Objektiv (TV pořad)

Publicistický / Dokumentární

Československo, 1987, 28 min

Objektivně s Objektivem každou neděli už po dvacet let...To je něco..! Ač to zní skoro neuvěřitelně je to tak:-) Tento stále nesmírně populární publicisticko-zpravodajský pořad ze všech koutů naší modré planety má stále co nabídnout a říct. I když je poslední dobou stále míň a míň času ho pravidělně sledovat, tak mu i tak přeji vše "NEJ" a vesele vzhůru do další desítky...Podobné pořady: Toulavá kamera aj dnes už neexistující...(5.12.2008)

Na tento pořad nedám dopustit. Sám jsem vášnivým cestovatelem a už mám toho procestováno opravdu hodně (tedy co se Evropy a Afriky týče), takže se vždy i rád podívám na reportáže z celého světa. Hlavně kvůli inspiraci a pak samozřejmě i ze zvědavosti, protože do některých exotických destinací se asi nikdy nepodívám. Tvůrci to mají pěkně zpracováno, ještě se mi nestalo, že bych si z toho nic „neodnesl“. Pokud můžu, snažím se nikdy nevynechat!(3.4.2018)

Jediný pořad v dejinách TV, který si udržel svůj status dobrého pořadu. Jediná škoda je že tyto kvalitní pořady, trvají tak krátce. Kdejaká ptákovina o ničem, kterou by každý nejraději zašlapal do země je natáhlá pomalu na 2 hodiny, ale takové kvalitní a dobře dělané pořady jakým Objektiv je, jsou dělány jen v krátkých formátech. Za 5 plných.(18.12.2014)

Pořad, u kterého každé nedělní ráno už od útlého dětství rozlepuju oči a snídám celý svět kousek po kousku naservírovaný v úsporném elegantním provedení krátkých reportáží. Nejsem žádný velký kosmopolita, ale Objektiv jsem měla vždycky radši než Toulavku... Zaprděná ČR totiž svou úzkoprsostí působí na obrazovce proti všem vůním zbytku světa vždy tak trochu jako navoněná bída :) 5 hvězd s tím, že Objektiv tuhle tradici udrží a kakao u něj budou srkat i moje vnoučata!(26.6.2013)

K Objektivu se dá říct zhruba totéž co o Toulavé kameře, s tím rozdílem, že zatímco Toulavka mě inspiruje k nějakýmu super výletu, po Objektivu jsem obvykle nasranej, kam že se to zase nepodívám. Obecně mě víc bavěj reportáže o městech, hradech a podobných tématech, naopak dost mimo mě jsou (a v Objektivu četné) etnografické reportáže - hadříky, tanečky a tradiční svatby, to ne. Celkově to pak napravěj reportáže o žrádle, který mě sice z obrazovky nijak nevzrušuje, ale moje milá mi pak vždycky něco z těch laskominek připraví a to už je něco sakra jinýho! Výslednej efekt je nakonec pozitivní - nepodívám se sice na Bali, do Patagonie nebo na Elbrus, ale báječně si nacpu bachor a otevřu kuželku Radegasta, takže těm nešťastnejm turistům s báglama na hřbetech a pavučinama v peněžence ve finále zas tak moc nezávidím:)(12.2.2015)

• - Nejstarší pořad svého druhu s nepřerušenou tradicí. (Karlos80)

• - V roce 2017 vyšla k třicátému výročí pořadu kniha „Objektiv objevuje svět“, kterou napsali Vendula Krejčová a Anetta Kubalová, průvodkyně pořadu. (M.B)

• - První pravidelný cestovatelský magazín v českých televizích. (Karlos80)