xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Xander Cage (Vin Diesel), zvaný též xXx, je naživu. To ale není ta nejdůležitější zpráva. Hlavní je to, že je zase v dokonale vyladěné formě a připravený s pomocí svých vymazlených ale hlavně dokonalých adrenalinových kousků a triků nabančit všem největším hnusákům na světě. Teď jsou na řadě záporáci, kteří se zmocnili tajného zařízení zvaného Pandořina skříňka, pomocí něhož jsou schopni vám až z oběžné dráhy hodit vybraný vojenský satelit přímo na hlavu. S přesností jednoho metru. Plus minus. Ono u několikatunové družice zase na nějakém tom metru nesejde. Jelikož oficiální vládní složky si s tím nevědí rady, je načase, aby Xander Cage dal dohromady tým jemu co nejpodobnějších šílenců, kteří neřeší služební postupy, legálnost zvolených prostředků a varovný výstřel vypálí až na konci akce. Nebo taky nikdy. Jediný rozkaz, který jsou ochotni aspoň vyslechnout, zní „Nakopejte jim prdel." Naštěstí Xander a jeho parta stojí většinou na té správné straně lidstva a navíc umí lyžovat v pralese, surfovat na motorce, porvat se ve stavu beztíže nebo sundat padající satelit dopravním letadlem. (CinemArt)

Radiq

Obsahuje spoilery: Hm, tak opět jak jsme zvyklí z předchozích dílů - všechno zkurveně přehnané. Přehnané kung-fu, přehnaná akce, přehnané extrémní sporty, přehnané přestřelky, přehnané bitky, přehnané skoky/salta, přehnané automobilové honičky, nikoho z těch dobrejch netrefí a nezabijou, ou šit. Navíc všechno je tak zběsilé, že si plno věcí ani nejde všimnout - chtělo by to víc zpomalenejch záběrů, když už tam vymejšlijou takovy kraviny. Xander Cage kolem sebe shromáždil partičku, která se podezřele podobá té z Rychle a zběsile, případně Expendables a taky to smrdí stejným přístupem k ději (nikoho nenecháme napospas, jsme největší borci a musíme hodně hláškovat). Docela pobavily scény s Neymarem Jr. a škoda, že tam nebylo víc Gibbonse (když se tam zjevil nakonec, s vyholenou hlavou a jen jedním zatmaveným sklem brýlí, tak konečně začal vypadat jako správnej drsňák). ()

panMartin

S odstupem času musím říct, že si nemohu vybavit, o čem vlastně film byl. Jednu hvězdu dávám jen za výkon kaskadérů. Jinak je film tutový odpad. V jedničce to ještě byla sranda a dalo se to skousnout, ale tohle už fakt přehnali. Snaha udělat z hlavní postavy něco jako 007. Dementnost filmů s Vinem Dieslem dosáhla už poněkolikáté svého vrcholu. Scénář snad ani nemá cenu komentovat...To je ale do nebe volající píčovina. No a to je všechno, co jsem chtěl napsat. ()

chelseaman22 odpad!

S odstupem času musím říct, že si nemohu vybavit, o čem vlastně film byl. Jediné, co jsem si zapamatoval je samotný úvod, kdy Vin Natural sjíždí na lyžích Bogner Ski Fineline TI RK 15/16 za 15 000 EUR krpál hluboko v Amazonii u Rio Negro. Klasika. odpad! ()

Johnny.ARN

Očakávania boli jasné. Idem na skvelú akciu, ktorú oproti jednotke snaď posunú na vyšší level a vypatlaný, šablónkový dej. Čo som dostal? Akciu, ktorá nebola posunutá na vyšší level, Diesela, ktorý v niektorých momentoch už nestíhal, chutnučkú výpravu v prvej polke filmu, pekné ženy, niekoľko vtipných scén, hru "horúci zemiak" a dej, ktorý nebol tak úplne šablónka. Takže sa tie plusy a mínusy nejak tak vyvažujú. Nebolo to úplne na zahodenie, žiaľ, nenaplnilo to ale moje ambície, ktoré som do trojky vkladal. A škoda tých bijcov čo tam boli že nedostali viac priestoru. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Jizni Tlapa

Série iXek nebyla nikdy o promakaném příběhu, a tak by bylo zcela naivní čekat cokoliv příběhově na úrovni. Šlo a jde o akci a ta je zase vymazlená! Pravda, Vin vepřová hlava s digitalem upravenou figurou vypadá na lyžích komicky, ale k filmu patří! Stejně tak chválím další obsazení a to zejména Tonyho Jaa a IP Mana. Tihle frajeři tu měli být už od jedničky!! ()

viperDavid

Kdo by řekl, že v takové nadlidské supermanově kravině bude kopat za tým i sám Tony Jaa, asi chyba v překladu = chceš hrát v kravině = Jááá. Boha mojeho tady si tvůrci hodně šáhli na dno, když se rozhodli sejmout satelit letadlem. Holt někomu to pálí a někomu to spálí kariéru. Mr. Diesel to má doslova v krvi, brzy ho určitě uvidíme v i sharktornádu. ()

Lachtaan

Změť těch nejvíce nepravděpodobných adrenalinových triků ve filmu, kde vám snad chvílemi vadí i sám Vin. Ovšem snímek, kde se mihne i sám Donnie Yen je na seznamu 'mustsee' a Nina Dobrev v roli svůdné, i když zaprdlé ajťačky, je také neskutečně 'mustsee'. Epická úvodní jízda na skateboardu, lyžování v džungli či exhibice všech možných bojových umění na palubě padajícího letadla. Nevadí mi nezávislé akční filmy, ze kterých omezenější rozpočet přímo čiší. Avšak nesmí z nich sršet ten nátlak o nucený pokus vzkřísit již tak zpackanou sérii. ()

Beky

Absolutně zbytečné pokračování, další díl už nebude, mrtvá značka, přesně o stupeň horší než jednička a dvojka. Verdikt: 20% ()

VanTom

Fakt jsem si dobu říkal, že na tohle už jsem "asi starej". Při do extrému přepáleném rozjezdu nám totiž byli představeni samí superHUSTÍ potetovaní "vystajlovaní" magoři, co jen tak pro zábavu prováděli superCOOL kousky na hraně zákona (a vzhledem k drátům a zběsilému střihu i lidských / kaskadérských schopností). Vyznívalo to pěkně falešně a podbízivě, díky uvolněnému Dieselovi a jeho uštěpačné, nevěřící šéfové si to ale nakonec nějak sedlo. Non-stop akce dvou xXx týmů (jejichž členové se mezitím ukázali jako překvapivě fajn zábavní týpci) pak v celé závěrečné třetině šlapala skvěle a ve výsledku zvedla dojem z filmu na sympatické, lepší 3*. ()

Danny F.

Co to mělo znamenat? To si tvůrci neuvědomují co stvořily? Jízda na motorkách po moři? To už může klidně Xander létat vzduchem jako Superman. Akce je výborná až na některé nepochopitelné a hloupé scény. Film je v jednom kole bez přestávky což je jedině dobře. 60% ()

Trustme

Exemplární ukázka action movie for teens. Nasypete populární ksichty z různých destinací, okopírujete milionkrát kopírované, namícháte in & cool elementy, které fungují u diváků Rychle a zběsile. Postaráte se, aby všechny kladné postavy nebyly zraněny, či nedej bože umřely. Nesmí chybět rázovité hlášky, drsné baby, kung-fu Asiaté (Donnie Yen ještě vkusný, Tony Jaa opět za tajtrdlíka), sexy obrýlená "Gadžetka" a ultra macho Kostěj nesmrtelný (Vin Diesel). Sem tam ještě probleskne původní myšlenka xXx - adrenalinové sporty, co by superhrdinská schopnost hlavního hrdiny, ale křečovitost, absolutní nulové napětí, nesympatické postavy a moje pohrdání tímto typem filmů, kde jde úplně o hovno asi jako v počítačové hře, mě vede k tomu být za zatrpklého morouse v hodnocení. ()

Sany33

Všetko by do seba zaklaplo akurát Vinco Nafta je už na tieto silácke a dynamické filmy trocha starší a je mu to dosť ťažko uveriteľné, navyše je dosť poznať kedy na scénu prídu kaskadéri čo mňa teda maximálne iritovalo. Inak buchty čo sa točili okolo X-ka boli mega, hudba bola super a akcia striedala akciu. Povedzme si úprimne po dvojke už nič horšie prísť do príbehu XXX asi ani nemohlo. 48% ()

Brain-D

Strašně tupý film, který táhne průměrnou sérii XXX do úplných sraček, 1* za nostalgii z prvního dílu a celého nápadu o takovém typu agenta jako je XXX. ()

blackJag

Didovoleprdelepřísnokrutěhusté. Večerníček pro generaci X. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych v kině viděl nějakého zástupce této generace :-) Na internetech už ale asi bude poptávka :-) Pro běžného diváka jde o přehuštěný PG-13 bordel, jehož zábavnost se s přibývající stopáží spolehlivě vytrácí... Obsadit Toni Collette do podobného filmu nebyl dobrý nápad, je tu hrozná. 50% ()

Tft

Všichni známe toho týpka co si myslí, že je vtipnej, je namakanej, 5 krát týdně chodí do fitka a používá ty nejotřepanější popkulturní reference. Na pohled vypadá, že je pohodář a že je sebeuvědomělej, ale uvnitř sebe si myslí jakej je frajer a jak ho všichni obdivují. A přesně takové je nové xXx. Během sledování tohohle střihačského pekla mě napadla chlastací hra pro abstinenty. Pokaždé když některý záběr přesáhne 10 sekund tak se napijete. Můžete to okořenit ještě dalším napitím se, když některá postava vypustí z úst něco inteligentního. Je jasné o co se film snaží, prostě chce být tak hloupej a blbej až bude vtipnej a dobrej, ale je spíš tak blbej až je strašnej. Vine Diesele lidi nepotřebují další nekonečnou akční serii jako je Fast and Furious. Čekal jsem vtipnej akční nášup, dostal jsem trapnej akční guláš s ingrediencema z umělý hmoty. 20% ()

J-o-k-e-r

Už si téměř nepamatuji první díl (druhý jsem snad ani neviděl). Má to být určitě odreagovací vyplachovací akčňák, což bezpochyby je. Velmi mě potěšila účast asijských masterů (Yeun, Yaa). Nebýt tolika "wtf" momentů (kam se hrabe FaF) tak úplně bez problémů. Snaží se to být až tak moc cool, až je to občas prostě moc. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdo si zahraje v xXx 3?

Kdo si zahraje v xXx 3?

02.01.2016

Ačkoliv to čekal jen málokdo, xXx: The Return of Xander Cage se pomalu stává realitou. Vin Diesel se opravdu vrátí jako závislák na adrenalinu, kterého rekrutovala FBI, a dokonce u toho bude i Samuel… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)