StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad)

Taneční / Hudební / Soutěžní

Česko, 2006, 75 min

Roman Petrenko

Marek Eben (mod.), Tereza Kostková (mod.), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Lenka Filipová, Jiří Schmitzer, Tatiana Vilhelmová, Dana Batulková, Vladimír Kratina, Zuzana Norisová, David Suchařípa, Vlastimil Harapes, Jana Doleželová, Alexander Hemala, Jitka Čvančarová, Monika Absolonová, Pavel Kříž, Saša Rašilov nejml., Veronika Žilková, Jaromír Bosák, Aneta Langerová, Jolana Voldánová, Helena Zeťová, David Švehlík, Pavlína Němcová, Dana Morávková, Oldřich Navrátil, Petr Bende, Barbora Poláková, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai, Marek Taclík, Aleš Valenta, Ondřej Gregor Brzobohatý, Taťána Kuchařová, Pavel Řezníček, Anna Polívková, Matěj Ruppert, Martin Procházka, Richard Hes, Ondřej Ruml, Radek Balaš, Monika Žídková, Jitka Schneiderová, Radoslav Banga, Kateřina Cajthamlová, Marie Doležalová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Rostislav Osička, Lukáš Pavlásek, Tatiana Drexler, Tereza Bufková, Václav Masaryk, Lucia Krnčanová, Jiří Hein, Jan Onder, Kateřina Baďurová, Jan Tománek, Marek Dědík, Kamila Tománková, Simona Švrčková, Laura Klimentová, Michal Kurtiš, Alice Stodůlková, Lukáš Hojdan, Karolína Majerníková, Jan Kliment, Eva Krejčířová, Eva Bartuňková, Lucie Hunčárová, Lukáš Bartuněk, Jitka Hosprová, Šárka Kašpárková, Jitka Šorfová, Imrich Bugár, Filip Sajler, Veronika Šmiková, Bohouš Josef, Zdeněk Piškula, Miluše Bittnerová, Anna K., Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Emanuel Ridi, Olga Šípková, Roman Zach, Petr Čadek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Petr Zuska
  • Radek99

Koncesionářské Česko se musí něčím bavit...aneb veřejnoprávní televize koupila další v zahraničí dobře zavedený formát a ,,úspěšně" ho lokalizovala... (jednou stejně budou místo tanečníků jako v USA závodit spermie...) Více je o tom škoda psát... Jedna hvězdička za Marka Ebena... PS: Z hlediska odvahy ČT riskovat je zajímavé tohle... aneb sledovanost StarDance u nás je v tomto kontextu vlastně docela neúspěch...(30.11.2008)

Do tanečních jsem nechodil, tančit neumím ani nejsem typ člověka cítící rytmus. Tento pořad se mi až na občasné vyjímky vyhýbal. Třetí sérii ale sleduji pravidelně, možná se to nezdá, ale chvílemi je to vážně velice zábavné. Například takový Bosák je velice vtipný a Norrisová zase velice sexy. Je to hlavně o soutěžících, pokud vás nebudou bavit, nebude vás bavit ani pořad. Já dávám 80%(8.12.2008)

Pravidelně bych se na to určitě nekoukal, ale když náhodou občas zabloudím k televizi v době vysílání, nezačnu zběsile utíkat. Můžete se pokochat pohledem na pěkné tanečnice (a jejich šaty by občas mohly nosit holky i jen tak ven), sem tam nějaká dobrá hláška od soutěžících, nebo poroty. Fajn hudba. Marek Eben je kapitola sama pro sebe. Je to bezesporu obrovský člověk, vtipný a slušný. Ale někdy možná až příliš slušný. Je celkem jasné, že cílová skupina nejsou muži dvacátníci (jako já). Eben je hold pro starší ročníky. A je to asi tak dobře, každá generace má svoje oblíbené moderátory. Takže smíchy asi z jeho vtipů a hlášek umírat nebudu, ale pobaví taky. Suma sumárum - 3(11.12.2013)

Zkraje bych chtěl připomenout asi nejlepší, protože nejvýstižnější komentář, na který jsem tu narazil, Paldiniho "Kdo netančí, nepochopí". Ale chci upozornit na jednu věc, která tu moc propíraná není, a sice atmosféra. V tomhle pořadu můžu všem věřit, že je to skutečně baví a že všechny ty úsměvy a aplauzy nejsou jen falešná fasáda pro diváka. To je fakt vzácnost! Každou chvíli se některý ze soutěžících svěřuje, jak je rád, že do toho šel, protože ho to strašně baví, a já vím, že nekecá. Ze StarDance úplně čiší, jaká se tam vždycky utvoří skvělá parta a patří do ní všichni: tanečníci, moderátoři, kapela, porotci i všichni ti, které při přenosu nevidíme. A už několikrát se mi stalo, že celebrita, na níž jsem do té doby měl názor všelijaký, se mi díky StarDance stala skoro sympatickou. Nízká hodnocení na CSFD mě mrzí, ale nepřekvapují: tam, kde polovina národa vzývá Kabát, asi opravdu nemůže být vztah k tanci moc pozitivní (viz boshkeho komentář).(16.11.2013)

Po tom, co jsem zvracel ze Superstar, Talentmanií a dalších marešovských obludárií jsem se hodně bál, ale nakonec musím uznat, že se z pevně dané linie soutěže podařilo vytěžit hodně. Bez Marka Ebena v úloze moderátora bych si to ale asi nezapnul. Ať si kdo chce co chce říká, tanec je krásná věc a trochu ho přiblížit masám považuju za užitečné.(28.12.2010)

• - Soutěžící páté řady Barbora Pláková prozradila, že jediný ples, který před soutěží navštívila, byl její maturitní, kde se hned na začátku opila a na tanec nakonec nedošlo. (Olík)

• - Dosud absolutně nejvyšší tanečnicí, která se kdy ve StarDance objevila, byla v šesté řadě 187 centimetrů vysoká atletka Šárka Kašpárková, kterou taneční partner Jan Tománek navíc ještě převyšoval o tři centimetry. Naopak nejmenším tanečníkem byl zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert. [Zdroj: MF DNES] (hippyman)

• - Účastnice páté řady Dana Morávková prozradila, že nikdy nenavštívila ples v jiné roly než moderátorky. Důvodem je její manžel Petr Malásek, který má k tanci přirozený odpor.  (Olík)