Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1989 a Spojené státy pořád soupeří se Sovětským svazem ve vesmírných programech. Dvoučlenná mužská posádka americké měsíční stanice potřebuje nutně vystřídat - oba muži se nenávidí, Schmidlapovi (Howard Morris) přeskočilo z nedostatku sexu, svého partnera zmlátil, vyrazil mu dva zuby, svázal ho a místo hlášení tráví čas prohlížením nahotinek. Navíc Sověti na vesmírnou stanici poslali jako první smíšený pár a to ještě víc ohrožuje pozici šéfa amerického programu Quonseta (Robert Morley). Rozhodne se, že bude aspoň první, kdo tam pošle manželskou dvojici.
Jenže krátce před odletem se rozpadne manželství připraveného páru (James Brolin, Linda Harrison), a tak se Quonset snaží ukecat svobodné a k letu už dlouho připravené kosmonauty (Jerry Lewis, Connie Stevens), aby se vzali, a ti s tím spíše naoko souhlasí. Na Měsíci se vzájemně navštěvují s ruskou dvojicí (Anita Ekberg, Dick Shawn) a následují klasické žertovné i jiné zápletky s pitím vodky, podezřením z ruské sabotáže, hádkou o to, kdo je větší macho, očištěním od podezření, předstíraným těhotenstvím, měsíční svatbou, druhým předstíraným těhotenstvím (boj o to, kdo první počne dítě na Měsíci), snahou skutečně přivést partnerku do jiného stavu atd. (Peabody)

(více)

Recenze (1)

shantim 

všechny recenze uživatele

Jedná se o lehkou a docela vtipnou komedii, jejímž tématem je vztah muže a ženy. Filmu není cizí naivita, a to se týká jak samotného příběhu, tak i třeba kulis (lunární stanice a vesmírná tělesa). 65% hvězdiček ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama