Fanshawe. Když se narodila zvonily zvony a na obloze letěla kometa. Matka jí opustila ( odjela do kláštera ve Francii ) a Angelica ( Andrea Riseborough ) je rozhodnutá, zda Bůh existuje nebo ne. CITÁT - Bože existuješ - li ať do mně uhodí hrom !!! Hrom neuhodil, ale zjevil se jí Ďábel ( Robert van Vuuren ). Na scénu přichází Sexby ( John Simm ). V Německu už nikdo nechčije proti větru, ale tady v Anglii poteče krev, říká. Angelice postupně, ve jménu Boha, umírají manželé a ona stále vídává Ďábla. Zajímavý příběh u kterého jsem se kupodivu nenudil. Bůh s vámi. Ve jménu pravdy, svobody a spravedlnosti...jo a na světovou lásku !!! ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Tak tahle Angelica byla tedy opravdu femme fatale... :-)) Po prvním díle bych byla ochotná jít i na pět *, ale druhý byl nejen dost složitý, ale navíc měl zcela šílený závěr, který mohl mít reálnou oporu jen v Cromwellově podpisu. Jinak celkem ok, podle mě lepší než některými komentáři zmiňované Spiknutí střelného prachu, kde se ten druhý díl (o Jakubu Stuartovi) zvlášť nepovedl. A nudit, jak tady někteří píšou, mě minisérie taky nenudila, naopak docela mi zpříjemnila nedělní odpoledne, zejména pak její první díl. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo v Jižní Africe. (Terva)
  • Film byl původně natočen pro britskou veřejnoprávní televizi Channel 4 jako čtyřdílný projekt. Později došlo ke spojení a byl vytvořen dvojdílný televizní film. (Terva)

Reklama

Reklama