Reklama

Reklama

Jeden z nejstarších a nejdéle vysílaných cestovatelských pořadů České televize, se kterým můžeme procestovat všechny kouty světa. Jakýmsi předchůdcem Objektivu se stal měsíčník Perem a kamerou, samotný Objektiv se poprvé vysílal v neděli 11. ledna 1987 dopoledne a jeho vysílací čas se nezměnil dodnes. V neposlední řadě tento cestovatelský magazín začal ve svém designu využívat pravidelně virtuálního studia 3D technologií. (Stocki)

(více)

Recenze (99)

easaque 

všechny recenze uživatele

4* Stejně jako Toulavá kamera, tak i Objektiv patří ke stálicím nedělního dopoledne. Nevím, zda je kromě Televizních novin a Večerníčku něco na obrazovkách déle ;-). Vizuální podoba se od začátku trochu změnila, ale stále přináší zajímavé reportáže z celého světa. Takže 4 hvězdy si zaslouží a přeji mu hodně diváků i nadále. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

duklak2 

všechny recenze uživatele

Objektiv, neboli mozaika informací ze širokého světa. Velice dobrý cestovatelský pořad, který jsem před pár lety každou neděli velmi sledoval. Bohužel to jsem ještě neměl PC a internet mi nic neříkal. Dnes už Objektiv nesleduji a trochu mi to vadí. Nemám moc času, je neuvěřitelné jak čas u PC letí. Ráno zapnete počítač, párkrát kliknete a venku je najednou tma. Ježíš, o čem to tady blábolím. Měl bych hodnotit pořad ne? No tak jo. Je neuvěřitelné, že se objevil na obrazovce už v roce 1987 a pořád se vysílá. Měl nějaké konkurence na jiných televizních stanicích, ale ty už narozdíl od Objektivu neexistují. Objektiv je prostě nesmrtelný a myslím si, že se nedožiju toho, že by se přestal vysílat. Reportáže byly odlehčené a my jsme mohli nahlédnout do všech koutů naší planety. Tvůrci si zakládali na profesionálním přístupu a to se mi líbilo. Jejich příspěvky byly jenom cestovatelské a trochu překvapivě v nich nebyla namíchána politika. Pro mě je Objektiv synonymum zajímavosti a já mu dávám velice pěkné 4 hvězdičky. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Objektivně s Objektivem každou neděli už po dvacet let...To je něco..! Ač to zní skoro neuvěřitelně je to tak:-) Tento stále nesmírně populární publicisticko-zpravodajský pořad ze všech koutů naší modré planety má stále co nabídnout a říct. I když je poslední dobou stále míň a míň času ho pravidělně sledovat, tak mu i tak přeji vše "NEJ" a vesele vzhůru do další desítky...Podobné pořady: Toulavá kamera aj dnes už neexistující... ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Okénko do světa už za totáče, přestože tehdy reportáže vypadaly jako když vykládal kdysi Karel Šíp o reportérovi, který stál před kamerou a za ním svištěly ty volva a mercedesy a on pravil: "Na ulicích švédského Stockholmu žebrá už skoro každý". Do oblíbených dávám za dnes viděnou reportáž o Mentonu, který je opravdu rájem na zemi....Aktualizace 29.10.: Po 6 letech jsem se do Mentonu vrátila a potkala jsem pána z reportáže! Nejdřív jsem si to neuvědomila, ale když jsem si přišla ke stánku koupit citrony (nejlepší na světě - to je fakt, ne moje vyjádření obdivu) a on začal šudlit kůru, abych si přivoněla, v tu ránu se mi reportáž vybavila. Tak jsem hópla pro foťák a mám foto. Odkaz na reportáž: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/211411030401023/ ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Na tento pořad nedám dopustit. Sám jsem vášnivým cestovatelem a už mám toho procestováno opravdu hodně (tedy co se Evropy a Afriky týče), takže se vždy i rád podívám na reportáže z celého světa. Hlavně kvůli inspiraci a pak samozřejmě i ze zvědavosti, protože do některých exotických destinací se asi nikdy nepodívám. Tvůrci to mají pěkně zpracováno, ještě se mi nestalo, že bych si z toho nic „neodnesl“. Pokud můžu, snažím se nikdy nevynechat! ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Nejstarší pořad svého druhu s nepřerušenou tradicí. (Karlos80)
  • První pořad pravidelně využívající virtuální studio. (Karlos80)
  • První pravidelný cestovatelský magazín v českých televizích. (Karlos80)

Reklama

Reklama