Objektiv (TV pořad)

Publicistický / Dokumentární

Československo, 1987, 28 min

Na tento pořad nedám dopustit. Sám jsem vášnivým cestovatelem a už mám toho procestováno opravdu hodně (tedy co se Evropy a Afriky týče), takže se vždy i rád podívám na reportáže z celého světa. Hlavně kvůli inspiraci a pak samozřejmě i ze zvědavosti, protože do některých exotických destinací se asi nikdy nepodívám. Tvůrci to mají pěkně zpracováno, ještě se mi nestalo, že bych si z toho nic „neodnesl“. Pokud můžu, snažím se nikdy nevynechat!(3.4.2018)

Okénko do světa už za totáče, přestože tehdy reportáže vypadaly jako když vykládal kdysi Karel Šíp o reportérovi, který stál před kamerou a za ním svištěly ty volva a mercedesy a on pravil: "Na ulicích švédského Stockholmu žebrá už skoro každý". Do oblíbených dávám za dnes viděnou reportáž o Mentonu, který je opravdu rájem na zemi....Aktualizace 29.10.: Po 6 letech jsem se do Mentonu vrátila a potkala jsem pána z reportáže! Nejdřív jsem si to neuvědomila, ale když jsem si přišla ke stánku koupit citrony (nejlepší na světě - to je fakt, ne moje vyjádření obdivu) a on začal šudlit kůru, abych si přivoněla, v tu ránu se mi reportáž vybavila. Tak jsem hópla pro foťák a mám foto. Odkaz na reportáž: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/211411030401023/(28.10.2011)

Nejen zábavou živ je člověk, občas i nějaké poučení je třeba. V minulosti i dnes je řada lidí ze zdravotních, věkových i finančních důvodů odkázaná na cestování po světě jen prostřednictvím televizní obrazovky. Tento velmi pestrý pořad je už pěknou řádku let mým nedělním dopoledním oknem do světa. V současnosti mu konkuruje řada dokumentárních pořadů, ale Objektiv si přesto zachoval dodnes svoji standardní kvalitu a přízeň diváků i mou.(20.4.2016)

Dnes už si asi nikdo nevzpomene, že původně to byl pořad dost ovlivněný a omezený politikou. Po revoluci tomu naštěstí bylo zcela jinak. Takže dnes se můžeme zcela volně nahlížet po celém světě a to pěkně z pohodlí domova. Největší ovšem výhodou je tento pořad pro ty, jako jsem i já, co neradi cestují a raději provozují jako hobby gaučink a lahvačink. :)(17.10.2011)

Objektiv, neboli mozaika informací ze širokého světa. Velice dobrý cestovatelský pořad, který jsem před pár lety každou neděli velmi sledoval. Bohužel to jsem ještě neměl PC a internet mi nic neříkal. Dnes už Objektiv nesleduji a trochu mi to vadí. Nemám moc času, je neuvěřitelné jak čas u PC letí. Ráno zapnete počítač, párkrát kliknete a venku je najednou tma. Ježíš, o čem to tady blábolím. Měl bych hodnotit pořad ne? No tak jo. Je neuvěřitelné, že se objevil na obrazovce už v roce 1987 a pořád se vysílá. Měl nějaké konkurence na jiných televizních stanicích, ale ty už narozdíl od Objektivu neexistují. Objektiv je prostě nesmrtelný a myslím si, že se nedožiju toho, že by se přestal vysílat. Reportáže byly odlehčené a my jsme mohli nahlédnout do všech koutů naší planety. Tvůrci si zakládali na profesionálním přístupu a to se mi líbilo. Jejich příspěvky byly jenom cestovatelské a trochu překvapivě v nich nebyla namíchána politika. Pro mě je Objektiv synonymum zajímavosti a já mu dávám velice pěkné 4 hvězdičky.(6.12.2008)

• - První pořad pravidelně využívající virtuální studio. (Karlos80)

• - První pravidelný cestovatelský magazín v českých televizích. (Karlos80)

• - V roce 2017 vyšla k třicátému výročí pořadu kniha „Objektiv objevuje svět“, kterou napsali Vendula Krejčová a Anetta Kubalová, průvodkyně pořadu. (M.B)