xXx: Návrat Xandera Cage

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

• MartinezZ

chtěl jsem si zajít jen na nějakou výplachovinu a přišlo mi, že nějaká ta Dieselovina by to mohla splňovat. Že už jde vlastně o třetí xXx jsem ani nevěděl, protože, jak koukám, State of the Union jsem taky ohodnotil dost nízko. z toho taky vyplývá, že mě jaksi nijak neuhranulo, když se na scéně objevil Ledový Kostkáč, protože jsem jeho díl úplně zaignoroval a vypařil se mi z hlavy. Podobně to ale bude s těmihle třetími xXx: Disesel se snaží jet na vlně akčních týmovek, jenže by na vlastní projekt prachy nesehnal a tak se spolurozhodl pruducírovat koprodukční věc s Číňany, Indy, Thajci, Bulhary, Australany, béčkovými američany, Ukrajinci... což by nebylo špatně, kdyby z toho ta prvoplánovitost těchto kroků necákala na diváky z plátna, včetně nějakého čutálisty Nezmara (všichni ho furt píšou blbě, protože u nás nepoužíváme anglickou klávesnici). Celek je pak hodně pitomý, nezáživný a tupě přeakčnělý, že tohle mělo bohužel skončit jen v rámci levných DVD na trafikách. Nečekal jsem nic extra, ale tohle tedy také ne. ~~~ Vine, ty vole, takhle se k dalšímu Riddickovi nedohrabeš. ~~~ PS: Proč Tyler pro úvodní titulky použil částečně upravený motiv, který použil v Now You See Me. Málo inspirace? Snaha ušetřit? Nějaký odkaz?(2.2.2017)

Vin Diesel se zjevně zhlédl v modelu kariéry, jaký měl Sly v osmdesátkách a taky by rád pravidelně střídal dvě úspěšné akční série jako byly ROCKY a RAMBO. Jednu takovou - rychlou, zběsilou a v posledních letech úžasně výdělečnou - sérii by měl, najít tu druhou se mu ale zatím nedařilo. Tržby mluvily proti RIDDICKOVI (byť je taky od R) i proti POSLEDNÍMU LOVCI ČARODĚJNIC a naděje svitla až s návratem k XXX. Na jednu stranu to Dieselovi/XXX sérii přeju, protože všechny tři díly jsou pohodová kinobéčka, jaká si člověk s chutí napálí v akčně sušších obdobích mezi blockbustery, a konkrétně Xanderův návrat baví, anžto je natřískaný nápaditou akcí, schopnými drsňáky, sexy holkami a vtipnými hláškami a uteče jako voda. Na straně druhé, Xander těžce zaspal a vrací se v době, kdy poptávku po "jiném Bondovi" dávno a mnohem uspokojivěji naplnil Bourne a vlastně i samotný 007 a v kinech je díky nim a Ethanu Huntovi docela přeagentováno. A XXX může nabídnout jen bezradné opisování od RYCHLE A ZBĚSILE, které samo opisuje, kde se dá, včetně XXX. Sólistického rebela tak nahrazuje expendables tým zahrnující další akční hvězdy a buduje se mytologie série, když vrací do hry i minulého XXX. Takže zatímco si RaZ od sedmého dílu hraje na nekonvenční špióny a la XXX, XXX si v trojce začíná hrát na hvězdnou týmovku RaZ a hrozí, že fenomén RaZ akorát rozpatlá.(23.6.2017)

• Ratemus

Budme rádi, pořád jsou mezi námi tací, kterým stačí bezduchá přeplácaná akce plná cool hlášek kde se porušují fyzikální zákony, souboje jsou tak mizerně sestříhané že talent hvězd (v tomto případě Donnie Yen a Tony Jaa) jde uplně do kopru a místo nich klidně mohl být nějaký levný komparz (i když ten Donnie tu jakž takž něco předvedl), no a nesmí zde chybět ženský element, nejlépe téměř nahý a v tomto případě ve svejch mladejch letech naprostý profesionálky v manipuaci se zbraněmi, hackování a kroucení se, protože to někteří z nás vyžadují a přesně pro tyhle diváky tento film je a plní svůj účel, nadšence si tenhle film najde....mně jen přijde že co fungovalo před 12 lety už prostě nejde, Jack Reacher, James Bond ale hlavně Ethan Hunt už toho ukázali tolik a mnohem lepších kousků, že tohle je jen slabý odvar toho všeho a spíše to vykrádá, jako Vin Nafta v tílku už prostě nedokáže zaujmout, hraje pořád tu samou roli, snad kromě trilogie s Riddickem...tohle je ještě absurdnější než Rychle a Zběsile, s kterým si ten film může podat ruku, zase tým Ten umí to a ten zas to a všichni dohromady uděláme moc, akorát vyměnili jména, postav je tu, jak když nasereš a ani jedna není zajímavá, příběh pitomoučký jak z Asylumu, létající šrot z vesmíru, bože.....jedna hvězda za mého oblíbence Donnieho, jinak ten film nemá absolutně žádnou hodnotu(21.1.2017)

“TI ŠMEJDI NÁS PŘIPRAVILI O TY NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH, JAKO NA NEDĚLNÍM BRUNCHI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO SE UMÍ POHYBOVAT A BOJOVAT JAKO ONI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO VEJDE DO TORNÁDA A NA DRUHÉ STRANĚ VYJDE, JAKO KDYBY TO BYL JEN VÁNEK...“ /// Nadupaná úvodní 10ti minutovka, ve který žluťáci předváděj, co že všechno dovedou a vyhecujou Diesala, kterej nechce zůstat pozadu (což dá kurva rozum). Pak je na řadě píchání… ty vole, tohle musí vobyčejnýho člověka zaujmout - zvlášť, když chce ušetřit za pobyt ve vodmašťovně, Prostě si sedne, uvolní se (ne vole, svěrače nepovoluj!) a čumí na návrat ztracenýho syna, kterej kapku zestárnul, začal víc hláškovat a u filmů „těch slavnějších“ se něco přiučil. xXx chce bejt kurevsky cool (cizí slovo? ty asi budeš hooodně jednoduchej...). Úplně nejvíc co znám! (to se tak kurva říká… nemyslím úplně…) Vin Diesel si poskládal grupu svejch „Postradatelnejch“ a společně vykouzlili megašlehu, která si neláme hlavu s přírodníma zákonama, smrtelností hrdinů… takže vlastně s ničím… Čuměj na sebe s kurevským nadhledem (což mně rajcuje!) a šeredně si to (včetně těch vykrádaček!) užívaj. Já chcu taky…! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem jednodušší (asi). 2.) Nepřekvapí mě pád z nízký oběžný dráhy, bez padáku a s velkým ohňostrojem (prostě jednodušší…). 3.) Thx za titule „setoss0„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ *(16.6.2017)

Extrémní a místy až do absurdna vyexponovaná akční jízda. Zběsilé nereálné akce, u kterých si občas nelze nevšimnou počítačově nezbytných berliček, mají nápad a vtip. Hodilo by se ubrat na rychlosti střihu, aby bojové scény šly lépe vychutnat. Vždyť tu nehrál žádný Dudikoff, ale borci, co to umí a jistě by dokázali předvést ještě toho víc. Příběh moc originální není. Přirovnávat film k Mission Impossible či Jamesi Bondovi je mimo mísu - to je jiná kvalitativní liga. To spíše k Expendables, v odlehčenější verzi a pro fanoušky Vina Diesela. Ušmudlané a nadhodnocené 4 hvězdy (hodně ovlivněny kinoprojekcí). 70% (viděno: 1x kino 3D)(26.1.2017)

• - Ve scéně, kdy Filipínský ostrov napadne jednotka ruské armády, má jejich velitel českou zbraň BREN 805. (UncleMorty)

• - Letoun, který se používá jako mobilní operační základna, je Boeing C-17 Globemaster III. (BMW12)

• - Natáčelo se v Kanadě, na Filipínách a v Dominikánské republice. (Grimaldi)