VILOmeniny

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Slovensko, 2002

Súťažno-zábavná show, v ktorej ide o zápolenie dvoch rodín v ich autentickom prostredí, teda priamo v ich vlastných domoch. (PROROK14)

haluska11

vilo rozboril vejde k mojsejovcům na dvorek, uvidí jejich labradora Kusaja a povidá: "tak tohle je váš osobní černej otrok, jo?" achich ouvej. problematičnost pokračuje, když se boháčům říká klasicky "Mojsejovci", ale rodina Ferčákovců jsou permanetně "bezdomovci", přičemž se s nima mluví jak s postiženýma dětma. (#nenídůležitéjménoavýzor,alemyšlenkaanázor, zdravím nejfejka <3 .) // originální slovenský pořad o společenských kontrastech se sadistou rozborilem je bizarní sociologickou sondou. národu typická podřadná zábava stojí na časových soutěžích různorodých protikladů (hrobař vs. porodník, boháč vs. bezdomovec...) ve spojení s výměnou jejich přirozených prostředí, což soutěžící značně dezorientuje. premisa je vlastně celkem geniální základnou pro humor, ponížení i zostuzení. co víc si přát od retro domácké odpočinkové reality show <3 ()

Smok

Sem tam som to zmrkol v začiatkoch, keď ešte proti sebe súťažili obyčajní ľudia poväčšinou z dedín proti sebe. Vtedy to malo šťavu a autentickosť. Akonáhle sa začali robiť diely s celebritami a vyhraté peniaze sa okato dávali na charitu, show naberala na klišoidnosti. Nezabudnuteľný bol ale diel Mojsejovci verzus homeless. Vidieť bezdomovcov v Braňovej a Norikinej gýčovo prepychovej vile a ich vo výmenničke bolo niečo zvrátene čarovné... ()

Marek1991

Jedna z vecí, čo moderátorovi išli. Bola tam aj sranda, ale aj hlúposti. Mne sa na to veľmi pozerať nedalo. Nezabudnem na časť s Mojsejovcami, tam vlastne vznikla ich kariéra takzvaných celebrít ak si na to dobre pamätám. Boháči súťažia na výmeníku :D a na oplátku obyvatelia výmeníka súťažia v ich dome a to nikdy nevideli elektrický šporák. :D Nebola to moja šálka čaju, kávy či ovocného džúsu v celkovej podstate všetkých dielov. ()

MM_Ramone odpad!

Viliam Rozboril bol vždy slizký had. Vedel sa všade šikovno votrieť a potom jedovato kúsať okolo seba, aby neprišiel o výnosný kšeft. Hnusný, falošný človek. Momentálne sa veľmi dobre živí utrpením iných ľudí. Tie jeho modré a siedmé nebá sú vrcholom supáctva, hyenizmu a citového vydierania. Nikdy som tohoto dubnického chamtivého šaša nemal rád. Už v roku 2002, keď vystrájal trapné "VILOmeniny" na obrazovke TV Markíza, som ho považoval za odpad! ()

Madsbender

Vilove meniny sú skrz naskrz nezaujímavou, tupou skupinovou zábavou o partii bláznov, ktorí demonštrujú svoje kvality napr. hromadným rozbíjaním tanierov a ďalších, pre kultivovaný jedálenský život nezbytných propriet. Aleluja, slovenská televízia praská genialitou vo švíkoch. A to ešte malo prísť Modré z neba... 2% ()

• V tejto relácii účinkovali aj manželia Nora a Braňo Mojsejovci, ktorí súťažili proti bezdomovcom a dostali sa tak do povedomia verejnosti. (VasylDeBylak)
  • Historicky prvá časť VILOmenín sa natáčala v obci Margecany. (pista_baci7)