Kino Lika

Branko Linta

Ankica Juric Tilic

Kostýmy:

Ana Savić Gecan

Je to film plný bizarních figurek. Snad nikdo v něm není "normální". Na rozdíl od podobných českých filmů (podobností myslím především topornou snahu našich tvůrců zalidnit film zajímavými postavami za každou cenu) to tady funguje výborně. Přestože hrdinové této mozaiky jsou různě pomatení, působí uvěřitelně. Přemýšlím-li o českém filmu z posledních let, ve kterém se něco podobného povedlo, napadají mne pouze Najbrtovi MIstři....(23.2.2011)

Tento film upútal moju pozornosť so svojím obalom, na ktorom je moja obľúbená herečka Jasna Žalica. Na úvod sa mi zdalo že to bude asi za dva , ale čoskoro ma film so svojim dejom vyviedlo z omylu. Trpkí osud zopár ľudí, z jednej izolovanej dediny. Tak z tohoto sa potrebujem trošku spamätať. U mňa je to za štyri.(7.12.2008)

Mě ta bizarnost přišla už trochu únavná..., ale za vidění to rozhodně stojí.(8.9.2011)

Zajímavost: Film je natočen podle stejnojmenné knihy chorvatského spisovatele Damira Karakaše, který žije ve Francii. Ten si ve filmu zahrál roli harmonikáře. V knize je i povídka o tom, jak do harmonikáře uhodí blesk a on se pak probudí v rakvi a jen náhodou se dostane z hrobu, když mu chce jeho známý ukrást harmoniku, se kterou je pohřben. V traileru je možné vidět scény, které napovídají, že i tato povídka byla natočena, ve filmu se nakonec neobjevila.(27.1.2009)

7/10 "Venkovsky ucitel" po Chorvatsku je o dost lepsi nez Slamicuv z casti nejpis proto, ze si venkov nijak neidealizuje, ba naopak si ve trech pribezich spojenych v jedne vesnici ukazuje typicke stereotypy a dela si z nich legraci, ktera je pro mnohe misty docela na hrane snesitelnosti. Nejak mi to svym "postizenim" asociovalo Taxidermii a pobavil jsem se dobre - KungFu Tesla je bozi! Hajduk!(3.2.2009)