StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad)

Taneční / Hudební / Soutěžní

Česko, 2006, 75 min

Roman Petrenko

Marek Eben (mod.), Tereza Kostková (mod.), Mahulena Bočanová, Jan Čenský, Jana Švandová, Roman Vojtek, Václav Vydra nejml., Michal Dlouhý, Lenka Filipová, Jiří Schmitzer, Tatiana Vilhelmová, Dana Batulková, Vladimír Kratina, Zuzana Norisová, David Suchařípa, Vlastimil Harapes, Jana Doleželová, Alexander Hemala, Jitka Čvančarová, Monika Absolonová, Pavel Kříž, Saša Rašilov nejml., Veronika Žilková, Jaromír Bosák, Aneta Langerová, Jolana Voldánová, Helena Zeťová, David Švehlík, Pavlína Němcová, Dana Morávková, Oldřich Navrátil, Petr Bende, Barbora Poláková, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai, Marek Taclík, Aleš Valenta, Ondřej Brzobohatý, Taťána Kuchařová, Pavel Řezníček, Anna Polívková, Matěj Ruppert, Martin Procházka, Richard Hes, Ondřej Ruml, Radek Balaš, Monika Žídková, Jitka Schneiderová, Radoslav Banga, Kateřina Cajthamlová, Marie Doležalová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Rostislav Osička, Lukáš Pavlásek, Tatiana Drexler, Tereza Bufková, Václav Masaryk, Lucia Krnčanová, Jiří Hein, Jan Onder, Kateřina Baďurová, Jan Tománek, Marek Dědík, Kamila Tománková, Simona Švrčková, Laura Klimentová, Michal Kurtiš, Alice Stodůlková, Lukáš Hojdan, Karolína Majerníková, Jan Kliment, Eva Krejčířová, Eva Bartuňková, Lucie Hunčárová, Lukáš Bartuněk, Jitka Hosprová, Šárka Kašpárková, Jitka Šorfová, Imrich Bugár, Filip Sajler, Veronika Šmiková, Bohouš Josef, Zdeněk Piškula, Miluše Bittnerová, Anna K., Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Emanuel Ridi, Olga Šípková, Roman Zach, Petr Čadek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Petr Zuska

Stardance se mi líbí moc a bez uzardění to tady přiznám. Viděla jsem díly z každé řady, teď sleduju čtvrtou a přesto, že nic zásadně nového show letos nepřináší, pořád mě to baví. Na tanečníky je krása pohledět, hudební obzory si u toho člověk občas taky rozšíří a moderátoři jsou sympatičtí. Nejsem žádný Ebenofil, ale některé hlášky, které při jeho moderování zaznívají, jsou jednoduše dokonalé.(7.11.2010)

• KASUGI

Vykašlete se na tenhle typ soutěží. V česku toto nemá smysl! Slavíka vyhraje vždycky Gott i kdyby byl v kómatu, Talent vyhrála ze soucitu malá holka, do první pětice nejlepší zombie masky v prvním Zombiewalku se dostala ubohá maska mnicha, protože slíbil striptýz a třetí místo Stardance získal tydýt z reklamy, protože je to "ten tydýt z reklamy", byť jeho taneční kreace připomínala dřevěnou loutku. Ani se nedivím Taclíkovi, že po vyřazení ani nečekal na společné foto a nasraně se vytratil.(27.12.2015)

Kdyby to záleželo na mě, jmenovalo by se to Když hvězdy tančí a malinkým písmem StarDance, když už to musí být, aby si cizinci žijící v ČR a hoteloví hosté mohli užít. Ostatně musí to být? Název slouží pro orientaci konzumenta, aby věděl, zda sahá po Pivu či Šaratici i když výsledný efekt může být stejný. Kdysi se v médiích dbalo, aby většině předkládaného rozuměla i „babička z Šumavy“. Nyní jsou tam jiní pracovníci, kteří nejenže na toto pravidlo nedbají, ale ani nejsou s to vytvořit něco, co by stálo za čas, který médiu věnujeme a nasadí překoupený pořad i s názvem. Leda by byli poněkud napřed a chtěli udělat jasno kosmopolitnímu obyvatelstvu Česka. Zajímalo by mně zda v Německu mají názvy pořadů arabsky... (odstavec) Další co mi vadí je všeobecně užívaná světelná šou. Lámal jsem si hlavu k čemu je to dobré (kromě výdělku blikačů) a pak jsem to pochopil. Kdyby se tančilo třeba v Lucerně, pozadí by bylo vyřešené. Když se ovšem točí v prázdné boudě jen s technickým zabezpečením, je světelná šou „nezbytná“. Daleko více by mne potěšila lepší kamera, která mnohdy čučí jinam, než by bylo vhodné a rozumné. Do třetice, tanečky před vyřazením dvojice a „hlas shůry“, ach jo!... Že by inspirace Velkým bratrem? Co mne ovšem pokaždé spolehlivě znechutí jsou předěly, kdy od jednoho z přívodu světla odletují jiskry, aby se nejspíš dosáhlo autentického dojmu... Problém je v tom, že jiskry takového charakteru jsou typické v případě nedokonalého kontaktu, kterým prochází veliký proud či při rozpojování takového obvodu. Zde je ovšem virtuálně vyobrazená (určitě ne snímána!) zářivková trubice, která je napájená nepatrným proudem o vysokém napětí, tudíž naprosto není možné, aby se dělo něco takového, jako nám umělcové ukazují – čili lež a šalba. (odstavec) Zajímalo by mne, zda „charitativní díl“ byl obsažen i v původní předloze, anebo se stal zázrak a TV tvůrci zapojili šedé buňky... Byl totiž nad očekávání solidní. (odstavec) Ano, tancování je u diváctva velmi populární a soutěží mimo TV je docela dost. ČT ovšem chce sedět na mnoha židlích zároveň a tak dbá, aby pořad byl jaksepatří „zábavný“ a vyfutrovaný „celebritami“ coby sichr, kdyby měl být k nekoukání. Mrzutá je ta totální neobjektivita – v soutěži se může udržet i totální dřevo s evidentně medvědími geny. Jsem zvědavý, zda se prosadí spíš xenofobie či hloupost CZ divactva a který pár bude v sobotu odejit.(7.12.2015)

• Radek99

Koncesionářské Česko se musí něčím bavit...aneb veřejnoprávní televize koupila další v zahraničí dobře zavedený formát a ,,úspěšně" ho lokalizovala... (jednou stejně budou místo tanečníků jako v USA závodit spermie...) Více je o tom škoda psát... Jedna hvězdička za Marka Ebena... PS: Z hlediska odvahy ČT riskovat je zajímavé tohle... aneb sledovanost StarDance u nás je v tomto kontextu vlastně docela neúspěch...(30.11.2008)

• NinonL

Snobská záležitost tahající z lidí peníze (kromě koncesionářských poplatků i za sms), aby se cítili "in" a zapomněli na skutečné problémy. Vychovávat z diváka konzumního pitomce a ještě si za to nechat platit (2x) skutečně není úlohou veřejnoprávní televize, pane generální řediteli. Vzhledem k hlavnímu vysílacímu času a obsáhlé reklamě opravdu zrůdnost.(22.12.2013)

• - Dosud absolutně nejvyšší tanečnicí, která se kdy ve StarDance objevila, byla v šesté řadě 187 centimetrů vysoká atletka Šárka Kašpárková, kterou taneční partner Jan Tománek navíc ještě převyšoval o tři centimetry. Naopak nejmenším tanečníkem byl zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert. [Zdroj: MF DNES] (hippyman)

• - Soutěžící páté řady Barbora Pláková prozradila, že jediný ples, který před soutěží navštívila, byl její maturitní, kde se hned na začátku opila a na tanec nakonec nedošlo. (Olík)

• - Účastnice páté řady Dana Morávková prozradila, že nikdy nenavštívila ples v jiné roly než moderátorky. Důvodem je její manžel Petr Malásek, který má k tanci přirozený odpor.  (Olík)