Vražedná chapadla (TV film)

• Kanada

Jeff Warren

Scénografie:

Réjean Labrie
  • darkrobyk

Další blábol o vraždícím mořském monstru. Vůbec si nemohu vybavit, že by něklo řekl - v jezeře je slaná voda. Hm, asi mi to uniklo. Ovšem na oliheň s pistolí a puškou? A s elektřinou na lodi, kde je vše mokré, vzdouvající se vlny od obludy skrápí palubu...já nevím. Herci vesměs krajně nesympatičtí, příběh prostoduchý bez napětí a atmosféry. V závěru jsem si přál, aby ten gumák všechny rozšvihal. Jinak jsem vždy upřednostňoval mechanické triky před počítačem - vypadají věrohodněji - tady však nikoliv. Pomalu se plazící a tápající gumová chapadla moc hrůzy nenaženou. Aby vás kalmar všechny vzal!(4.3.2011)

• Vessper

Kdyby nebylo filmů tohoto typu tolik, mohl by tu být alespoň slušný nápad, ale takto je to opravdu slátanina. Úplně nejvíce nesnáším, když jsou lidé ve filmech dementní, což je tady skoro pravidlem. Navíc obří oliheň, která dokáže svými chapadly úplné divy, se vynoří zrovna ve chvíli, kdy si rybáři vyrobí elektrickou harpunu a navíc monstrum trefí přesně do oka. Na filmu vás nemůže ani nic překvapit, protože celou dobu víte, co se zrovna stane a jak to skončí. A tak není divu, že jsem u filmu na chvíli usnul a přesto mi vůbec nic neuteklo. Slabší 1*(4.3.2011)

,,...PREČO SA NENALODÍTE A NEODPLÁVATE DO EURÓPY?" ,,MOŽNO TO SPRAVÍM, ALE OHNIVÚ VODU SI ZOBERIEM SO SEBOU." __ Na Spelbergovu ,,pažravú rybu" by som sa tu neodvolával, je síce pravdou, že určila smerovanie žánru, no film mi skôr pripomenul Krakaticu, vlastne ju v mnohých smeroch značne kopíruje a pravdou je, že od nej nie je ani lepší ani horší. To, že 98% z filmu je z veľkého hlavonožca vidieť len pár chápadiel by mi natoľko nevadilo, avšak aj napriek 90 minútovej stopáži sa tu nájdu slabšie, zámerne nehovorím zbytočnejšie miesta. Lepšia tiež mohla byť réžia akčných scén (alebo aspoň tej záverečnej). (5. hodnotenie, 2. komentár k filmu)(25.1.2010)

Neobvykle zábavné béčko! Začínám přicházet na chuť nočnímu přepínání mezi stanicemi, protože někdy narazím na opravdový poklad :) Přestože Vražedná chapadla nejsou ničím vyjímečným, nevynikají po trikové stránce a už vůbec ne po stránce příběhové, je to film, u kterého se přes jeho nedokonalost lze královsky zabavit. Od začátku je jasné, jak to všechno skončí, ale to vůbec nevadí. Díky sympatickým hercům a občasným vtípkům je to prostě sranda. Jeden příklad za všechny: "Jeden z důvodů, proč je rybaření lepší než sex? Když člověk rybaří sám a někdo ho u toho vidí, nemusí se cítit trapně" :)))(10.10.2011)

• Phobia

Opět se zdržím hodnocení, protože mě udolala už první série reklam. Můj větřič odpadů zmerčil slibného kandidáta, ale musím přiznat, že jsem byla spatřeným kouskem "Vražedných chapadel" zklamána: herci většinou nevypadali jako spolek ochotníků z Jedličkova ústavu a scénář se jevil naprosto béčkově klišoidní, zkrátka z mého hlediska nic až tak otřesného, aby to bylo oznámkováno hůř než běžný podprůměr. Jestli se někdy naskytne příležitost, potom zapátrám hlouběji, proč se to pyšní osmnácti procenty.(4.3.2011)