StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad)

Taneční / Hudební / Soutěžní

Česko, 2006, 75 min

Roman Petrenko

Účinkují:

Marek Eben (mod.), Tereza Kostková (mod.), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Lenka Filipová, Jiří Schmitzer, Tatiana Dyková, Dana Batulková, Vladimír Kratina, Zuzana Norisová, David Suchařípa, Vlastimil Harapes, Jana Doleželová, Alexander Hemala, Jitka Čvančarová, Monika Absolonová, Pavel Kříž, Saša Rašilov nejml., Veronika Žilková, Jaromír Bosák, Aneta Langerová, Jolana Voldánová, Helena Zeťová, David Švehlík, Pavlína Němcová, Dana Morávková, Oldřich Navrátil, Petr Bende, Barbora Poláková, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai, Marek Taclík, Aleš Valenta, Ondřej Gregor Brzobohatý, Taťána Kuchařová, Pavel Řezníček, Anna Polívková, Matěj Ruppert, Martin Procházka, Richard Hes, Ondřej Ruml, Radek Balaš, Monika Žídková, Jitka Schneiderová, Radek Banga, Kateřina Cajthamlová, Marie Doležalová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Rostislav Osička, Lukáš Pavlásek, Tatiana Drexler, Tereza Bufková, Václav Masaryk, Lucia Krnčanová, Jiří Hein, Jan Onder, Kateřina Baďurová, Jan Tománek, Marek Dědík, Kamila Tománková, Simona Švrčková, Laura Klimentová, Michal Kurtiš, Alice Stodůlková, Lukáš Hojdan, Karolína Majerníková, Jan Kliment, Eva Krejčířová, Eva Bartuňková, Lucie Hunčárová, Lukáš Bartuněk, Jitka Hosprová, Šárka Kašpárková, Jitka Šorfová, Imrich Bugár, Filip Sajler, Veronika Šmiková, Bohouš Josef, Zdeněk Piškula, Miluše Bittnerová, Anna K., Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Emanuele Ridi, Olga Šípková, Roman Zach, Petr Čadek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Petr Zuska, Veronika Lálová, Adam Mišík, Daniela Šinkorová, Daniela Písařovicová, Pavla Tomicová, Monika Bagárová, Veronika Arichteva, Jiří Dvořák, Dalibor Gondík, Richard Genzer, David Svoboda, Marek Hrstka, Michal Padevět, Mikolas Josef, Michal Mládek, Lenka Nora Návorková, Kateřina Krakowková, Robin Ondráček, Jana Zelenková, Václav Kuneš, Zdeněk Svěrák, Václav Kopta, Ondřej Malý, Ladislav Vízek, Andrea Třeštiková, Ondřej Bank, Katarína Štumpfová, Martina Marková, Lucie Dvořáková, Romana Motlová, Gabriela Koukalová, Kovy, Veronika Khek Kubařová, Miroslav Hanuš, Tonya Graves, Nora Fridrichová, Radka Třeštíková, Matouš Ruml, Jakub Vágner, Xindl X, Martin Kumžák, Tamara Klusová
  • kinderman

Včera jsem se shodou okolností díval na poslední díl 6.řady. Zatímco bezdomovci jsou vděční za to, že můžou hlásit počasí, tady se "smetánka" baví na večírku za naše poplatky, soutěžící celebrity berou slušné peníze za zvládnutí několika tanečních figur, a ještě se nad svou "elegancí" a "výrazem" dlouhé minuty vzájemně rozplývají. Nejhorší na tom je, že spousta lidí má tento odpudivý formát za měřítko vkusu veřejnoprávní televizní zábavy a výsledek je dnes mezi hlavními zprávami. Starověký Řím těsně před svým pádem.(22.12.2013)

• Zik2

Naleštěná ublemcaná měšťácká zabíječka sobotního večera. Eben je vrcholně trapný („Ten raper se jmenuje PSY. Jeho paní bude asi Fenová.“), ale babičky ho považují za příjemného uhlazeného muže s „hřejivým humorem“. Různé hvězdy, které mají pocit, že nikdy nejsou dostatečně na očích, předvádějí rozličné pohybové kreace, které prý lze zařadit to kategorií jako cha-cha či valčík (i když my, co díky bufetu tak nějak přetrpěli základní taneční kurzy, ten děsný přežitek starého Rakouska, máme dojem, že se to zmíněným tancům podobá jen rytmem), „duchaplně“ plácají do kamery a posílají hrozně vtipné hlášky při zkouškách. Kdo hledá v televizi autentický, osobitý zážitek, se StarDance rozhodně vyhne, protože je to s trochu nadsázky paraván, který zakrývá pravou povahu světa s jeho kriminalitou, bezdomovectvím, nemocemi, ošklivostí pražských sídlišť, ale i svéraznou poetikou špinavých náleven, pornografie, internetových fór a manuální práce. Abych ze sebe ten sliz vyhnal, jdu si otevřít Krakonoše 10° a čumět v trenkách na South Park.(23.11.2013)

Tanec miluji, takže tento pořad hodnotím celkem vysokou známkou. Kdybych tanec ráda neměla nebo mi byl lhostejný, rozhodně by to stálo tak za maximálně dvě hvězdy. Ale protože to tak není, s radostí vítám každou novou řadu. Je docela zajímavé, co ze sebe "netanečníci" dostanou a jak se postupně zlepšují. Kolikrát dokáží i hodně překvapit, jako například Aneta Langerová v poslední řadě. Co mě na tom deptá nejvíce, je hudba. Kumžákův spolek budiž a dejme tomu, ale výběr skladeb k jednotlivým tancům je jedna velká příšernost. Ale je to zřejmě dle světového modelu. Jak jsem stačila postřehnout, děje se tak ve všech možných krajinách, nejen u nás. Zvláště latinskoamerické tance prezentované na hudbu, která nemá s latinem ale vůbec nic společného, mi kazí celkový zážitek. Pár příkladů hovořící za vše: Michael Jackson – You Are Not Alone (rumba), Madonna – Like A Virgin (cha-cha), No Doubt – Hey Baby (samba), Beyoncé – Halo (rumba), Robbie Williams – Somethin' Stupid (rumba) atd., atd. První řada mi utekla, ale z ostatních mě nejvíce dostala Monika Absolonová, již zmiňovaná Aneta Langerová, Zuzana Norisová a Táňa Vilhelmová. Tanečnice par excellence. PS: „K tanci se v historii už vyjádřil kde kdo. Ale představte si, že se k tanci vyjádřil i Karel May, slavný autor Vinnetoua, který napsal, že tanec je neustálá změna stanovišť, která má za následek velmi neefektivní pocení.“ (Marek Eben před druhým soutěžním tancem Aleše Valenty a Ivy Langerové)(13.9.2011)

• U.Tarare

Všeho moc škodí. U první série by se dala hodnotit alespoň originalita v českých luzích a hájích, ale po čtvrté sérii soutěž zevšední. Je to stejný efekt jako když přišla první řada VyVolených, SuperStar, zkrátka něco nového, co tu ještě nebylo. Mě tento pořad nezaujal, jelikož tanec mě absolutně nezajímá (z tanečních si pamatuji akorát mazurku), humor Ebena mě do kolen nedostává a Kostková zaujme jedině tím, že má oči půl metru od sebe. Do toho všeho hvězdy, po kterých neštěkne ani pes. Tímto si sobotní večery rozhodně nezpestřím.(20.11.2010)

• honajz

Po pravdě na to doma koukáme a tipujeme, kdo postoupí, ale s přibývajícími řadami se začínají objevovat ne celebrity, ale správně politicky angažované osobnosti, byť by šlo o pouhého youtubera, který včas zjistil, odkud vítr fouká a jaké správné názory ho odvanou na obrazovky ČT: Navíc Eben už není ten pohotový glosátor, jakým býval, a některé jeho pokusy o vtip končí velkým wtf. A když někdy zkusí i politicky angažovaný přípodotek, nemá to už s tancováním ten pořad fakt nic společného.(18.11.2019)

• - V sále je 13 kamer, z toho je jedna umístěna na kamerovém jeřábu, jedna na steadicamu, jedna na otočné hlavě na stropě, jedna na velké kamerové jízdě a jedna na malé kamerové jízdě. V zákulisí je přibližně 30 zrcadel. [Zdroj: stardance-2013.chytrazena.cz] (Bioscop)

• - Po vypadnutí ve druhém kole deváte řady se Daniela Šinkorová psychicky zhroutila. (Bioscop)

• - Účastnice páté řady Dana Morávková prozradila, že nikdy nenavštívila ples v jiné roly než moderátorky. Důvodem je její manžel Petr Malásek, který má k tanci přirozený odpor.  (Olík)