Komédia o mladých ľudoch, žijúcich na najväčšom bratislavskom sídlisku, ktorí hľadajú kúsok svojho šťastia. Nerozluční kamaráti Peter a Mišo sa spolu potĺkajú, snažia sa zistiť, ako zapôsobiť na baby a odovzdávajú si "životné múdrosti". Petrovi sa páči Michalova mladšia sestra Veronika. Tá má však oči pre iného... Zhodou okolností sa im do života pripletie okradnutý maďarský turista Zoltán. Snažia sa mu pomôcť, ako vedia. Situácia sa však skomplikuje a v ich životoch sa udeje niekoľko nečakaných zvratov... (oficiální text distributora)

Marek1991

Kedže je to komédia, pozerám sa na to inak ako na Bratislavafilm, či Lóve, ale napriek tomu to nevytrhlo filmy tejto doby a našej tvorby z obrovskej krízy, naopak sa to zaradilo medzi ostatné takéto diela. Bolo to veľmi primitívne a hlúpe, dokonca jednoduché v mnohých dialógoch, deji, či postavách. Avšak som sa celkom dobre niekedy na tej hlúposti pobavil. Dáša Šarkózyová bola vo filme v zaujímavých pózach a najmä v plavkách bola dosť pekná, ale aj tak veľa zbytočných vulgarizmov, veľa náhod, v niektorých scénach ako keby chýbal zvuk, najmä pri tom telefonovaní, veľké časové prestrihy. Napriek tomu, že to pôsobí amatérsky, najmä tí gangstri pobavia, celkovo je to uletené a netradičné v mnohých smeroch, ale ešte raz prízvukujem zábavné. Vulgarizmov je tam niekedy priveľa, celkovo však film vypovedá o dobe a dobre ju paroduje. Pri tom vracaní som sa zabavil, taktiež Pomajbo v roli bezdomovca bol bezchybný a pokiaľ by neprehovoril ani by som možno nevedel, kto to je. Nemám rád ak v každom diele našej kinematografie je nejaký súvis s Maďarmi, najmä tam kde nemusel byť, ale dalo sa to zniesť, nechápem však prečo vo viacerých situáciách použili toho istého fanúšika Slovanu Bratislava, z ktorého urobili ožrana a navyše po prebudení zdvíhal ruky hore a spieval chorál, to bolo troška prehnané, aj keď aj na tom som sa zabavil ako fanúšik tohto klubu. Nebolo to až také hrozné, katastrofa to určite nebola, ale aj od dobrých diel to má ďaleko. ()

lemka

Veľký rešpekt si určite nezaslúži hodnotenia, akými ho tu väčšina častuje. Z úvodných titulkov je jasné, že ide o študentský film s minimálnymi finančnými nákladmi, na základe čoho by si mal divák ešte pred jeho začiatkom priamo úmerne upraviť svoje očakávania od filmu. Ak tak urobí, film ho môže iba milo prekvapiť. Veľký rešpekt je úsmevná sonda do života jedného zo slovenských sídlisk, ktorá sa nielenže nehrá na nič veľké, ale ničím veľkým byť ani nechce. Je to príjemný oddychový film, kde sa aj nad niektorými scénami a hláškami nenútene zasmejete, čo sa napríklad mne pri filmoch označovaných žánrom komédia často nestáva, keďže prvoplánový humor ma veľmi neberie. Čo sa týka nadbytku vulgarizmov, pokiaľ sú použité funkčne (čo vo Veľkom rešpekte bezpochyby sú), niet dôvodov na výčitky. Všetko čo slúži k lepšiemu vykresleniu reality, je plusom. Neviem si ani predstaviť film nakrútený z tohto prostredia bez použitia vulgarizmov, repliky postáv by zneli smiešne, umelo a najmä nereálne, čo by malo za následok, že by im aj tak nik neuveril. Herci hrajú podľa svojich možností, možno trochu amatérsky, ale určite nie zle. Ak už, určite by si kritiku zaslúžila skôr staršia a skúsenejšia generácia hercov na čele s Tatianou Kulíškovou, ktorá svoju postavu hrala s takým divadelným pátosom, až to pôsobilo komicky. Naopak, veľmi milo ma po hereckej stránke prekvapila Dáša Šarkózyová, jej postave som verila každé slovo. Čo sa týka dejovej línie, tá je síce jednoduchá, no dynamická. Vďaka rôznym situačným scénam sa pri filme nenudíte a 77 minút vám zbehne ani neviete ako. Moje výsledné hodnotenie je síce trochu nadnesené, pretože napriek všetkým pozitívam nie je Veľký rešpekt ničím svetoborným a má svoje muchy, ale takéto nízke hodnotenie si určite nezaslúži. A ešte jedno pozitívum: veľmi sympatické cyklické prepojenie úvodu a záveru. Odporúčam. ()

BathoryMan

Hodnotenie je trochu nadnesené ale vzhladom nato že som vydel po dlhej dlhočíznej dobe celkom vydarený Slovenský pokus o viac muziky za velmi málo peňazí tak vyjadrujem svoju jasnú spokojnosť!Film nenudil,nehral sa na veledielo,herci hrali spontánne a prirodzene a občas som sa aj dobre zasmial(dieta pani Kulíškovej s následkami,hustý mejdan).Ale najviac ma dostali asi práve niektoré vedlajšie postavy(skvelý MC Slina,opitý belasí fanúšik a samozrejme geniálny part Romana Pomajba,ten fakt nemal chybu).A tak nakoniec hovorím iba to že radšej x -krát viac takýchto komedii,ktoré sa nanič nehrajú a občas aj dobre pobavia než dalšie hluché konverzačné a vzťahové blbiny,ktoré zaváňajú až prílišnou trápnosťou,ktorých sa bohužial zatial na našom malom Slovensku v poslednej dobe rodí najviac! ()

jaco

Jedna hviezdička za slovenskú produkciu a že sa na to ako tak dalo pozerať. Inak... dej prakticky bez zápletky, až na pár výnimiek zlé herecké výkony (napr. skvelý Pomajbo alebo prekvapivo dobrá Šarkózyová), technicky - kamera, strih, zvuk - tiež dost mizerné. No ale zasmial som sa, aj keď z kina som odchádzal dosť zmätený. Ak toto je budúcnosť slovenského filmu... ()

frype

Myslim, ze tato snimka nie je urazkou slovenskeho alebo akehokolvek divaka . Tento film treba brat z velkym nadhladom nakolko slovensky divak je uz dostatocne znivoceny depresivnymi filmami (hlavne závermi filmu). Berte tento film ako sprievodny list do sveta mladych. Nakolko tento film je naozaj o mladych ludoch mesta Bratislavy. Konkretne som si v postavach nasiel nieco aj zo svojej spolocnosti a minulosti, co je plus. Myslim, ze to vypoveda doost o ludoch, ktorych pozname alebo sme niekedy poznali. Za to a nie len za to odomna 3 hviezdy lebo fandim amaterskym filmom. Mimochodom tento film ma zaujal od zaciatku az d konca. Bodaj by to tak bolo aj pri vacsine inych. ()

• Film stál €10 000, z toho 11% prispela Vysoká škola múzických umení v Bratislave. (toi-toi)
  • Prípravné práce trvali režisérovi Viktorovi Csudaiovi dva roky. Samotné natáčanie potom trvalo iba 20 dní. (toi-toi)
  • Úvodnú pieseň k tomuto filmu napísal slovenský rapper DNA, člen skupiny Drvivá Menšina a taktiež legendárneho zoskupenia Názov Stavby. Pesnička sa volá "Naše mesto" a nachádza sa na jeho prvom sólo albume nazvanom "Lóve - penaze/laska". K pesničke bol natočený aj klip. (Lubkoko)