poster

Ďáblova pouta (TV film)

 • Česko

  Ďáblova milenka

 • USA

  The Devil's Whore

 • USA

  Devil's Mistress

Drama / Historický / Válečný

USA / Velká Británie, 2008, 2x90 min

 • Heroine
  **

  Nejdřív jsem se vážně lekla, že to bude zase další z těch historických filmů, kde běhají hihňající se slečny po chodbách zámku, jedna z nich se vdává, ale ze zdánlivě ideálního sňatku se nakonec stane vězení a utrpení pro její svobodnou duši... Ano, NESNÁŠÍM tyhle filmy. Ale i když toto začíná velice podobně, nakonec je z toho docela zajímavý, i když mírně levičácky založený film, sice s otravnou hlavní představitelkou, ale se zajímavým historickým dějem. Z obsazení mi přišla hodně dobrá Maxine Peake, Fassbender, docela i West(7.7.2013)

 • elizabeth_ba
  ****

  Tak tahle Angelica byla tedy opravdu femme fatale... :-)) Po prvním díle bych byla ochotná jít i na pět *, ale druhý byl nejen dost složitý, ale navíc měl zcela šílený závěr, který mohl mít reálnou oporu jen v Cromwellově podpisu. Jinak celkem ok, podle mě lepší než některými komentáři zmiňované Spiknutí střelného prachu, kde se ten druhý díl (o Jakubu Stuartovi) zvlášť nepovedl. A nudit, jak tady někteří píšou, mě minisérie taky nenudila, naopak docela mi zpříjemnila nedělní odpoledne, zejména pak její první díl.(22.1.2012)

 • Wotan
  ***

  Docela jsem se na tuto čtyřdílnou sérii těšil jelikož tu hraje Dominic West a Johm Simm - oba z mých oblíbených seriálů. Příběh se odehrává v období anglické občanské války z pohledu sedmnáctileté dívky - fiktivní charakter Angelica Fanshaw. Tahle holčina má ovšem zvláštní dar přivodit každému, kdo se do ní zamiluje, neblahý osud. A tak se nám naskýtá pohled nejprve ze strany roajalistů, dokud osud nerozhodne jinak. Poté se seznámíme s plukovníkem parlamentaristů Thomasem Rainsborough a během celého děje nás provází žoldák Edward Sexby, kterého hraje John Simm. Cromwell dostává víc prostoru až v druhé polovině. Děj se omezuje na stručný nástin doby a moc detailů v něj nenajdete, ale i tak se jedná o docela zdařilou minisérii.(27.11.2009)

 • manonfire
  ***

  Už mi začíná bejt na blití z toho, že i film o tak zásadním momentu, jakým byla poprava krále a následná vláda Lorda protektora, musí být idiotsky zaobalen v pofidérní romantickou baladu, a příběh, kde ženský element hrál asi tak zásadní roli, jako v klipech Pet shop boys, byl celý nadepsán i odvyprávěň onou ďáblovou děvkou. Prosím pěkně, až budu chtít vidět dokument o horečce omladnic, či skupinové porno, pak se budu nervózně tázat po hereckém obsazení něžného pohlaví, ne ale v historických dramatech o politice, stínání hlav apod. Příběh nesoucí podobnost například s francouzskou revolucí, kdy revolucionáři posléze samotní zabředli v opium moci jimi svržených, a končili rukou stejného mistra popravčího, se měl vydávat právě po této ústřední linii vývoje postav, jako tomu bylo u Dantona. Téma v britském příspěvku historii bylo dost silné na to, aby ho zhyzdili červenou knihovnou a vejšplechty o lásce. Obětmi feministicky laděného autora námětu se opět stala dvojice Fassbender, West, podobně jako v Centurionovi. Zde alespoň hlavní hrdinka nemáchala kyjem, ba ani mečem, jen si jednou vystřelila z pistole. O to víc ale škodila jen svou přítomností a roli vypravěčky. Opět u mě West přejel Fassbendera a všechny ostatní, ten chlap má ksicht a charizma vyjimečné rázovitosti. 60%(4.6.2014)

 • V.Silver
  ***

  Filmy o anglické revoluci jsou všechny tak strašně ponuré, depresivní (tedy s vyjímkou Času smyslnosti, "The Restoration", který je datován ale až do období restaurace Stuartovců) a hlavně - nudné. Obdobně, jako jsem to cítil u Zabít krále, "To Kill a King", nebyla ani Ďáblova pouta ničím příliš zajímavá, až na to, že hlavní postava mi připomínala jednu mou kamarádku :) Že by se konala zajímavá režie, střihy, kamera - ne. Zajímaví herci? Michael Fassbender (můj oblíbenec:) a rozhodně také Harry Lloyd. známý teď díky postavě Viseryse Targaryena v seriálu Hra o Trůny, "Game of Thrones", který se - bohužel - objevil ve filmu jen chviličku jako králův synovec. Děj podivný, scénář zmatený, nepřehledný. Spousta slov o svobodě, spravedlnosti a rovnosti, všichni píšou o lásce, ale nezanechalo to ve mně zhola nic - POZOR, SPOILER! - tedy kromě toho, že zde zabili plukovníka Thomase Rainsborougha 2 vojáci na Cromwellův rozkaz a ne 4 royalisti, jak tomu (s největší pravděpodobností) bylo ve skutečnosti. Ale to už je spíš detail ;) Takže pokud nemáte rádi Fassbendera, odečtěte si z mého hodnocení jednu hvězdičku, případně 15%. Dávám 55%. P.S. To zjevování ďábla už horším způsobem snad znázornit nemohli.(3.6.2011)

 • - Snímek měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu, kde získal Stříbrného Huga za nejlepší miniseriál roku. (Terva)

 • - Peter Flannery začal psát scénář již v roce 1997. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Jižní Africe. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace