poster

Evil Cult - Tajemství Kung-Fu

 • Hong Kong

  Yi tian tu long ji: Mo jiao jiao zhu

 • Hong Kong

  倚天屠龍記之魔教教主

 • Hong Kong

  Yi tin to lung gei: Moh gaau gaau jue

 • anglický

  The Evil Cult

 • anglický

  Kung Fu Cult Master

 • Slovensko

  Evil Cult: Tajomstvo Kung-Fu

 • USA

  Lord of The Wu Tang

 • USA

  Kung Fu Master

Akční / Fantasy

Hong Kong, 1993, 99 min

Scénář:

Jing Wong

Hudba:

Joseph Koo

Producenti:

Jing Wong
(další profese)
 • Lacike
  odpad!

  Dalsie lietacie kung-fu s bitkami uplne odtrhnutymi od reality. To nemam rad. Dej ma tiez nenadchol. Je strasne chaoticky. Je tam milion postav, poriadne som nechapal o co tam ide a vlastne mi to aj bolo jedno. Ak keby ma zapletka bavila, tak by to mal u mna tento film kvôli stylu bitiek tazke. Sklamali ma aj moji oblubenci Sammo Hung a Richard Ng, ktori su rovnako divni ako cely film. Takze odpad davam nie za nekvality filmu, ale za styl, ktory ide uplne mimo mna a vo filme som nenasiel jedinu vec, ktora by sa mi pacila.(8.10.2018)

 • Chen
  ****

  Nebudu Vám lhát, hodně často jsem se ztrácel v ději. V podstatě nebylo možné, kdo a proč proti komu bojuje. Jenže když k boji došlo, tak jeho choreografie zahnala i výtky i překombinovanému ději. Je pravda, že už Tygra a draka, kde válečníci létaji vzduchem někdo nemohl překousnout, což teprve to, že v Evil Cult se vrhají kouzla, objevují se lidští netopýři atd.. Jenže já jsem milovník asijské mytologie a podobné "šílenosti" mě neodradí, naopak ještě více připoutají ke křeslu.(15.6.2006)

 • Rannveig
  **

  Velmi chaotické a v první půlce zcela zmatené. Úvodní vysvětlení mi připadalo po dvou minutách jako parodie na nekonečné seriály typu "a ten pak přišel, aby strýce našel a předal mu vzkaz, jenž v minulém díle dostal od mlíkařovy dcery..." asi tak - Jinak výprava skvělá - škoda že vyplácaná na tak nedobře provedené bojové umění - zrychlovaní většinou zakrývá nedostatky...(29.4.2012)

 • Isherwood
  *

  To, co ze začátku našlápne ke klasické cestě za pomstou, se během filmu dosti neurčitě mění v „politický“ souboj, konfrontaci hlavních hrdinů s láskou a celé se to občas odlehčuje hrubozrnným humorem. Jenomže odfláknutá režisérova práce, jenž se spolehnul na sílu digitálních efektů (které jen tak mimochodem vypadají jako z amatérské školy, či ze 70. let) a „létajících provazů“, nedokáže být zamaskována ani rádoby cool vizuální stránkou, která si krom už zmiňovaných digitálních čísel pomáhá nesmírně chaotickou kamerou, v níž se „táhlých“ (nějak to nechci nazývat „zpomalených“) záběrů nedopočítáte podobně jako frajerských podhledů, které měly za úkol přidat hrdinům na ještě větší stylovosti, jenž by pravděpodobně dostála své funkce, kdyby se v bojových scénách tak zběsile nestříhalo. Takhle hrdinům uniká nejen stylovost, ale i nějaké to bojové charisma, protože chvílemi v tom maglajzu vlastně ani nepoznáte, která strana má navrch. Že je to pak dohromady příšerná nuda, z níž film nevytáhne ani fórek s erekcí Jeta Li, už snad ani dodávat nemusím.(6.9.2005)

 • Djkoma
  ****

  51%??? A to berete kde? Proboha dneska narážim na samé naprosto opačné názory na filmy, no nevadí. Skvělý film s Jetem - Li v hlavní roli, který ve svých letech ještě nebyl hercem typu "tady hraje tenhle a zbytek vas nemusi zajímat". V Hongkongu roku 1993 byl startující hvězdou, která svým uměním dokázal nejednoho fandu ohromit. Včetně mě. Příběh, resp. mytologie tohoto filmu je velmi zajímavá a jestli jsem to dobře pochopil z různých Amerických diskuzí jedná se o poslední díl trolige, který navazuje na seriál(ted mě jistě profesionálové a znalci opraví, opravdu si nejsem jistý ;-)). Dobro a zlo v tomto filmu má mnoho podob a někdy se člověk opravdu nemůže rozhodnout kdo je dobrý a kdo zlý.(15.9.2005)