Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

JohnMiller odpad!

To už čo je keď si neherec platí za to aby mohol nehrať v takejto neskutočnej kravine. Neherci z tejto show sú fakt veľmi čudný a povedal by som ojedinelí. Mal som možnosť pracovať hneď vedľa štúdia na Kolibe. To boli tak namyslení ľudia, že som sa im musel vysmiať do tváre a povedať im, že oni nie sú herci, nevedia hrať. A oni mi neverili. ()

Slartibarkfast odpad!

Byl jsem svědkem několika dílů a musím uznat, že tak trapné představení jsem už dlouho neviděl. Věřím, že na tuto žluč televizní zábavy koukají snad jen opravdu škodolibí jedinci, nebo momentálně zaostalí. Když už jsou důvody soudního sporu k pousmání, ostatní je spíš k pláči, nebo skutečné psychologické drama pro otrlé. Rozhodně nedoporučuji divákům s alespoň drobnou dávkou soudnosti a vkusu a ostatním vzkazuji: "Kdo se bojí, sere v súdnej sieni!".. Pro vychutnání opravdových lahůdek a skutečného prostředí doporučuji zajít k normálnímu soudu, kam bývá normálně vpuštěna i veřejnost a není třeba se svíjet doma v křesle s křečemi z trapnosti způsobených touto kolosální hovadinou. 10% ()

Radko

Vyšiel pomerne nedávno na Slovensku preklad knihy Rutgera Bregmana Ľudskosť s podnadpisom Optimistická história človeka. Autor sa v nej snaží pútavým jazykom ukázať, že každý človek je v základe dobrý. Nuž, program Súdna sieň ma už roky úspešne presviedča, že nie je asi vôbec rozhodujúce, či je človek od základu dobrý alebo zlý (odhliadnuc od potreby dôslednej definície týchto morálne-imperatívnych kategórií, pojmov). Podstatné je, že prevažná väčšina z nás sú pulzujúce balíčky emócií, ktoré parádne vybuchnú pri hocičom. A pri poukázaní na toto nepotrebuje TV JOJ žiadne sofistikované metódy. Stačia prosté ukážky súdneho priebehu a riešenia susedských či rodinných sporov, rozvodov, nárokov na čokoľvek. A sme doma. Ľudskosť ako na tanieri. Vymaľované. Len, ak je toto dôsledok optimistickej histórie ľudstva, ako to uvádza pán Rutger Bregnan v spomenutej knyhe, to teda tá história vyústila do parádne tragikomickej pointy. ()

poet

Pôjdem trošku proti prúdu ale podla mňa je toto jedna z mála vecí čo sa TV JoJ ako tak podarila... Nie je to ani tak strhujúcim rozuzlením alebo šialenou pointou že kto vyhrá ten aktuálny spor, ale skôr o samotnom priebehu pojednávania. A najväčšie plus by som dal tomu kto vyberá tých "nehercov" do konkrétnej úlohy pretože mu to celkom pasuje. ()

Jimbopepo odpad!

Niečo otrasné...divákom, ktorí si v seriáli zahrajú, sa to dá odpustiť (hoci je to často smiešne a trápne), ale "profesionálni" herci v úlohe súdnej moci sú otrasní, hrozná slovenčina, neuveriteľne amatérske vystupovanie. No a samotné spracovanie prípadov by lepšie pripravil asi aj priemerný žiak základnej školy. Jednoducho odpad. ()

• Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)
  • Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)
  • Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)