poster

Lepenková krabice (TV film)

 • Velká Británie

  The Memoirs of Sherlock Holmes: The Cardboard Box

 • Slovensko

  Balíček hrôzy

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1994, 52 min

Režie:

Sarah Hellings
 • Rodriguez
  ***

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

 • liquido26
  *****

  Povídka Lepenková krabice je v tomto televizním zpracování zasazena do krásné vánoční atmosféry (velice vtipná je scéna,kdy vzteklý Holmes přemýšlí, co koupit Watsonovi :-)) a celkově oproti originálu je zde docela dost změn, respektive ani ne tak změn jako spíš docela dost věcí navíc, čímž ten příběh nabývá na větší živosti a zajímavosti i pro toho, kdo povídku četl. Navíc ta temně vánoční atmosféra je úplně skvělá. Hodně působivý je potom závěr. ___ No a jestli se nepletu, tak je toto poslední díl, ve kterém si Jeremy Brett Sherlocka zahrál. Vypadá a zní už docela nemocně, i když pořád má to správné holmesovské charisma. Rok po natočení této epizody bohužel umírá. R.I.P.(21.9.2010)

 • Nut
  *****

  ačkoli časem kvalita seriálů upadá, u této série to rozhodně neplatí, tento díl je velmi povedený, zápletkou i provedením(19.1.2009)

 • filmmovier
  *****

  Poslední epizoda, kterou Jeremy Brett natočil, dopadla opět naprosto výborně. Prostě opět brilantní adaptace výborné povídky s velmi dobrou zápletkou a příběhem. Co se týče filmu, opět v něm najdeme dost změn, ale to si tvůrci mohou připsat k dobru. Ta atmosféra Vánoc je neuvěřitelná, temná a děsivá. Navíc finále epizody bylo neskutečně dobře natočené plus do toho hudba Patricka Goverse... Jeremy Brett předvedl brilantní odchod ze scény a Lepenková krabice sérii vůbec neděla ostudu, naopak je to jeden z nejpůsobivějších dílů. 100%. R.I.P.(10.2.2012)

 • Kolssteyn
  *****

  Díl Sherlocka Holmese, který jsem snad viděl nejvícekrát... :D Ani to nebylo kvůli obsahu, ale důvody by tady stejně nikoho nezajímaly... :)))(7.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace