VyVolení

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2005, 60 min

V hre o ceny v hodnote jedenásť miliónov korún je 42 semifinalistov. Večer 5. septembra 2005 sa začal boj o postup do vily na bratislavskej Kolibe. Počnúc týmto dňom TV JOJ denne predstavovala troch kandidátov, z ktorých si diváci sms hlasovaním vyberú vždy jedného favorita. V sobotu 10. septembra bola známa prvá päťka VyVolených, ktorí šli bývať do svojho nového luxusného príbytku na bratislavskej Kolibe. Podobným spôsobom sa do vily dostali aj ďalší deviati hráči. V závere septembra obyvatelia honosnej vily určili prvého kandidáta na vyhodenie. Ten si do tzv. Duelu (moderovali ho Michal Hudák a Karin Haydu) zavolal jedného súpera. Diváci z týchto dvoch ohrozených jedného vyradili. Meno VyVoleného odznelo až vo veľkom finále v decembri 2005. Víťaz vzišiel zo zostávajúcej trojice. (oficiální text distributora)

Dever odpad!

// Distribútor: TV JOJ // Stupidita Slovenskej televízie. Toto a reklamy sú hlavný dôvod prečo telku nepozerám od roku 2009. Sláva Internetu. ()

tron

„Mám priateľa, ale naňho som to ešte neskúšal, lebo ako som povedal, mám penis predsa len troška väčšieho formátu,“ povedal Desperado a ja rozmýšľam, čo dodať k slovenským VyVoleným... O Šakalovi som čítal čosi o sexe s neplnoletou, o Desperadovi som počul, že sa opil a pretiahol herečku na večierku. Neviem, čo z toho je pravda. A je mi to jedno. ()

genetique

Heh! Alebo čo všetko je človek ochotný spraviť pre pár drobných. Je to výsmech ľudskej osobnosti, ale obdivujem a zároveň ľutujem ľudí, ktoré sa na niečo také dajú nahovoriť. 30%. ()

MM_Ramone

So serióznou filmovou tvrobou toto nemá absolutne nič spoločné. Ale uznávam geniálnu jednoduchosť tohto projektu. Vyberie sa zopár rôznorodých podivínov a extrovertných exotov, ktorých spoločné nažívanie, vzájomné konflikty a psychické zlyhania, v izolovaných priestoroch televíznej vily prešpikovanej kamerami, môže divák pozorovať doma na svojej obrazovke. Akási umelá simulácia života. Reality-show! Na komerčných televíznych staniciach má však podobný produkt iste mnohonásobne vyššiu sledovanosť ako umelecké diela od majstrov filmárov akými sú napríklad S.Kubrick, M.Forman či D.Lynch. * ()

Anderton

Vyvolení mali to šťastie, že boli prví svojho druhu na našom trhu. Takže každý chcel vidieť aspoň jeden diel, z čoho pramenila vysoká pravdepodobnosť vysokej sledovanosti. Zo sociologického hľadiska to bol program určite zaujímavý, pretože sme zistili, kam až môže klesnúť úroveń televíznej zábavy a voyerizmu. Výborný program na spracovanie v diplomových prácach. Rozoberať sa tu dá všeličo. ()

SOLOM.

My jsme měli magora Vladka a slováci zase Erika. Jinak si myslím, že Jojka měla mnohem lepší moderátory a i proto jsem viděl víc dílů tohoto pořadu, než tomu bylo u nás. ()

Marek1991 odpad!

Priznávam, že som to pozeral najmä kvôli Rockymu, Lenke a sporu Tony a Luis, ale až v skutočnom živote sa poodhalili ich charaktery. Bolo to celkom podobné Big Brother, dokonca to chodilo v rovnakom čase. S postupujúcim časom to vyzerá tak, že nás vlády chcú mať presne pod takýmto dohľadom, dokonca ani v sprche im nedali pokoj a na ich sexe sa vyžívali. Úchylná, nedôstojná relácia hodná kôpky hnoja. ()

tom88

Chvíľami sa to dalo pozerať, pravidelne som to nepozeral, to by ma pri tom asi kleplo, ale niektoré osobnosti z vili mi ostali v pamäti. Kvalita tejto show bola na celkom dobrej úrovni. Tvorcovia projektu si dali záležať. ()