StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad)

Taneční / Hudební / Soutěžní

Česko, 2006, 75 min

Roman Petrenko

Marek Eben (mod.), Tereza Kostková (mod.), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Lenka Filipová, Jiří Schmitzer, Tatiana Vilhelmová, Dana Batulková, Vladimír Kratina, Zuzana Norisová, David Suchařípa, Vlastimil Harapes, Jana Doleželová, Alexander Hemala, Jitka Čvančarová, Monika Absolonová, Pavel Kříž, Saša Rašilov nejml., Veronika Žilková, Jaromír Bosák, Aneta Langerová, Jolana Voldánová, Helena Zeťová, David Švehlík, Pavlína Němcová, Dana Morávková, Oldřich Navrátil, Petr Bende, Barbora Poláková, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai, Marek Taclík, Aleš Valenta, Ondřej Gregor Brzobohatý, Taťána Kuchařová, Pavel Řezníček, Anna Polívková, Matěj Ruppert, Martin Procházka, Richard Hes, Ondřej Ruml, Radek Balaš, Monika Žídková, Jitka Schneiderová, Radoslav Banga, Kateřina Cajthamlová, Marie Doležalová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Rostislav Osička, Lukáš Pavlásek, Tatiana Drexler, Tereza Bufková, Václav Masaryk, Lucia Krnčanová, Jiří Hein, Jan Onder, Kateřina Baďurová, Jan Tománek, Marek Dědík, Kamila Tománková, Simona Švrčková, Laura Klimentová, Michal Kurtiš, Alice Stodůlková, Lukáš Hojdan, Karolína Majerníková, Jan Kliment, Eva Krejčířová, Eva Bartuňková, Lucie Hunčárová, Lukáš Bartuněk, Jitka Hosprová, Šárka Kašpárková, Jitka Šorfová, Imrich Bugár, Filip Sajler, Veronika Šmiková, Bohouš Josef, Zdeněk Piškula, Miluše Bittnerová, Anna K., Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Emanuel Ridi, Olga Šípková, Roman Zach, Petr Čadek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Petr Zuska, Adam Mišík, Daniela Šinkorová, Daniela Písařovicová, Pavla Tomicová, Monika Bagárová, Veronika Arichteva, Jiří Dvořák, Dalibor Gondík, Richard Genzer, David Svoboda, Marek Hrstka, Michal Padevět, Mikolas Josef

Konečně jeden z mála českých pořadů, který má kvalitu a úroveň. Dívám se na něj už od první série a neumím pochopit, jak to, že hodnotím až teď. Ale začala nová řada a ta je stejně dobrá, jako ty předchozí. Skvělá moderátorská dvojice, která se krásně doplňuje a nepokouší se o žádné trapné vtipy, kvalitní porota a různorodý výběr soutěžících. Elegance každým couvem, inteligentní humor, nádherné kostýmy a krásná hudba, na tento pořad se prostě krásně dívá. Právě proto dávám tak vysoké hodnocení a docela se divím, že má tento pořad tak málo procent. Pro mě minimálně 70%.(4.11.2012)

Nejsem žádným nadšeným fanouškem tance a společenského chování vůbec.Musím vše uznat,že pokud někdo má tanec jako zálibu a rád se na něj dívá,musí si u tohoto pořadu přijít na své.Pořad má kultivovanost,noblesu..Zajímavé jsou i pohledy do zákulisí,záběry z tréninků a pilování jednotlivých tanečních čísel.(17.1.2013)

Máte-li si vybrat mezi sledováním Stardance, vyhlašování Zlatých slavíků a předáváním cen Elsa, zjistíte, že tento přímý přenos je nejkoukatelnější. První dvě řady šly mimo mě. Zaznamenal jsem jen koutkem oka Táňu Wilhelmovou, ale díky tyršovskému pojetí Míry Bosáka jsem koukal na 3. řadu. A kromě Bosáka jsem obdivoval taneční um všech zúčastněných i pohotovost moderátorské dvojice. ---------------- 4. a 5 řadu jsem v předvánočním čase sledoval s nadšením. V 5. řadě jsem fandil všem, ale freestyl Katky Baďurové v choreografii Jana Ondera byl maniakální:-)(13.12.2008)

• NinonL

Snobská záležitost tahající z lidí peníze (kromě koncesionářských poplatků i za sms), aby se cítili "in" a zapomněli na skutečné problémy. Vychovávat z diváka konzumního pitomce a ještě si za to nechat platit (2x) skutečně není úlohou veřejnoprávní televize, pane generální řediteli. Vzhledem k hlavnímu vysílacímu času a obsáhlé reklamě opravdu zrůdnost.(22.12.2013)

Pravidelně bych se na to určitě nekoukal, ale když náhodou občas zabloudím k televizi v době vysílání, nezačnu zběsile utíkat. Můžete se pokochat pohledem na pěkné tanečnice (a jejich šaty by občas mohly nosit holky i jen tak ven), sem tam nějaká dobrá hláška od soutěžících, nebo poroty. Fajn hudba. Marek Eben je kapitola sama pro sebe. Je to bezesporu obrovský člověk, vtipný a slušný. Ale někdy možná až příliš slušný. Je celkem jasné, že cílová skupina nejsou muži dvacátníci (jako já). Eben je hold pro starší ročníky. A je to asi tak dobře, každá generace má svoje oblíbené moderátory. Takže smíchy asi z jeho vtipů a hlášek umírat nebudu, ale pobaví taky. Suma sumárum - 3(11.12.2013)

• - Po jednom z tréninků musel Dalibor Gondík, jemuž dělala partnerku Alice Stodůlková, navštívit nemocnici v Motole, protože mu křuplo v zádech. Naštěstí se dal dohromady a v soutěži mohl pokračovat. (Bioscop)

• - Dosud absolutně nejvyšší tanečnicí, která se kdy ve StarDance objevila, byla v šesté řadě 187 centimetrů vysoká atletka Šárka Kašpárková, kterou taneční partner Jan Tománek navíc ještě převyšoval o tři centimetry. Naopak nejmenším tanečníkem byl zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert. [Zdroj: MF DNES] (hippyman)

• - Účastnice páté řady Dana Morávková prozradila, že nikdy nenavštívila ples v jiné roly než moderátorky. Důvodem je její manžel Petr Malásek, který má k tanci přirozený odpor.  (Olík)