Príbehy neobyčajne obyčajných ľudí a ich túžby, ktoré sa naplnili. Show, v ktorej plníme sny divákov vo forme prekvapenia. Vo väčšine prípadov tieto sny budú nemateriálne. Dôležitý je životný príbeh, ktorý sa za snom skrýva. Show má široký dosah – ponúka divákom pozitívne emócie, rozprávku v živote, naplnenie snov a rovnako aj známe osobnosti (speváci, tanečníci, herci ako hostia programu). (TV Markíza)

gogo76

Na jednej strane citové vydieranie a kolísavá úroveň dielov, na druhej strane oceňujem , že v dnešnej hnusnej dobe niekto dokáže a chce pomáhať tam, kde je to potrebné. A táto neoceniteľná snaha prevyšuje hluché miesta v tejto relácii. Vždy si v duchu ponadávam, že niekto rieši to, čo by mal riešiť štát. Na niektoré diely sa nedá zabudnúť ako napríklad na video s nebohým Pavlom Demitrom. 60%. ()

T2 odpad!

Umelá, umelosť s koktavým moderátorom. Náhodou som chvíľu pozeral a potom ľutoval. /0%/ ()

tron

Vila Rozborila osobne dvakrát nemusím (dávno sú preč časy, keď som si život nevedel predstaviť bez jeho nedeľných „Cestovín“), ale čo je pravda, to je pravda – je to profesionál, ktorý u mňa stúpol i práve vďaka veľmi nevďačnej relácii „Modré z neba“, ktorá je plná citového vydierania, avšak fakty nepustia – také veci sa naozaj dejú, tie veci sa ľuďom naozaj stávajú a to, že Rozboril o nich hovorí a ukazuje ich, je len vedľajší produkt. Navyše vidieť, že aj on má často problém s tým, aby ho niektorý "životný príbeh" nedojal/nevyviedol z rovnováhy. Ak by som bol ohľadom tejto relácie negatívny, tak rozhodne nie kvôli jej tvorcom, ale kvôli samotnej televízii, ktorá podľa mňa vypočítavo zaradila do svojej programovej štruktúry materiál, ktorý znásilňuje diváka. Ale na rozdiel od falošnej Brichtovej ("Pošta pre teba" - STV) ja Rozborilovi VERÍM. Berte, alebo nechajte tak. ()

Le_Chuck odpad!

Nie. Program ktorého hlavnou prioritou je nahánať sledovanosť na utrpení iných si nezaslúži nič iné ako kontajnerom do análu. Jedna z mála relácii, ktorá vo mne už upútavke dokáže vyvolať nevoľnosť. 0% ()

MM_Ramone odpad!

"Modré z neba" je moderným, novodobým, verejným obludáriom. Postihnutí, ťažko chorí ľudia, prípadne úbožaci v bezvýchodiskových situáciach sú v tejto show objektami umelej, nablískanej dobrosrdečnosti. Smradlľavý priestor niekde za cirkusom sme vymenili za pohodlie našej obyvačky. Posmešné pokrikovanie, vyjavené očumovanie a znechutene odvrátené pohľady sme civilizovane nahradili ľútosťou a sebaukájajúcim samaritánstvom. Ale podstata obludária sa zachovala. Principál Vilo Rozboril to bez hanby rozbehol naplno. Neštíti sa ničoho. Je to bezcitný sup, slizký had, čo žije z nešťastia iných ľudí. Skrýva sa za maskou súcitiaceho dobrodinca, no jediné na čom mu záleží je tučný honorár, ktorý zinkasuje za každú ďaľšiu odvysielanú časť. Citovo vydiera jednoduchých televíznych divákov, sprosto zneužíva nešťastných, osudom skúšaných chudákov. Klam, vypočítavosť, faloš,... odpad! ()

burina odpad!

Pôvodná celkom fajn myšlienka tejto relácie rokmi prerástla do obrovského Vilovho hyenyzmu. Na slovenských televíziach dnes nenájdete nič obludnejšie. ()

DaliX

Splníme vám vaše najtajnejšie sny a túžby:) A nič nie je krajšie ak sa tie sny splnia ľuďom, ktorý v živote nemali práve také šťastie ako my. ()

Madsbender odpad!

Postaviť k múru a strieľať. Pekne po porade, nech si nám tie babky vylievajú slzičky inde, pretože toto nie je nič iné, ako ďalšie zbytočné citové vydieranie, demagógia a Vilov oslík potras sa. Nehanebná nehoráznosť najhrubšieho... onô. ()

misterz odpad!

Totálna úbohosť pre labilných a precitlivených divákov. Škoda komentovať, názor nech si každý urobí sám. ()

Smok

Splnené priania pred televíznou kamerou, (najlepšie niekomu postihnutému, alebo sociálnemu prípadu, to na divákov zaberá), slzy dojatia, vďaky... A to všetko vďaka televízii s ľudskou tvárou, ktorej ide predsa o šťastie obyčajného človeka a jeho túžby. ( A tak trošku aj o sledovanosť a peniažky z reklamy ). Jedna hviezda za (nefalšovaný?) závan ľudskosti, ktorému by som rád uveril. ()

Tomco

Niektoré príbehy idú pod kožu a človek sa až zamyslí nad krutým osudom niektorých ľudí. Viacmenej mi nevadí ani Vilo v úlohe moderátora. Môže byť. ()

anderson odpad!

Citujem z diskusie užívateľa shisho: "Nechapem ludi co tu daju ze je to odpad?? je take hrozne splnit niekomu sen? splnit chlapcovi bez ruk sen nech sa povozi s delfinom?Silne veriacej autistke splnit sen vidiet papeza a Vatikan? velmi vela podobnych udalosti? Neznasam ludi ktori stale musia za vsetkym hladat vypocitavost...davam 5*" --- takže ostanem nepochopený :-) snáď to prežijem a teraz k samotnému programu. MODRÉ Z NEBA vzniklo v pomätenej gebuli nášho údajne najväčšieho moderátorského profesionála Rozborila (NOMEN OMEN). Skombinoval dokopy viacero programov (iste ich všetci poznáte) po vzore "pejska a kočičky" a výsledok je pre mňa spoľahlivým prostriedkom na doslova "vygrcanie sa" aj bez toho aby som trpel anorexiou. Tento hnus sa naozaj nezastavil pred ničím a klesol až na samé dno citového vydierania labilných divákov, ktorí si konečne môžu pri obrazovkách poplakať a dojímať sa a zároveň mať pocit, že ostatní sú v ešte väčšom srabe ako oni sami. Sračka zaštíťujúca sa frázami o "pomoci potrebným" má to čo od nej MARKÍZA v prvom rade chcela: sledovanosť. Verte mi, že ak raz sledovanosť klesne, pôjdu drísty o pomoci tam kam smeruje aj celé toto pokrytecké divadielko. Čiže ako vravel kedysi Radič "do bRITI". (30.9.2009) ()

SOLOM.

Nevím no, já zas dokážu pochopit, že žijí lidé, kteří jsou na tom mnohem hůře než já a život se s nimi moc nemazlil. Jasně, chodit s tím do TV je dost na pováženou, ale zvláště v případě nemocných děcek a rodičů co nemají prachy a chtěli by jim udělat radost – proč by jim někdo nemohl pomoct. To že z toho televize a je jedno jestli slovenské nebo české potom dělají „show“ je daň a ne všem se to líbí, ale je to tak. Já jsem na tom zas až tolik špatného neviděl, některé díly byli i dost emoční a to nejsem žádná cíťa (ne nebečel jsem u toho) – takže dávám průměr. ()

Necrotongue odpad!

Plnění snů a pomoc potřebným?Ani omylem!Odporné citové vydírání vykalkulované do posledního detailu,z toho,co v pořadu předváděl Vilo Rozboril,se mi chtělo zvracet a já snesu hodně.Markíza mohla přijít při snaze zvednout si sledovanost s něčím konstruktivnějším,než je vystavování lidí,kteří jsou z různých důvodů na dně.Jasně,někteří se díky tomuto pořadu dočkají pomoci,ten hnus spočívá v tom,že pomoc je pouze vedlejším produktem,hlavním cílem je prodat více reklamy(a že jí tam je). ()

ScarPoul

Ďalšie komerčné čudo ktoré skrátka skomercionalizovalo ľudský sen a zarába na tom nehorázne peniaze a pritom to pôsobí tak umelo. Hm Hm Hm ()