Komédia o mladých ľudoch, žijúcich na najväčšom bratislavskom sídlisku, ktorí hľadajú kúsok svojho šťastia. Nerozluční kamaráti Peter a Mišo sa spolu potĺkajú, snažia sa zistiť, ako zapôsobiť na baby a odovzdávajú si "životné múdrosti". Petrovi sa páči Michalova mladšia sestra Veronika. Tá má však oči pre iného... Zhodou okolností sa im do života pripletie okradnutý maďarský turista Zoltán. Snažia sa mu pomôcť, ako vedia. Situácia sa však skomplikuje a v ich životoch sa udeje niekoľko nečakaných zvratov... (oficiální text distributora)

pepo

hodnotenie je možno trošku nadnesené ale som rád že som konečne videl slovenský film, z ktorého nejde depresia ale príjemna odľahčená atmosféra a predovšetkým nezávislý look, kvôli ktorému si tento film vážim viac než eposy "majstrov" jakubiska a rapoša. pre mňa domáce prekvapenie roku. 3,5 ()

Disk

Velmi divný film, který jsem viděl v rámci Aero naslepo. Projevy mladých herců (?) byly katastrofální a vůbec jim nebylo rozumět. Režie kolísavá, občas zajímavá kamera. ()

Anderton

Nie zrovna veľký rešpekt smerom k tvorcom, ale väčší, ako malý. V tévé ma to celkom zaujalo, keď som to pozeral, tak som o tomto filme nemal ani tušenia. A to som ani nebol nahúlený a nebol som v spoločnosti petržalských tínedžerov. To len potom by to bola tá pravá jazda....brrr ()

WANDRWALL

Vydržet u takových ohrkaných dialogů a jasně čitelných tahů nevydržím. To mě ale nebrání je komentovat. A budu do té doby, dokud budu muset na takové hrůzy narážet. ()

anderson

Ešte nebudem hodnotiť, len sa pripájam k užívateľovi dikmoreon: WTF ??? (16.3.2009) Ďalšia slepá ulička slovenskej kinematografie. O jednu tunajšiu hviezdičku lepšie než BRATISLAVAFILM. (5.8.2009) ()

ARI50

Jednoduchý scénář a film je na světe a povedl se protože jsem byl celkem spokojený, není to žádna bomba hodně špatných věci by se našlo ale taky hodně těch plusových. ()

Marek1991

Kedže je to komédia, pozerám sa na to inak ako na Bratislavafilm, či Lóve, ale napriek tomu to nevytrhlo filmy tejto doby a našej tvorby z obrovskej krízy, naopak sa to zaradilo medzi ostatné takéto diela. Bolo to veľmi primitívne a hlúpe, dokonca jednoduché v mnohých dialógoch, deji, či postavách. Avšak som sa celkom dobre niekedy na tej hlúposti pobavil. Dáša Šarkózyová bola vo filme v zaujímavých pózach a najmä v plavkách bola dosť pekná, ale aj tak veľa zbytočných vulgarizmov, veľa náhod, v niektorých scénach ako keby chýbal zvuk, najmä pri tom telefonovaní, veľké časové prestrihy. Napriek tomu, že to pôsobí amatérsky, najmä tí gangstri pobavia, celkovo je to uletené a netradičné v mnohých smeroch, ale ešte raz prízvukujem zábavné. Vulgarizmov je tam niekedy priveľa, celkovo však film vypovedá o dobe a dobre ju paroduje. Pri tom vracaní som sa zabavil, taktiež Pomajbo v roli bezdomovca bol bezchybný a pokiaľ by neprehovoril ani by som možno nevedel, kto to je. Nemám rád ak v každom diele našej kinematografie je nejaký súvis s Maďarmi, najmä tam kde nemusel byť, ale dalo sa to zniesť, nechápem však prečo vo viacerých situáciách použili toho istého fanúšika Slovanu Bratislava, z ktorého urobili ožrana a navyše po prebudení zdvíhal ruky hore a spieval chorál, to bolo troška prehnané, aj keď aj na tom som sa zabavil ako fanúšik tohto klubu. Nebolo to až také hrozné, katastrofa to určite nebola, ale aj od dobrých diel to má ďaleko. ()

mysiak odpad!

Čo povedať k tomuto filmu...je to jedna veľká hanba pre slovenský film...amaterizmus sršiaci z každej scény..rádoby "drsné" cool scény počastované vulgarizmami..akási Dáša Šarkózyová...syrovo podaná v tak trápnom obale, že človek si má chuť tresnúť hlavu o stôl...a proste Veľký Rešpekt sa podpísať pod tento film..lebo je tom sračka najväčšieho zrna... ()

ivet.ka

Necítím žádné závazky ke slovenské kinematografii, takže mě Velký rešpekt nijak zvlášť neuráží. Filosofující "gangsteři" v teplákách na začátku a na konci tomu dávají tak skvělý náznak absurdity, že to až vypadá jako omylem povedený vedlejší produkt. ()

Motinski odpad!

Totálný odpad bez náznaku dobrého vtipu. Trápne postavy bez rozumnej motivácie a ospravedlnenia pre tie nezmysli čo stvárajú. Jeden z najslabších slovenských filmov aký kedy vznikol. Amaterizmus prvej triedy. ()

baruss

Viktor Csudai, študent VŠMU, všestranne zameraný filmový tvorca má skúsenosti so slovenským filmom. Spolupracoval na niekoľkých projektoch PRIROZDENÁ SMRŤ (2003), ŠESŤ (2003), PORNOROMANTIK (2006). Jeho absolventská práca RUŽOVÝ PANTER (2006) zdieľa viacero motívov s jeho prvým celovečerným filmom VEĽKÝ REŠPEKT (2008). Je to komédia o lúzroch z bartislavskej mestej časti Petržalka. Postavy sú vykreslené ako prostí chalani teenegerského veku, možno o málo starší, ktorých vychovala ulica. Ponúka pohľad do rodinných vzťahov, neraz i rodinných problémov, do problémov dospievania, sídliskový boj a bytie a nebytie. Na ulici sa toho odohráva veľa a vždy je možnosť ísť bez povšimnutia ďalej či zastaviť sa a pomôcť. Takúto pomoc potrebuje okradnutý maďarský turista Zoltán, pri ktorom sa pozastavia dvaja petržalskí kamaráti Peťo s Mišom. Táto situácia privedie do životov všetkých niekoľko zvratov. K samotnej tvorbe filmu prinášam trochu kritický pohľad. Výprava: Dá sa povedať, že typickou slovenskou seriálovou výpravou je neuveriteľne lacná výprava. Tento film ju do veľkej miery kopíruje, možno sa prejavilo vo filme aj to, že na ňom nespolupracoval žiadny vedúci výpravy ale len scénorgaf, ktorým bol Erik Ivančík. Film viac kladie dôraz na obsahovú stránku ako na vizuálnu, práve vďaka rekvizitám a interiérom ostáva divák stále iba divákom a nie je vtiahnutý do déja filmu. Jednoducho povedané na tie nezariadné zmodernizované byty sa nedá pozerať. Herecké výkony: Vskutku, filmovým kotúčom netreba plýtvať, ale aj oko nejedného laika si všimne, že skúsenejší herci hrajú príliš ako herci a skôr as hodia do divadla, vôbec nevystupujú ako ľudia. Roman Pomajbo vo svojej minirole (ako on sám vtrdí, hral postatu starého morského vlka) predviedol svoj veľmi vysoký štandard. Ostatní herci mi osobne absolútne nekorešpondujú s rolami ktoré hrajú. Prezentujú dialógy alebo monológy bez toho aby vedeli čo hovoria. Ďalší tak trochu typický prvok seriálovej tvorby. Herci niesú zžití so svojimi postavami. Z mladých treba určite pochváliť Tomáša Hafnera, ktorý ako neherec zahral svoju rolu s veľkou ľahkosťou a prirodzenosťou. Strih: Režisér filmu Viktor Csudai študoval na VŠMU tvorbu a mohol by si teda dávať pozor aspoň na to aby mu nemyzli ľudia od záberu k záberu. Obyvateľom Petržalky, ale aj tým ktorí sa v nej ako tak orientujú pride určite naháňačka po Petržake veľmi nelogická. Ale účel svätí prostriedky. A opäť jedno seriálové klišé. Nič nehovoriaci prestrih na scenériu. V tomto prípade na scenériu Petržalky. Som síce z tohto mesta, ale takýto lacný strih mi vyslovene že vadí. Dialógy: Jednoduché divadelné rozhovory, priam chytanie za slovíčko. Opäť jedna z vecí, ktorú vyslovene nemám rád. Áno film svojou 77-minútovou dĺžkou ani nedáva príležitosť na rozvinutie, prirodzenejších dialágou. Jeniný problem je v tom, že takto sa normálny ľudia nerozprávajú. Dialógy sú hybnou silou tohto filmu. V nich sa dej najviac vyvýja. Celkovo je zápletka veľmi inšpiratívna a zaujímavá. Hudba: Nič pre starých a zatvrdlých rockerov. Bože chráň! rap!... ale dalo sa to počúvať. Poznámočky: Nájdu sa dve maličkosti na ktoré by som rád upozrnil. Cheď niekto vyrastá v ktorejkoľvek časti Petržalky, podobne ako ja, nosí už od útleho detstva v sebe jednu rečovú vadu. Petržalka zásadne nezmäkčuje predponu ne- (vyslov: ňe-). Niektorí herci, ale zrejme najčastejše Stano Staško, sa niekoľkokrát prebreptli. Ale toto určite nemôžeme dávať za vinu filmovým tvorcom, za toto môže školský system. Jedna z vecí, ktorá utvrdzuje, že film bol “postĺkaný” podobne ako lacná epizóda seriálu je gramatická chyba v titulkoch v čase keď sú prekladné maďarské aanglické pasáže. Zaujímavosti: možno by bolo adekvátnejšie nazvať ich chybyčkami.V úvodnej scéne rozchodu mladého páru zmizne jeden prechádzajúci sa popri Dunaji od záberu k záberu, ťažko povedať, či je to náhodný okoloidúci, alebo komparz. Zoltánov brat, ktorý je Maďar príde na aute so slovenskou poznávacou značkou. Režisér filmu nemá osobnú skúsenosť so životom v Petržalke a to rovnako ako aj nedostatok financií a to prejavuje najmä v celkovej atmosfére filmu. Ale napriek týmto faktom dokáže načrtnúť a aj prehĺbiť problematiku nášho sídliska. Obratne preskakuje od témy ku téme, nenápadne sa ich dotýka. Poukazuje aj na záležitosť vyrastania v neúplnej rodine. Ale veď kde na svete je život ľahký? Immer Wieder Engerau. () (méně) (více)

ecceHOMMO

Svieže a vtipné dielko budiace dojem nezávislosti, odviazanosti, ale i nekomerčnosti...s dávkou irónie a paradoxu....Akurát samotný príbeh niekedy budí dojem že je poskladaný s niekoľkých skečou....Mne sa to však celkovo páčilo a na scény ( úvodná: ja som kápo ty si kápo kto je viac.....a hádka matky s dcérou za intenzívneho vŕtania ) len tak skoro nezabudnem...... ()

Krosmen

Proč tak malá hodnocení? Lidi to byla komedie natočená s minimálním rozpočtem! A upřímně jsem se bavil výborně. Možná proto, že spousta postav mi připomněla lidi z mého okolí. Mám na mysli hlavně postavu Petera. A velmi groteskně působí i ostatní hip(hap)hopeři. Budete-li mít možnost se na tenhle kousek podívat, určitě neváhejte a berte to s humorem. ()