Hong kongský akčňák plný skvélych bitiek. Jedná sa tu o skupinu špičkových vojakov z názvom čata 701, ktorým bola odstránená nervová sústavu a tak necítili bolesť. Čata sa vzbúrila a zároveň na to všetci zmizli. Čuj-čik alebo tiež známy ako učiteľ sa rozhodne postaviť posledným členom čaty, ktorý vyvražďujú drogových bossov. Musí za každú cenu skryť svoju identitu aby ochránil seba i svojich priateľov. (Jožin)

drankeryth

Zabavny film plny akcnych zaberov, co sa tyka boja na paste a ani na vystrielane naboje nebola nudza. Neustale sa vo filme nieco dialo a na relax moc casu neostavalo. Aj kuriozne sceny sa tu objavili, ako boli pouzite cedecka na vrazdenie nepriatelov a dost brutalnym sposobom. Aj to ukazali, ako sa cedecka ocitli na krku a hlave. Niektori protivnici boli fakt odolny, ako jeden typek, ktory sa napichol na roxory a nie ze by ho to zabilo, tak Jet Li este nevysvetlitelnou silou ich ohol aby sa nevyklzol von. Tomu to nerobilo problemy a uz bol znova na nohach. Takychto serepeticiek je vo filme zakomponovanych dost, comu som len nesmierne rad. Hlavnu postavu Jet Li zahral dobre a jeho bojove sceny mam rad a ani ostatni rivali sa nemaju za co hanbit. Pribeh bol taky tuctovy a nicim prekvapujucim, ale to nie je pre mna problem, pretoze je film skor o akcnosti, kde sa vystriedala kopa protivnikov, medzi ktorymi boli aj taky co si na likvidovanie Jet Li zobrali kolieskove korcule, ktore aj tak dlho nevyuzili:) Film je skor urceny pre typ ludi, ktory maju radi adrenalin pocas zbesilych akcii a pribeh je im absolutne ukradnuty. Od tohoto filmu som na prvy pohlad nic neocakaval svatoborneho, co ma pocas priebehu filmu milo prekvapilo. Vypnite mozog a hura do nicenia zlocincov, ktorych vo filme caka neskutocne vela:) ()

Tom_Lachtan

Totálně lamózní béčko, na které mé oko padlo jen z toho důvodu, že se mi momentálně nedostávalo ničehož jiné ku pohledu a maraton Červenýho Trpaslíka sem už měl za sebou. Dvakrát. Jetovi překvapivě víc sluší poloha zenového Knihovníka, než ta, kde představuje bezcitného ýbrsoldýra v příběhu, který se v hlouposti skoro vyrovná zpravodajství z novy. A padouch, který vypadá jako čínská verze Ozzyho Osburna. ()

corpsy

Po dlhej dobe som videl akčňák ( komiks ), ktorý kašle na logiku, dej aj fyziku a pri tom podkopáva svoju vlastnú inteligenciu. Všetko spomenuté sa odohráva v každom žánrovom snímku, ale tu si to tvorcovia rozdali s umením bez kondómu. 80 minút neustálej ( kvalitatívne premenlivej ) akcie a hongkongsky bitej atmosféry. No nepozri to. ()

otík

Slušná akční podívaná, kde Jet-Li jako velitel vojáků, kteří necítí bolest, neboť jim bylo cosi vyoperováno z míchy, musí bojovat proti svým bývalým kolegům z jednotky, neboť se dali na špatnou stranu. Bojové scény jsou v první polovině filmu hodně zmatené, druhá polovina se však vyznačuje výbornou akcí a Jet-Li ukazuje, že s dráty to skutečně umí. ()

HAL

Jet Li je hračka v rukou vládních vědců, kteří si z něj udělají biologicky modifikovaného vojáka ve stylu Univerzálního vojáka. To se mu pochopitelně nelíbí a tak se svými "spolumutanty" uteče. On po pár letech jako obyčejný ušlápnutý knihovník žije v klidu a míru, ale jeho exspolubojovníci začnou využívat svých schopností a začnou zlobit - je tedy jasné že jejich cesty se střetnou a vyteče při tom spousta kečupu. Příběh je prostě stupidní jak jen nejvíc to jde, okořeněný spoustou humoru a hlavně s akčními scénami za kterými stojí velmistr choreografie, Yuen Woo-ping - pár záběrů velmi připomíná Matrix, který ale přišel až o pár let později. No, je to jednoduše zábavné akční béčko, navíc s luxusně příšerným anglickým dabingem :-) 7/10 ()