Evil Cult - Tajemství Kung-Fu

• Hong Kong

Yi tian tu long ji: Mo jiao jiao zhu

倚天屠龍記之魔教教主

• Hong Kong

Yi tin to lung gei: Moh gaau gaau jue

The Evil Cult

Jing Wong

Joseph Koo

Jing Wong
  • Rannveig

Velmi chaotické a v první půlce zcela zmatené. Úvodní vysvětlení mi připadalo po dvou minutách jako parodie na nekonečné seriály typu "a ten pak přišel, aby strýce našel a předal mu vzkaz, jenž v minulém díle dostal od mlíkařovy dcery..." asi tak - Jinak výprava skvělá - škoda že vyplácaná na tak nedobře provedené bojové umění - zrychlovaní většinou zakrývá nedostatky...(29.4.2012)

• TERRORDROME

Z filmami Jeta Li som mal vždy ten problém, že neznášam wire-fu a práve on jej jeho čelným predstavitelom. V tomto filme je však najhorší dej, nie že by kung-fu mlátičky nejaký potrebovali, ale taký guláš sa len tak nevidí. Číňanov je veľa a polovica z nich zrejme hrá v tomto filme. Zo všetkých čingčangov čo sa vyvalia z obrazovky sa priemerný našinec zblázni, lebo netuší kto je kto a kto bojuje s kým a prečo. Milión mien a stovky rôznych klanov, každý s vlastnými plánmi a motiváciou, sa mihajú filmom ako sprievod na LOVE PARADE a mne to všetko zčínalo byť jedno, hlavne nech sa efektne pozabíjajú. Ale nepozabíjajú a to tu vzstupuje dokonca aj upír! Celé to napokon skončí len tak uprostred deja (ak to tak môžem nazvať), čo ma už úplne dorazilo. Ale slušná akcia tu je to áno.(16.6.2010)

Dost se podivuji negativnímu hodnocení u toho filmu. Děj je samozřejmě plytký, ale v rámci žánru se jedná téměř o vrchol tvorby. Velice mě potěšili vtipné vložky, které opravdu zpříjemnily již tak dost koukatelnou a poutavou akci, která se sype na diváka zleva, zprava. Abych zůstal trochu objektivní, tak musím přiznat, že mě v dětství ovlivnil skvělý seriál Opičí král.(14.11.2004)

• Trisis

Mám slabosť na filmy o bojových umeniach, obzvlášť tie z ázijskej produkcie, no tento je zo všetkých najhorší. To, že herecké výkony u 90% Hong Kongskej produkcie stoja tak akurát za afektované pousmiatie vieme všetci. Príbehy väčšinou tiež a tak sa tešíme aspoň na poriadny bojový nárez s trochu stráviteľným a minimálne uveriteľným príbehom. Pri tomto filme všetko platí dvojnásobne, herci sú ešte afektovanejší, scenár akoby ani nebol a tak som po hodine začal pretáčať aspoň na bojové scény. V tomto prípade sa ani na tie nedá pozerať. Len tak „zprdele“ skúste si kuknúť Tiger a drak a potom si pustite toto. No prichystajte si lavór do ktorého budete dáviť.(20.1.2008)

• Lacike

Dalsie lietacie kung-fu s bitkami uplne odtrhnutymi od reality. To nemam rad. Dej ma tiez nenadchol. Je strasne chaoticky. Je tam milion postav, poriadne som nechapal o co tam ide a vlastne mi to aj bolo jedno. Ak keby ma zapletka bavila, tak by to mal u mna tento film kvôli stylu bitiek tazke. Sklamali ma aj moji oblubenci Sammo Hung a Richard Ng, ktori su rovnako divni ako cely film. Takze odpad davam nie za nekvality filmu, ale za styl, ktory ide uplne mimo mna a vo filme som nenasiel jedinu vec, ktora by sa mi pacila.(8.10.2018)