Plavba vlnami hudebních novinek. Hitparádu domácích a zahraničních klipů uvádějí Aleš Juchelka a Richard Krajčo. (Česká televize)

igi B.

Čistě bez komentáře jen malý postřeh či dotaz k >nové generaci< - proč ze sebe Vytisková dělá Píču? Proč dělá moderátorku (byť pubertácky hudebního) pořadu, když neumí mluvit? Proč pouští sama sobě Toxique? . . . Jo vlastně, Krajčo si to dělal taky, že... Ále ne. Tak zas nic... Srát na to... °-/ - - - P.S. Proč není >televize veřejné služby< schopna z peněz nucených poplatníků vyprodukovat NEZÁVISLÝ INTELIGENTNÍ INFORMAČNĚ SERIOZNÍ hudební pořad pro (byť pubertální) mládež? Ani se člověk nediví, proč ta naše popmjůzyk teče pořád ve stejných chcankách... . . . Rádoby nonkonformní připosranost, píárově producentský socializhnus a podbízivá bída, to je hrůza mrdůza... °-[.. Howgh. - - - P.P.S. V září 2011 začal na palcu k Pičiskové zářit ňákej Nasťa. Prej fůzy s nějakou jinou šašskotelevizáckou kravinou... Jenom nechápu, proč pořad pro hloupé děti moderuje chlápek, kterej vypadá a pitvoří se a kníká (asi taky nějaká vada řeči a ještě k tomu tlápání sssyčí...) jako teplej nácek... 8-/ - - - P.P.P.S. (listoprd 2011) Teda nemůžu si pomoct, ale jak čas letí a tak občas tuhle srajdu sleduju, být úplně mimozemský projížděč, musel bych si myslet, že rock a pop v téhle zemi je nějaký buzní spiknutí %-/.. . . . Co se to matafakanohonanebi děje s tušašskou pisskultůrou??? 8-o - - - - - (Sledováno leta ještě od dob >krajčně rozjuchaných< občasně nahodile na >slizkém prostoru< , hodnocení kdysi mnohé, bezkomentář zde po májovém dílu s mohutnou K.V.T. sebepropagací /uh, ty žebříčky!.../, žvaněním o Ríšovi K. /svatá krajčovino!.../ a kotlikářo-desperádo Gypsim /tý more, kvazirebel!...// jako dvaasedmdesátý - 2.5.2011) ()

Radek99

O Medúze musím napsat jeden hodně relativní soud: Oproti Esu je to skvostný hudební pořad... Ať je to jakkoliv určeno pro pubertální mládež, díky tvůrcům i moderátorům se v Medúze dají poměrně často vystopovat náznaky nepokřiveného vkusu...(jak jen je to v oblasti komerční hudby možné) ()

Karlos80

Oblíbený hudební magazín, který mě taktéž podobně jako např. Eso, provázelo mým raným dětstvím. Pořad jsem měl díky jeho kontraknosti, informovanosti, stále jiné dekoraci a mnohdy zajímavějším obsahu, mnohem raději. ps: V jeho počátcích, snad co si pamatuji vysílalo živě a tehdy zbrusu s ryze ženskou moderátorskou dvojicí. Kde že jsou ty časy:-)? Halóó tady Medúza:-) Za starou bych možná ještě jednu přidal. Krajčo mi tehdy ještě nevadil, dnes ho nemůžu vystát.. ()

H34D

Abych se přiznal, tak v počátcích mých teenagerských let jsem preferoval Eso a to zejména kvůli lepšímu bodovacímu/hlasovacímu systému (i když je fakt, že já nikdy nehlasoval) a výběru písní, které se budou hrát. Ovšem ve prospěch Medúzy jednoznačně hovoří přijatelnější úroveň, Eso je skutečně ještě víc puberťácké, než sami puberťáci, kdyžto Medúza je prostě pořad pro mladé... Ale ať už to nebo to, oba pořady jsou pro mě zabité díky neustálému pickování jen a jen mainstreamových a popových písní. 4/10 ()

gudaulin

Budu jen papouškovat Radka99 - oproti nováckému Esu jde ať už z hlediska obsahu, formy i kvality moderování o superdílo. Bráno z objektivních pozic je to jen průměrný hudební pořad s relativně zajímavou moderátorskou dvojicí, která se snaží ( a většinou se jí to i daří ), o jistý nadhled. Celkový dojem: 50 %. ()

hellstruck

Já vám nevím, ale takové Eso mě bavilo daleko, ale daleko víc. Když se teď podívám na Medúzu,všechno co vidím, jsou trapné fóry,ohromně nezajímaví hosté, divná hudba, šeď, nuda, šeď. A ta moderátorka je fakt příšerná .... ()

MM_Ramone

Pod názvom "Medúza" sa v deväťdesiatých rokoch minulého storočia vysielala televízna hitparáda zložená z videoklipov českých, slovenských a zahraničných hudobných skupín a interpretov. Pravideľne sa objavovala na obrazovkách verejno právnej Českej televízie. V tejto relácii som prvý krát zaregistroval speváka, hudobníka a príležitostného herca Richarda Krajča, ktorý ju moderoval spoločne s akýmsi neforemným podivínom Alešom Juchelkom. ** ()

freddy

V sobotu 29. prosince 2012 se nad Medúzou na obrazovkách České televize definitivně zavřela voda a ona tak odplula po dlouhých 20 letech na zasloužený odpočinek někam do mořských hlubin. A to už je sakra dobrý důvod k malému ohlédnutí za tímto svým způsobem unikátním televizním pořadem, který mě provázel takřka celým mým dětstvím a dospíváním. Mé první setkání s Medúzou proběhlo někdy v době, kdy to ještě nebyla hitparáda, ale jen obyčejné písničky na přání, které neměly moderátora a kdy volající mohli vyhrát audiokazetu, gramodesku nebo nic. Už tehdy jsem se, jako malé škvrně, kterému mohlo být kolem sedmi let, snažil do Medúzy dovolat, ale neúspěšně. Po pár letech se Medúza stala součástí magazínu pro mladé diváky nazvaného Mini Maxi. Tehdy Medúza získala své první moderátory, mezi které se zařadila například i Lucka Vondráčková. No, a já jsem se stal tentokrát už pravidelným divákem, kterému uteklo jen velmi málo dílů. A pak, opět po nějaké době, se Medúza znovu osamostatnila, stala se z ní hitparáda, a k tomu získala dvě sympatické mladé moderátorky, na jejichž jména si ale i při nejlepší vůli nevzpomenu. A pak nastala v Medúze éra Aleše a Richarda, kteří převzali nad Medúzou vládu a vydrželi ji moderovat nějakých zhruba 12 let. Jejich začátky v Medúze si příliš nevybavuji, ale vím, že pod jejich nadvládou jsem si Medúzu užíval, oni to totiž dokázali perfektně odlehčit a hodněkrát docela pobavili. Navíc se mi povedlo v době, kdy to moderovali tito dva chlapíci, dovolat do Medúzy celkem třikrát a mohl jsem tak třikrát vybírat písničku a třikrát soutěžit o CD. Do toho se mi povedlo několikrát vyhrát v tzv. fofrovačce (telefonní soutěž vyhlášená na začátku nebo v průběhu pořadu) a vyhrál jsem i občas v nějakých těch slosovacích soutěžích, takže i díky tomu na toto období Medúzy vzpomínám rád. No, a pak je tu období, kdy moderátorské žezlo převzala Klára Vytisková. Na prvních pár dílů s touto moderátorkou jsem se podíval, ale Medúza se na můj vkus změnila až příliš moc a prostě mi nová forma pořadu nesedla, tak jsem Medúzu přestal sledovat. Vím jen, že pak začal Medúzu spolu s Klárou moderovat beatboxer Nasty, ale s ním jsem neviděl ani jeden díl, resp. pouze díl deifntivně závěrečný a zároveň bilanční. Pokud se zaměřím na nejdůležitější složku Medúzy, totiž na hudbu, tak v tomto směru mě Medúza velmi obohatila. Vždyť díky Medúze jsem zaregistroval mou nyní nejoblíbenější hudební skupinu Keane v době, kdy jí u nás ještě téměř nikdo neznal a kdy tato kapela ani zdaleka nebývala součástí hitparád, kromě toho se mi vybavuje mnoho dalších písní a kapel, které jsem slyšel právě v Medúze a mám je s tímto pořadem spojené, všechny je zde ale vyjmenovávat samozřejmě nemá smysl. Když to tedy shrnu, Medúza mě velmi ovlivnila, provázela mě takřka celým životem, a rozhodně zůstává v mém srdci jako jeden z těch nezapomenutelných pořadů, který si zaslouží být v mé zdejší TOP10 nejoblíbenějších TV pořadů. Nevím přesně, kolik epizod jsem viděl, ale jsem přesvědčen, že z celkového počtu 805 epizod (toto číslo zaznělo v závěrečném bilančním díle Medúzy) jsem minimálně polovinu všech epizod viděl. Co se týče mého hodnocení, tak nebýt těch posledních asi třech let, kdy se Medúza s příchodem nové moderátorky rapidně změnila, tak by to bylo za pět hvězd, takhle tedy uděluji "jen" velice solidní čtyři hvězdy. A na závěr mi dovolte jeden osobní vzkaz: "Medúzo moje milá, děkuju Ti za vše, nikdy na Tebe nezapomenu, budiž Ti oceán lehký. Amen!" () (méně) (více)

Ded@M@tes

Hudební pořad s moderátory Aleš Juchelka a Richard Krajčo. Zajímavá soutěž o výhru cd před pouštěním klipu. Dřív jsem tolik Medůzu nesledoval, ale až postupem času. / Viděné epizody cca *20-25.dílů / ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Phobia

Moderátoři Krajčo a Juchelka byli jen o facku snesitelnější, než příšerně trapná Pergnerka v pořadu konkurenční TV NOVA. Celkově to bylo vkusnější i hravější, ale taky žádná sláva - nemít ráda moderní hudbu, nikdo by mě nedonutil se na tohle dívat. 35% ()

lesumir

Kdysi jsem se dokonce sám zůčastnil natáčení Medůzy. Pan režisér podotkl, že i kdybychom se chtěli nahlas smát, tak nesmíme. Tak si pokládám otázku, bylo tam někdy vůbec něco vtipnýho, že bych se mohl smát nebo jen pousmát? Eh, ne... ()

Hrabka

Takový normální hudební pořad. Moderátoři dobří, písničky taky... Na Eso jsem se ale koukal víc, asi proto že Medúza běží v divném čase. ()

Vančura

Už dávno nejsem cílovka tohoto pořadu, těžko mohu jít proto s hodnocením výš. Navíc nemám rád Richarda Krajča. ()

DJ Obelix

Nevím, kdo vybíral novou moderátorku, ale to byl skutečně velký krok do věci silného odéru a hnědé barvy. Krajčo s Juchelkou byli o 100% lepší. ()

Kothy

Známý hudební pořad uváděný Alešem Juchelkou a Richardem Krajčo. Dřív jsem ho sledoval. Kdysi jsem se byl dokonce podívat na natáčení do Ostravy. :) ()