Objektiv (TV pořad)

Publicistický / Dokumentární

Československo, 1987, 28 min

K Objektivu se dá říct zhruba totéž co o Toulavé kameře, s tím rozdílem, že zatímco Toulavka mě inspiruje k nějakýmu super výletu, po Objektivu jsem obvykle nasranej, kam že se to zase nepodívám. Obecně mě víc bavěj reportáže o městech, hradech a podobných tématech, naopak dost mimo mě jsou (a v Objektivu četné) etnografické reportáže - hadříky, tanečky a tradiční svatby, to ne. Celkově to pak napravěj reportáže o žrádle, který mě sice z obrazovky nijak nevzrušuje, ale moje milá mi pak vždycky něco z těch laskominek připraví a to už je něco sakra jinýho! Výslednej efekt je nakonec pozitivní - nepodívám se sice na Bali, do Patagonie nebo na Elbrus, ale báječně si nacpu bachor a otevřu kuželku Radegasta, takže těm nešťastnejm turistům s báglama na hřbetech a pavučinama v peněžence ve finále zas tak moc nezávidím:)(12.2.2015)

Zasadenie tohto publicistického programu do dopoludňajších víkendových hodín a jeho stopáž takémuto typu programu veľmi prospieva. Myslím, že v minulosti tu bolo o jednu reportáž na jeden diel viac, ale nie som si istý. Ak sa chcete dozvedieť niečo o našom svete viac, a nemusí to byť zrovna niečo negatívne, ako v televíznych správach, siahnite po Objektíve.(24.9.2012)

Dnes už si asi nikdo nevzpomene, že původně to byl pořad dost ovlivněný a omezený politikou. Po revoluci tomu naštěstí bylo zcela jinak. Takže dnes se můžeme zcela volně nahlížet po celém světě a to pěkně z pohodlí domova. Největší ovšem výhodou je tento pořad pro ty, jako jsem i já, co neradi cestují a raději provozují jako hobby gaučink a lahvačink. :)(17.10.2011)

Objektivně s Objektivem každou neděli už po dvacet let...To je něco..! Ač to zní skoro neuvěřitelně je to tak:-) Tento stále nesmírně populární publicisticko-zpravodajský pořad ze všech koutů naší modré planety má stále co nabídnout a říct. I když je poslední dobou stále míň a míň času ho pravidělně sledovat, tak mu i tak přeji vše "NEJ" a vesele vzhůru do další desítky...Podobné pořady: Toulavá kamera aj dnes už neexistující...(5.12.2008)

Na tento pořad nedám dopustit. Sám jsem vášnivým cestovatelem a už mám toho procestováno opravdu hodně (tedy co se Evropy a Afriky týče), takže se vždy i rád podívám na reportáže z celého světa. Hlavně kvůli inspiraci a pak samozřejmě i ze zvědavosti, protože do některých exotických destinací se asi nikdy nepodívám. Tvůrci to mají pěkně zpracováno, ještě se mi nestalo, že bych si z toho nic „neodnesl“. Pokud můžu, snažím se nikdy nevynechat!(3.4.2018)

• - Nejstarší pořad svého druhu s nepřerušenou tradicí. (Karlos80)

• - První pravidelný cestovatelský magazín v českých televizích. (Karlos80)

• - Vysílání: neděle dopoledne – 20 let si udržuje stálé nasazení. (Karlos80)