Enšpígl odpad!

Nemám ve zvyku komentovat pořady, které dle mého mínění na filmové databázi nemají co dělat a už vůbec nehodlám hodnotit každej zdejší prd, jen abych měl co nejvíc nahodnoceno a vypadal zajímavě. Nicméně zdejší hodnocení mě vyprovokovalo k reakci. Tak předně diskuzní politický pořad má sloužit k tomu, aby politici podávali týdenní report své činnosti svým zaměstnavatelům, tedy nám občanům této země. A co dělají, řeknou si co chtějí , pobaví se a zase odejdou !! Co to jako má bejt ? Setkání kamarádů nad sodovkou ? Já na tohle nejsem vůbec zvědavej. Chci znát vyvsvělení jak to bylo se zatýkáním Krejčíře? Chci vědět proč v jednu dobu na jednom luxusním místě v Toskánsku bylo tolik politiků a lobistů. Zajímá mě to a pane Topolánku jednou jste placen z našich daní, tak se netvařte uraženě, když se Vás na to někdo ptá. Vaše povinnost je zodpovídat se lidem týhle země. Pokud toho nejste schopen, nemáte ve veřejný službně co dělat. Pokud se Moravec nechá utřít slovama o "náhodě" tak ať jde uvádět večerničky. Kde jsou přeběhlíci aby přišli říct svým voličům do televize, proč najednou přestali sdílet idee za který je lidé volili a z ničeho nic sdílejí idee úplně opačné? Ať Parobouek vysvětluje třeba celou hodinu jak je možný že nechal svrhnout vládu dokonce v době předsenictví naší země EU a vyvolá tak předčasný volby a nyní tentýž člověk předčasným volbám zabrání. Kecema o analýze právníku at si krmí Křemílka a Vochomůrku, to neměl ty samý právníky před rokem ? To před rokem nidko neznal ústavu téhle země ?? Co to je zase za hry?? Co tohle je za pořad ? K čemu je dobrej ? Kdo z Vás co tomu tady dáváte pět hvězdiček měl pocit, že politk je ve studiu a zpovídá se ze své práce ?? Kdo? To by mě teda zajímalo. Absolutní a totální nula. jak si vůbec může Topolánek během diskuze zvednout a jít hrát tenis, místo toho aby jako premiér tehle země nám skládal učty! Všichni co k Moravcovi lezou jsou velmi dobře placení, rozhodují o osudu týhle země i jejích obyvatel a televize jako nejvýznamnější medium, má sloužit k jejich největší kontrole, že svou moc a prostředky nezneužívají !!! Máte snad ten pocit že tento pořad k tomu slouží ?? Já ne, já mám pocit že tento pořad je zde pro politiky, stejně tak jako my, stejně tak jako tahle země, která připomíná, díky těm hajzlům, spíš vydojenou krávu a dokud si politici budou dělat s medii co chtějí, budou stejně jako doposud nad právem a nad zákonem a to je moc špatný. Aby to nevyznělo kriticky vůči všem podobným pořadům, existuje jeden, který si pochvalu přece jen zaslouží - Události, komentáře ve 22:30 na ČT2 - Daniela Drtinová, Martin Veselovský, Jakub Železný, tam se debata s politiky blíží mé představě o politicích v mediích. Zejména Danuška Drtinová má u mě pusu a zmrzlinu, její práce je na speciální prémie, protože v týhle zemi je absolutní špička v rozhovoru s politiky. Čím víc u ní politici rozehrávájí ty svoje idiotský fráze a naprosto zcestný kecy, tím ostřeji je tlačí k odpovědi. Měl by jste se někdy kouknout pane Moravče na tenhle tým a Danu Drtinovou zvlášť ! () (méně) (více)

Renton

Kvalitnější a profesionálněji zpracovanější diskuzní pořad o české politice a tématech souvislých u nás ještě nikdo jiný nevytvořil. Klobouk dolů před moderátorem Václavem Moravcem a produkčním týmem ČT(24). Rád a stále se dívám. ()

Radek99

Televizní politická publicistika se v našem prostředí asi dnes nedá dělat lépe, PhDr. Václav Moravec je profesionál se vším všudy, navíc splňuje všechna základní kriteria, jaká má mluvící televizní hlava mít - má silné charisma, nepopiratelný intelekt a všeobecný přehled podpořený důkladnou přípravou a sběrem dat (vůbec rešerše jsou v Otázkách na neobvykle vysoké úrovni), tolik potřebnou asertivitu a oplývá i neobyčejnou pohotovostí. Přesto se na Otázky Václava Moravce nedá dívat a nelze jim udělit absolutní hodnocení. Důvod je nasnadě - kvalitu pořadu určuje i celkový kontext politické scény v dané zemi a vše kolem politiky se odehrávající - panující blbá nálada a celkový marast naší politické reprezentace diskvalifikuje i tenhle tak profesionálně dělaný pořad. Pane Moravče, jste skvělý profesionál, ale odpusťte, má všechno tohle vůbec smysl? Rýpete se v žumpě... ()

Gimli

Každý díl je výborně připraven. A i když ti politici pořád melou to svoje a pravidelně odpovídají na něco jiného, Vacláv Moravec z nich dostane aspoň to, že nechtějí odpovědět. A tak z nich kolikrát dělá ukázkové blbce! A navíc Moravec poslouchá filmovou hudbu! Dodatek: Poslední dobou (rok 2010) úroveň Otázek upadá. Moravec už není tak tvrdý, moc netrvá na tom, aby politici jasně odpovídali. Člověk se málokdy z debat, kde jsou jen politici bez odborníků, něco dozví. Snižuju hodnocení na 4*. ()

Karlos80 odpad!

"Pravda resp. demokracie začíná tam kde končí signál bruselské tedy ehmm české televize", musel jsem radikálně změnit svůj komentář a názor na tento " obludný" pořad s odstupem času, kdy ten původní kladně pozitivní jsem napsal skoro před 10 roky a ohodnotil 2*, ale tehdy to byl úplně jiný Moravec i jiné Otázky. Dnes odpad tak jako skoro vše z produkce ČT! Pěkné a pravdivé komentáře: Kiddo a Enšpígl. ()

RHK

Inteligentní a s fakty obeznámený moderátor, který umí zkrotit a v případě potřeby i setřít i ty nejvýřečnější politiky. ()

Boss321

Bezesporu je to bezkonkurenčně nejlepší publicistický pořad v českých vodách, ale nemůžu dát plné hodnocení, protože nesnesu moc poslouchat ty žvásty našich pánů politiků..... ()

Kulmon

Kdyby každý publicistický pořad u nás vypadal jako tahle "show" Václava Moravce. Bylo zde již spousta pořadů jako Co týden dal či V pravé poledne, které vysílala Česká televize, ale až s profesionalitou, všeobecným přehledem a humorem Václava Moravce můžeme být konečně spokojeni. Co by Nova či Prima dala, kdyby měla takového moderátora! ()

Jara.Cimrman.jr

Otázky a, bohužel, i odpovědi Václava Moravce. Když tento pořad začínal, tak jsem ho rád sledoval, protože zvídavý moderátor často natahoval na skřipec politiky napříč politickým spektrem. Postupně se však ze šťouravého redaktora proměnil v nositele vlastního politického názoru a politici mu k tomu pouze dělají kulisu. Vrcholem všeho je, když přednese svou teorii a bez možnosti reakce se zeptá na něco úplně jiného. To bych ho na té jeho kravatě nejraději někam vhodně zavěsil. Zkrátka to nebývalo špatné, ale aktuálně je to slušný humus, který mi při nešikovné manipulaci s dálkovým ovladačem dokáže zkazit neděli. ()

Arx

Nejlepší publicistický pořad, jaký je možno v současnosti sledovat. Pořad stojí na špičkovém novinářském talentu Václava Moravce. ()

flanker.27 odpad!

Ano, před dvaceti a více lety byl Václav Hlodavec novinářské eso (nejvíc ještě když byl na TV Galaxia), dnes je to jen přidrzlý manipulativní spodek. ()

gudaulin

V českém prostředí nejkvalitnější politicko-publicistický pořad, který se opírá o seriózní moderátorský přístup Václava Moravce. Nutno ovšem zdůraznit, že slovo nejkvalitnější je u nás velmi relativní a Otázky zdaleka nedosahují úrovně špičkových publicistických pořadů v zahraničí. Největší průšvih je v nepochopení zásadního faktu, že v podobných pořadech nemají co dělat politici, ale politologové, novináři (v českém prostředí bohužel) a vůbec osoby, které nejsou bezprostředně v politice angažováni a vidí ji z nadhledu. Celkový dojem: 55 %. ()

Gilmour93

Týden co týden stojí Václav Moravec po pás ve stoce zvané Česká politická scéna. Zleva tečou smrduté výkaly, zprava tečou páchnoucí splašky a on jako profesionál musí zachovat chladnou hlavu, ctít nestrannost, občas být i vtipný a hlavně se z toho všeho nepozvracet.. Vždycky mě fascinuje, jak na jeho jasně položený dotaz s možností odpovědět jen ANO či NE, následuje vyhýbavá reakce politika, v jejíž mlze by se ztratil i pes z Baskervillu.. ()

MM_Ramone

Aj keď, ako Slovák, moc nesledujem politické dianie v Českej republike, stačil som si všimnúť, že Václav Moravec (*26.6.1974) je ako moderátor diskustnej, publicitickej relácie veľký profesionál. Dokáže zmysluplne viesť dialóg s predstaviteľmi politických strán, ktorí prijmú pozvanie do jeho relácie. Je to jeden z mála redaktorov, čo svoju prácu zvláda na skutočne vysokej úrovni. Zopár jemu podobných by sa veru hodilo aj u nás na Slovensku. *** ()

Ded@M@tes

Politika a politika, dohady jak mají být. Zpracování ve větší kvalitě, než u podobných pořadů, ale neobdivuji debaty českých politiků. Moderátora Václava Moravce taky moc nemusím. Člověk se těší na nedělní pohádku a než vůbec začne, tak ještě čtvrt hodiny žvaní a pohádka pomalu v nedohlednu. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

LiVentura

Hodnotím velice kladně tento úspěšný publicistický pořad. Je důležité mít v každé zemi alespoň jedno "médium", kterému většina politiků dá zelenou a jdou diskutovat, jdou ukázat svou inteligenci a mnohomluvnost..!!! A pan Moravec, východočech, mimochodem, je prostě vzdělaný a bystrý, tzn. dobrou diskusi na úrovni. :-) ()

Jamal

Václav Moravec je opravdová extratřída. Umí položit vkusně a elegantně otázky tak jako nikdo jiný. Jeho pohotové odpovědi a dodatky jsou důkazem jeho profesionality a připravenosti. V české sféře nemá prakticky žádnou konkurenci. ()

DJ_bart

Na ČT a Vencu Moravce mi žádnej Xaver tlačenka Veselý, ani Bobo s Lipo, ani nácek Pitomio, natožpak Zembiš, šahat nebude! ()