Kit Li zklamal, když chránil svou ženu. Nedávno přijal práci jako ochránce slavného herce Frankie Lana. Ale historie se opakuje a Kit se nevyhnutelně setkává se svou minulostí. Akční superstar Jet Li v souboji mistrů bojových umění bere pomstu do svých rukou! (oficiální text distributora)

Grimaldi

Jetova parodie na smrtonosnou past, Bruce Lee a mnoho dalšího není špatný film, ale do dobrého má taky daleko. Akční scény jsou fajn,co hapruje je scénář a postava jenž hraje Jacky Cheung. Možná to je úspěšný zpěvák , ale herecky mi nikdy nesedl. Navíc dostává relativně velký prostor který bych byl radši ,kdyby se věnoval jen postavě Jeta Li. Režisér Wong Jing tak tentokrát bohužel dodal jeden ze svých slabších filmů, což je škoda. ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jet Lim, ktorá patrí medzi jehopriemerné filmy. Má výborný príbeh o bývalom pyrotechnikovi, ktorý po nevydarenej akcii, pri ktorej zomrela jeho žena skončí s prácou a stane sa bodyguardom akčnej hviezdy, ktorú sprevádza aj na výstavu klenotov. Ale výstavu obsadí skupina teroristov na čele so zločincom, ktorý má na svedomí aj bodyguardovu ženu a tak musí bodyguard spolu s akčnou hviezdou zneškodniť teroristov a zachrániť rukojemníkov. Spracovanie sa mi páči, ale treba sa mu prispôsobiť. Toto nie je žiadny seriózny akčný film alebo jemná akčná komédia, ale až na pomerne vážny úvod a možno ešte záver praktiocky čistá paródia na akčné filmy a hrdinov, obzvlášť Smrtonosnú pascu a Bruca Leeho. A tak je to neustála zábava bez slabého miesta, ale s množstvo výborných. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom, dobrá. Ale kvôli žánru je samozrejme v inom štýle, keďže tu ide hlavne o zábavu. Súbojov je tu prekvapivo málo, asi len dva dlhšie a pár maličkostí, hlavne sa strieľa vo veľkých prestrelkách, v ktorých teroristi, ale aj civilisti umierajú po desiatkach, ale akcia celkovo je dobre dynamická, zaujímavo natočená a slušne nápaditá, je tu viacero výborných nápadov. Najviac sa mi páčia oba dlhšie súboje, ale všetka akcia je zábavná. Spokojný som aj s humorom, je takmer všadeprítomný, rozmanitý a miestami veľmi zábavný. Herecké obsadenie je výborné, Jet Li je síce v hlavnej úlohe, ale nemá tu až tak moc priestoru, ako by sa dalo očakávať, ale delí sa oň s viacerými dobrýmii postavami, hlavne výborný Jackie Cheung ako paródia na Bruca Leeho, potešia aj ženské postavy ako Chingmy Yau, Charlie Yeung, alebo Valerie Chow a spokojný som aj so záporákmi, medzi ktorými nechýba ani Billy Chow. Réžia a technická stránka sú pre potreby filmu viac než dostatočné. Kto má rád akčné filmy a humor tohto typu tu ani nemôže byť sklamaný, je to správne dynamická a zábavná paródia. 76% ()

m.a.t.o.

„Po tvári ma prosím nebijte. Zajtra mám natáčanie." Že paródia? No neviem. Osobne sa mi veľmi nepozdáva, keď po nejakej vtipnej scéne nasleduje ďalšia, v ktorej ženská ufikne týpkovi ruku mačetou, ale budiš. Nebyť krásne slabošského Jackyho Cheunga (Frankie), ktorý dáva jednu hlášku za druhou bol by to jeden veľký kŕč, pretože akcia (a to nehovorím len o choregrafii bitiek) je dosť chabá. ()

Imouse

Původně jsem chtěl této akční komedii dát pouze jednu hvězdičku a odsoudit jí k odpadu, ale bohužel (díky bohu?) jsem byl ovlivněn pár snímky, které jsem měl to "potěšení" shlédnout. První útěchou mi byl "skvělý" film s neméně "úžasným" hercem Bruce Leem a to Enter the dragon (Drak přichází). Poté jsem pochopil, že se nejedná o parodii na Jackie Chana, v které jsem ho opravdu nepoznal, ale právě hereckých výkonů Bruce Leeho. Snímek jsem shlédnul podruhé a musím říct, že jsem se královsky bavil. I akce mi na nepřipadala, tak předimenzovaná jako dříve. Pokud se vám zdálo, že snímku něco chybělo (pokud tímto -něco- nemyslíte děj:), tak zkuste shlédnout pár Hong-Kongských "klasik". ()

Tsunami_X

Těžkotonážní útok na divákovu výdrž a schopnost přizpůsobit se, aneb Jet Li v napůl parodickém a napůl klasickém nešvaru, jehož sledování vyžaduje obrovskou vůli přežít to špatné, ve vidině světlejších zítřků. Parodie na některé akční monumenty je zřejmá a žlutou teplákovou soupravu by neidentifikoval snad jen úplný neználek. Škoda té rozdrobené dějové linie a nedostatku kvalitních soubojů, lepé řečeno absence dostatku přímých konfrontací za pomoci ať už střelných zbraní, či bojových umění. Obojího je tu zoufale málo a když si k tomu přidáte spoustu hluchých nehumorných míst, tak to k nadprůměrné zábavě nestačí ani náhodou. ()