Max Minsky a já

Max Minsky und ich

Max Minsky and Me

Komedie

Německo, 2007, 94 min

Není to špatné. Docela jsem se u filmu i bavil, i když musíme pochopitelně vzít v potaz pro jakouv věkovou skupinu je onen snímek určen.(7.11.2009)

Zlinfest 2008 3. 6. :Snímek držící se určitého schématu, kde se inteligentní dívka (outsider třídy) skamarádí se sportovcem (propadlíkem), není nijak originální, nicméně je příjemným a sympatickým pokoukáním pro školáky.(30.11.2008)

Rozhodně jeden z lepších filmů pro školní mládež. Mě osobně, jako odrostlejšího člověka, docela bavilo dilema hlavní hrdinky, zda se rozhodnout pro Židovství a nebo basketbal, ze kterého vyplývaly zajímavé myšlenky a odbočky od této hlavní linie příběhu.(5.11.2011)

• Mariin

Film podle románu H-K Rahlensové je příběhem 12 leté dívky Nelly Edelmeisterové z liberální židovské rodiny v Berlíně. To prostředí je asi tak na tomto -jinak tuctovém- snímku pro děti nejzajímavější. Viz např. citát, když Nelly vyčítá pokrytectví své matce, že nevěří v Boha, ale dceru nutí k židovskému obřadu dospívání bat micva. Jedna ze seniorek jí poučí: „Podstata židovství nespočívá ve víře v Boha, ale v tom, že žiješ, jako by existoval“. Jinak i tady u „moderních“ (rozuměj neortodoxních) Židů vidíme - stejně jako v okolní nežidovské společnosti - známky hlouposti (víra v horoskopy), poživačnost (staré ženy věnují Nelly sexy prádlo), manželská nevěra, rozvodovost atd. Film je zajímavý tím, co je nechtěné, spíše jako dokument. Určitě nevyniká kvalitou, uměleckou ani morální.(7.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $162,000(7.6.2010)