StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad)

Taneční / Hudební / Soutěžní

Česko, 2006, 75 min

Roman Petrenko

Účinkují:

Marek Eben (mod.), Tereza Kostková (mod.), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Lenka Filipová, Jiří Schmitzer, Tatiana Vilhelmová, Dana Batulková, Vladimír Kratina, Zuzana Norisová, David Suchařípa, Vlastimil Harapes, Jana Doleželová, Alexander Hemala, Jitka Čvančarová, Monika Absolonová, Pavel Kříž, Saša Rašilov nejml., Veronika Žilková, Jaromír Bosák, Aneta Langerová, Jolana Voldánová, Helena Zeťová, David Švehlík, Pavlína Němcová, Dana Morávková, Oldřich Navrátil, Petr Bende, Barbora Poláková, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai, Marek Taclík, Aleš Valenta, Ondřej Gregor Brzobohatý, Taťána Kuchařová, Pavel Řezníček, Anna Polívková, Matěj Ruppert, Martin Procházka, Richard Hes, Ondřej Ruml, Radek Balaš, Monika Žídková, Jitka Schneiderová, Radek Banga, Kateřina Cajthamlová, Marie Doležalová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Rostislav Osička, Lukáš Pavlásek, Tatiana Drexler, Tereza Bufková, Václav Masaryk, Lucia Krnčanová, Jiří Hein, Jan Onder, Kateřina Baďurová, Jan Tománek, Marek Dědík, Kamila Tománková, Simona Švrčková, Laura Klimentová, Michal Kurtiš, Alice Stodůlková, Lukáš Hojdan, Karolína Majerníková, Jan Kliment, Eva Krejčířová, Eva Bartuňková, Lucie Hunčárová, Lukáš Bartuněk, Jitka Hosprová, Šárka Kašpárková, Jitka Šorfová, Imrich Bugár, Filip Sajler, Veronika Šmiková, Bohouš Josef, Zdeněk Piškula, Miluše Bittnerová, Anna K., Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Emanuele Ridi, Olga Šípková, Roman Zach, Petr Čadek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Petr Zuska, Veronika Lálová, Adam Mišík, Daniela Šinkorová, Daniela Písařovicová, Pavla Tomicová, Monika Bagárová, Veronika Arichteva, Jiří Dvořák, Dalibor Gondík, Richard Genzer, David Svoboda, Marek Hrstka, Michal Padevět, Mikolas Josef, Michal Mládek, Lenka Nora Návorková, Kateřina Krakowková, Robin Ondráček, Jana Zelenková, Václav Kuneš, Zdeněk Svěrák, Václav Kopta, Ondřej Malý, Ladislav Vízek, Andrea Třeštiková, Ondřej Bank, Katarína Štumpfová, Martina Marková, Lucie Dvořáková, Romana Motlová, Gabriela Koukalová, Kovy, Veronika Khek Kubařová, Miroslav Hanuš, Tonya Graves, Nora Fridrichová, Radka Třeštíková, Matouš Ruml, Jakub Vágner, Xindl X

Tento ročník (2015) sledujem trochu pozornejšie, hlavne pre účasť Jitky Schneiderovej, jej premeny a tanec ma čímsi oslovuje. Martina Marková sa od čias Nehasit, hořím trochu „zmenila“, ale stále jej komentovanie situácie ide pekne od pusy, že by sa ani pri moderovaní nestratila. Slovenská verzia tohto formátu Let's dance bola trochu zábavnejšia, asi vďaka moderátorom. Marek Eben to svojimi úletmi do krásnej literatúry jemne preháňa.(14.11.2015)

• Zik2

Naleštěná ublemcaná měšťácká zabíječka sobotního večera. Eben je vrcholně trapný („Ten raper se jmenuje PSY. Jeho paní bude asi Fenová.“), ale babičky ho považují za příjemného uhlazeného muže s „hřejivým humorem“. Různé hvězdy, které mají pocit, že nikdy nejsou dostatečně na očích, předvádějí rozličné pohybové kreace, které prý lze zařadit to kategorií jako cha-cha či valčík (i když my, co díky bufetu tak nějak přetrpěli základní taneční kurzy, ten děsný přežitek starého Rakouska, máme dojem, že se to zmíněným tancům podobá jen rytmem), „duchaplně“ plácají do kamery a posílají hrozně vtipné hlášky při zkouškách. Kdo hledá v televizi autentický, osobitý zážitek, se StarDance rozhodně vyhne, protože je to s trochu nadsázky paraván, který zakrývá pravou povahu světa s jeho kriminalitou, bezdomovectvím, nemocemi, ošklivostí pražských sídlišť, ale i svéraznou poetikou špinavých náleven, pornografie, internetových fór a manuální práce. Abych ze sebe ten sliz vyhnal, jdu si otevřít Krakonoše 10° a čumět v trenkách na South Park.(23.11.2013)

• NinadeL

Jeden z mnoha převzatých pořadů, tentokráte na téma soutěže v klasických tancích. V americké verzi pamatuju hlavně na Jane Seymour a Jennie Garth, to bylo krásné. Zejména ale u nás na tom zajímavé mělo být, jak se rozpohybují známé osobnosti, které se jinak tanci nevěnují, když se spárují s profesionály. Bohužel tato idea zcela propadla a ta tam se poděla veškerá pointa. Ale Tereza Kostková je fakt pěkná :)(10.3.2009)

• FFilipCZ

Tak tu máme další, už 6. sérii tanečků. Vypíchl bych především perfektní hudební doprovod, který si pod palec vzala jako vždy Moon Dance orchestra Martina Kumžáka společně s Dashou a dále také vždy vtipného Marka Ebena. Terezu Kostkovou nemůžu vystát už od pohledu a jinak tomu není ani zde. Dvojice jsou zajímavé, stejně jako leckteré interpretace tanců, ale přeci jenom sobotní večer raději strávím u nějakého filmu, než u tohoto.(2.11.2013)

• IllIlIlIIl

První série byla celkem povedená. Byla to nová soutěž s celebritama, která byla alespoň na určité úrocni. Bohužel s dalšími sériemi nepřicházely žádné inovace a soutěž se stala velmi stereotypní. Také mi neseděl v roli moderátora M.Eben, který tvořil moderátorský pár s neprofesionální T.Kostkovou, jejíž vykání M.Ebenovi působilo jako pěst na oko, respektivě zde na ucho.(18.12.2008)

• - V deváté řadě se měl objevit herec Václav Kopta, ale kvůli zranění odstoupil. (Bioscop)

• - Česání a líčení tanečnice ve StarDance trvá zhruba hodinu a půl. Pro soutěžící je 12 šaten a další šatny pro porotu, zpěváky a moderátory. [Zdroj: stardance-2013.chytrazena.cz] (Bioscop)

• - Po jednom z tréninků musel Dalibor Gondík, jemuž dělala partnerku Alice Stodůlková, navštívit nemocnici v Motole, protože mu křuplo v zádech. Naštěstí se dal dohromady a v soutěži mohl pokračovat. (Bioscop)