Reklama

Reklama

Jeden z nejstarších a nejdéle vysílaných cestovatelských pořadů České televize, se kterým můžeme procestovat všechny kouty světa. Jakýmsi předchůdcem Objektivu se stal měsíčník Perem a kamerou, samotný Objektiv se poprvé vysílal v neděli 11. ledna 1987 dopoledne a jeho vysílací čas se nezměnil dodnes. V neposlední řadě tento cestovatelský magazín začal ve svém designu využívat pravidelně virtuálního studia 3D technologií. (Stocki)

(více)

Recenze (99)

duklak2 

všechny recenze uživatele

Objektiv, neboli mozaika informací ze širokého světa. Velice dobrý cestovatelský pořad, který jsem před pár lety každou neděli velmi sledoval. Bohužel to jsem ještě neměl PC a internet mi nic neříkal. Dnes už Objektiv nesleduji a trochu mi to vadí. Nemám moc času, je neuvěřitelné jak čas u PC letí. Ráno zapnete počítač, párkrát kliknete a venku je najednou tma. Ježíš, o čem to tady blábolím. Měl bych hodnotit pořad ne? No tak jo. Je neuvěřitelné, že se objevil na obrazovce už v roce 1987 a pořád se vysílá. Měl nějaké konkurence na jiných televizních stanicích, ale ty už narozdíl od Objektivu neexistují. Objektiv je prostě nesmrtelný a myslím si, že se nedožiju toho, že by se přestal vysílat. Reportáže byly odlehčené a my jsme mohli nahlédnout do všech koutů naší planety. Tvůrci si zakládali na profesionálním přístupu a to se mi líbilo. Jejich příspěvky byly jenom cestovatelské a trochu překvapivě v nich nebyla namíchána politika. Pro mě je Objektiv synonymum zajímavosti a já mu dávám velice pěkné 4 hvězdičky. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zasadenie tohto publicistického programu do dopoludňajších víkendových hodín a jeho stopáž takémuto typu programu veľmi prospieva. Myslím, že v minulosti tu bolo o jednu reportáž na jeden diel viac, ale nie som si istý. Ak sa chcete dozvedieť niečo o našom svete viac, a nemusí to byť zrovna niečo negatívne, ako v televíznych správach, siahnite po Objektíve. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Nejen zábavou živ je člověk, občas i nějaké poučení je třeba. V minulosti i dnes je řada lidí ze zdravotních, věkových i finančních důvodů odkázaná na cestování po světě jen prostřednictvím televizní obrazovky. Tento velmi pestrý pořad je už pěknou řádku let mým nedělním dopoledním oknem do světa. V současnosti mu konkuruje řada dokumentárních pořadů, ale Objektiv si přesto zachoval dodnes svoji standardní kvalitu a přízeň diváků i mou. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Objektivně s Objektivem každou neděli už po dvacet let...To je něco..! Ač to zní skoro neuvěřitelně je to tak:-) Tento stále nesmírně populární publicisticko-zpravodajský pořad ze všech koutů naší modré planety má stále co nabídnout a říct. I když je poslední dobou stále míň a míň času ho pravidělně sledovat, tak mu i tak přeji vše "NEJ" a vesele vzhůru do další desítky...Podobné pořady: Toulavá kamera aj dnes už neexistující... ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Okénko do světa už za totáče, přestože tehdy reportáže vypadaly jako když vykládal kdysi Karel Šíp o reportérovi, který stál před kamerou a za ním svištěly ty volva a mercedesy a on pravil: "Na ulicích švédského Stockholmu žebrá už skoro každý". Do oblíbených dávám za dnes viděnou reportáž o Mentonu, který je opravdu rájem na zemi....Aktualizace 29.10.: Po 6 letech jsem se do Mentonu vrátila a potkala jsem pána z reportáže! Nejdřív jsem si to neuvědomila, ale když jsem si přišla ke stánku koupit citrony (nejlepší na světě - to je fakt, ne moje vyjádření obdivu) a on začal šudlit kůru, abych si přivoněla, v tu ránu se mi reportáž vybavila. Tak jsem hópla pro foťák a mám foto. Odkaz na reportáž: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/211411030401023/ ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Nejstarší pořad svého druhu s nepřerušenou tradicí. (Karlos80)
  • První pořad pravidelně využívající virtuální studio. (Karlos80)

Reklama

Reklama