Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

T2

škoda že to vypadá časom na jedno kopyto, skoro ako cez kopirák, chýba tomu primeraná vážnosť ()

RedAK odpad!

Jednoho pochmurného, silně depresivního večera, kdy jsem sténal nad tím, jak je můj krátký a bezvýznamný život totálně na hovno, jsem přemýšlel, jak se do doby, než přijede můj dealer s krabičákem a rohypnolem, zabavím. Volil jsem mezi úklidem mnohovrstvých zcepenělých zvratek za mojí postelí, zběsilým iracionálním vrážením hlavy do cihlové stěny mého příbytku a koukáním na jojku. Dlouho jsem takhle nelitoval své volby. Během sledování tohoto tévéprůjmu mi samovolně unikaly všechny tělní tekutiny z doposud neobjevených otvorů mého vtipně tvarovaného těla a u dveří jsem zahlédl sbalené kufry a svoji tasemnici, jak se slovy "no ty pičo, tak to je moc" vyděšeně prchá. ()

Dever odpad!

// Distribútor: TV JOJ // Čistá strata času. Diel čo diel kukať furt to isté dokola, je fakt strata času.Pozerať, ako stále niekto rieši manželské nevery, či vyhrážky stále dokolečka je jak za trest. 0%... ()

tron

Komentár obsahuje vulgarizmy. Priznám sa bez mučenia, keď som videl na televízii JOJ prvé upútavky na „Súdnu sieň“, bol som znechutený. Nakoniec sa však z toho vykľulo niečo úplne iné. Akýsi pokus o dokumentárnou formou zaznamenané súdne pojednávania zo slovenskej súdnej siene, kde sa stávame svedkami mnohých zaujímavých prípadov. Projekt (skutočne sa neodvážim napísať "seriál") je okrem vydareného pokusu o civilnosť (konečne majú v nose sa škrabkajúci nervózni komparzisti logiku) zaujímavý aj tým, že diváka poučuje (v tom zmysle, ako to vyzerá, ak vám do schránky príde oznámenie, že na vás XYZ podal trestné oznámenie a čo sa stane, ak na pojednávanie v dohodnutý čas prídete). DODATOK 28. 2. 2010 Tak dosť. Už ma to fakt nebaví. Zo začiatku sa na to dalo pozerať, ale keď tento svojrázny projekt prežil aj rok 2010, prestalo ma to baviť a začalo ma to hnevať. Všetko sa opakuje, zápletky sú hlúpe, "herci" až fyzicki odpudiví (od sudcov po svedkov), proste strašná kravina a s chuťou znižujem z pôvodného hodnotenia 60% na odpadových 20%. "Pôvodná tvorba" TV JOJ stojí za hovno. ()

genetique

Keď odmyslíte podobu, v akej sú jednotlivé súdne spory prezentované, tak je to naozaj zaujímavý počin. Ťažko by sa totiž nejaký kvalitný herec podujal na niečo podobné. Ale predmety súdnych prelíčení sú niekedy ozaj sledovateľné. 70%. ()

Radko

Vyšiel pomerne nedávno na Slovensku preklad knihy Rutgera Bregmana Ľudskosť s podnadpisom Optimistická história človeka. Autor sa v nej snaží pútavým jazykom ukázať, že každý človek je v základe dobrý. Nuž, program Súdna sieň ma už roky úspešne presviedča, že nie je asi vôbec rozhodujúce, či je človek od základu dobrý alebo zlý (odhliadnuc od potreby dôslednej definície týchto morálne-imperatívnych kategórií, pojmov). Podstatné je, že prevažná väčšina z nás sú pulzujúce balíčky emócií, ktoré parádne vybuchnú pri hocičom. A pri poukázaní na toto nepotrebuje TV JOJ žiadne sofistikované metódy. Stačia prosté ukážky súdneho priebehu a riešenia susedských či rodinných sporov, rozvodov, nárokov na čokoľvek. A sme doma. Ľudskosť ako na tanieri. Vymaľované. Len, ak je toto dôsledok optimistickej histórie ľudstva, ako to uvádza pán Rutger Bregnan v spomenutej knyhe, to teda tá história vyústila do parádne tragikomickej pointy. ()

MM_Ramone odpad!

Táto televízna talk-show, ktorá je imitáciou skutočných súdnych procesov, je úplným vrcholom toho najúbožejšieho hereckého vystupovania. Neherci v úlohách svedkov, obžalovaných, poškodených, sudcov a ďaľších súdnych zriadencov sa snažia dramaticky priblížiť súdne konanie. Lenže jediné čo sa im darí je dokonale sa strápniť. Toľko hereckého primitivizmu neuvidíte ani v ochotníckom divadle niekde v Hornej Dolnej. Bez dlhého premýšľania to radím medzi odpad! ()

Wacoslav1

Náhodou já se u toho docela dobře bavím. Hlavně mě baví pozorování lidské dekadence. Příbuzní proti příbuzným, sousedi proti sousedům a nikdo nechce ustoupit. Nejvíc mě baví sledovat kvůli jakým věcem jsou lidi schopní se navzájem tahat po soudech, jak si dokážou vzájemně škodit a jaký svinstvo je kdo schopnej na koho vytáhnout. Je to místy docela švanda a moc pěkně to vykresluje ubohou lidskou povahu, takže proč ne. Viděl jsem pár dílů a docela mě to zaujalo, tak to teď sleduju. Jinak výkony (ne) herců tomu dávají docela šmrnc a punc uvěřitelnosti, až natolik, že jsem si ze začátku myslel, že se to děje doopravdy. Prostě sranda.65% ()

burina

Jednotlivé prípady môžu byť zaujímave, ale je to kvôli strašným hereckým výkonom proste nepozerateľné. Bodaj by nie, keď tam môže ísť hrať prakticky hocikto. ()

Vančura odpad!

Nechápu tenhle formát a nechápu ani, že se rozlejzá pod různými názvy na vícero komerčních televizích. Je to odporná sračka, kterou osobně řadím k tomu nejpokleslejšímu v současné televizní produkci. Člověk by se sice mohl naivně těšit na dobu, až tenhle formát zase vyjde z módy a slehne se po něm zem, ale to by nesměl vědět, že po tom přijde zcela jistě něco ještě horšího. Existence podobných pořadů jen umocňuje mou averzi k televizi a nedivím se, že se jí čím díl víc lidí zbavuje - osobně mi bylo z jediné epizody SS, k níž jsem se náhodou dostal, zcela na zvracení. ()

Anderton

S klasickým známym a úspešným zahraničným formátom sa televízia JOJ vysporiadala celkom dôstojne. Po čase vás to síce prestane baviť, ale raz za čas si pozrieť nejaký ten "divný" prípad nie je v žiadnom prípade na škodu. Hlavne pokiaľ sa nejedná o rozvody. Vtedy je to dosť ťažko stráviteľné. ()

Smok odpad!

Nechcem byť právnikom a trápnosť nehercov, ich nepresvedčivé ochotnícke herecké výkony, slzy a ľútosť nasilu ma v ich podaní vyslovene irituje. ()

Slartibarkfast odpad!

Byl jsem svědkem několika dílů a musím uznat, že tak trapné představení jsem už dlouho neviděl. Věřím, že na tuto žluč televizní zábavy koukají snad jen opravdu škodolibí jedinci, nebo momentálně zaostalí. Když už jsou důvody soudního sporu k pousmání, ostatní je spíš k pláči, nebo skutečné psychologické drama pro otrlé. Rozhodně nedoporučuji divákům s alespoň drobnou dávkou soudnosti a vkusu a ostatním vzkazuji: "Kdo se bojí, sere v súdnej sieni!".. Pro vychutnání opravdových lahůdek a skutečného prostředí doporučuji zajít k normálnímu soudu, kam bývá normálně vpuštěna i veřejnost a není třeba se svíjet doma v křesle s křečemi z trapnosti způsobených touto kolosální hovadinou. 10% ()

klerik

Na môj vkus sa z toho zbytočne stala telenovela. Ale ak to beieme konkrétne, jednotlivé časti sú fajn. Je to tak trochu poučný pohľad do zákulisia a neherectvo je tu skvelo využité. Na naše pomery skvelý nápad, s ktorým by a však malo trochu šetriť. Tak ako aj s pátosom... ()