StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad)

Taneční / Hudební / Soutěžní

Česko, 2006, 75 min

Roman Petrenko

Marek Eben (mod.), Tereza Kostková (mod.), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Lenka Filipová, Jiří Schmitzer, Tatiana Vilhelmová, Dana Batulková, Vladimír Kratina, Zuzana Norisová, David Suchařípa, Vlastimil Harapes, Jana Doleželová, Alexander Hemala, Jitka Čvančarová, Monika Absolonová, Pavel Kříž, Saša Rašilov nejml., Veronika Žilková, Jaromír Bosák, Aneta Langerová, Jolana Voldánová, Helena Zeťová, David Švehlík, Pavlína Němcová, Dana Morávková, Oldřich Navrátil, Petr Bende, Barbora Poláková, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai, Marek Taclík, Aleš Valenta, Ondřej Gregor Brzobohatý, Taťána Kuchařová, Pavel Řezníček, Anna Polívková, Matěj Ruppert, Martin Procházka, Richard Hes, Ondřej Ruml, Radek Balaš, Monika Žídková, Jitka Schneiderová, Radoslav Banga, Kateřina Cajthamlová, Marie Doležalová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Rostislav Osička, Lukáš Pavlásek, Tatiana Drexler, Tereza Bufková, Václav Masaryk, Lucia Krnčanová, Jiří Hein, Jan Onder, Kateřina Baďurová, Jan Tománek, Marek Dědík, Kamila Tománková, Simona Švrčková, Laura Klimentová, Michal Kurtiš, Alice Stodůlková, Lukáš Hojdan, Karolína Majerníková, Jan Kliment, Eva Krejčířová, Eva Bartuňková, Lucie Hunčárová, Lukáš Bartuněk, Jitka Hosprová, Šárka Kašpárková, Jitka Šorfová, Imrich Bugár, Filip Sajler, Veronika Šmiková, Bohouš Josef, Zdeněk Piškula, Miluše Bittnerová, Anna K., Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Emanuel Ridi, Olga Šípková, Roman Zach, Petr Čadek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Petr Zuska, Adam Mišík, Daniela Šinkorová, Václav Kopta, Daniela Písařovicová, Pavla Tomicová, Monika Bagárová, Veronika Arichteva
  • Zik2

Naleštěná ublemcaná měšťácká zabíječka sobotního večera. Eben je vrcholně trapný („Ten raper se jmenuje PSY. Jeho paní bude asi Fenová.“), ale babičky ho považují za příjemného uhlazeného muže s „hřejivým humorem“. Různé hvězdy, které mají pocit, že nikdy nejsou dostatečně na očích, předvádějí rozličné pohybové kreace, které prý lze zařadit to kategorií jako cha-cha či valčík (i když my, co díky bufetu tak nějak přetrpěli základní taneční kurzy, ten děsný přežitek starého Rakouska, máme dojem, že se to zmíněným tancům podobá jen rytmem), „duchaplně“ plácají do kamery a posílají hrozně vtipné hlášky při zkouškách. Kdo hledá v televizi autentický, osobitý zážitek, se StarDance rozhodně vyhne, protože je to s trochu nadsázky paraván, který zakrývá pravou povahu světa s jeho kriminalitou, bezdomovectvím, nemocemi, ošklivostí pražských sídlišť, ale i svéraznou poetikou špinavých náleven, pornografie, internetových fór a manuální práce. Abych ze sebe ten sliz vyhnal, jdu si otevřít Krakonoše 10° a čumět v trenkách na South Park.(23.11.2013)

V době, kdy nastoupila StarDance, byla zářivou hvězdou na zašlém nebi trapných reality show a všerůzných jiných soutěží posílaných na trh s cílem ukrást lidem sobotní večer. Vcelku originální nápad, hezcí lidé, hezké šaty, skvělá kapela v čele s vynikající Dashou, dobře se doplňující moderátorská dvojice s klenotem Markem Ebenem. To byla první řada. S další přibývající samozřejmě můj pocit mizí, poněvadž sobotní večery skýtají mnoho zajímavějších možností než jen sledovat taneční páry kroužící po parketě. Zvlášť, když u toho někteří vypadají, že upadnou... :-)(31.10.2010)

• FFilipCZ

Tak tu máme další, už 6. sérii tanečků. Vypíchl bych především perfektní hudební doprovod, který si pod palec vzala jako vždy Moon Dance orchestra Martina Kumžáka společně s Dashou a dále také vždy vtipného Marka Ebena. Terezu Kostkovou nemůžu vystát už od pohledu a jinak tomu není ani zde. Dvojice jsou zajímavé, stejně jako leckteré interpretace tanců, ale přeci jenom sobotní večer raději strávím u nějakého filmu, než u tohoto.(2.11.2013)

• sskrblik

Raz dva tři ča ča, raz dva tři měla tanga, raz dva tři samba Deža Féró.... to spolu roztáčejí na pangejtu. Kůl podíváná u které se dá snad jen ocenit necudné kostýmy tanečnic. Marek Eben už je dávno za zenitem a jeho vtípkům se už ani nikdo neuchechtne, spíše se mu akorát tak navalí. Tehnle způsob sobotní večerní zábavy zdá se mi poněkud nešťastným.(16.10.2016)

• MM_Ramone

„StarDance“ je zábavný produkt pre nenáročných televíznych konzumentov, ktorým stačí sa večer vyvaliť na starý gauč a čučať na to ako na obrazovke poskakujú v žiari reflektorov české pseudo-celebrity. Úroveň ich tanečných schopností je hodnotenená porotou štyroch mediálne známych odborníkov, ktorí to berú tak vážne ako keby už na svete na ničom inom nezáležalo. Táto show bežala aj na Slovensku, pod názvom "Let´s Dance", prakticky sa jednalo o to isté. Nepáčilo sa mi to a nepáči sa mi ani táto česká verzia. Tanec, to nie je nič pre mňa. *(8.11.2012)

• - V deváté řadě se měl objevit herec Václav Kopta, ale kvůli zranění odstoupil. (Bioscop)

• - Dosud absolutně nejvyšší tanečnicí, která se kdy ve StarDance objevila, byla v šesté řadě 187 centimetrů vysoká atletka Šárka Kašpárková, kterou taneční partner Jan Tománek navíc ještě převyšoval o tři centimetry. Naopak nejmenším tanečníkem byl zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert. [Zdroj: MF DNES] (hippyman)

• - Natáčení pořadu probíhalo v barrandovských studiích, protože studia České televize na Kavčích horách neodpovídala rozměrům nárokovaným vlastníkem licence, kterým byla BBC. (JoranProvenzano)