Epizody(25)

Vypadá děsivě, ale je to dobrák od kosti. Ryūji se nečekaně spřátelí s Taigou, drobnou dívenkou s ostrým jazykem a drsnými způsoby. (Netflix)

Recenze uživatele zelvopyr k tomuto seriálu (1)

Toradora! (2008)

První kapitola skončila, já si tu nastavil ** a měl jsem v úmyslu to smazat. Říkal jsem si WTF, 12 už mi dávno není, proč bych na to jako měl koukat? Pak jsem si ale říkal, že přeci jen ten opening, na který jsem byl navnaděn, je až od 2. dílu. Tak jsem koukal na 2. díl, během kterého se Rjůdži vysmál stereotypu Taigy, vysvětlil jí, že jsou si rovni, a začal jí říkat křestním (což je hodně intimní). A ona to vzala, i když pro statut quo, své křehké sebevědomí a pro okolí si své kecy nechala... A zrodilo se zajímavé pouto... Nezdá se mi, že tu jde o rabukome a o vztah dvou protiv a vyřešení kdo s kým skončí... Spíš je to hrozně moc úhlů pohledu, jaké rozmanité podoby může mít silné přátelství... vpodstatě ve všech aspektech... jak udělat něco nezištně bez ohledu na vlastní prospěch předvádí 7 lidí... na okraj, stále obdivuji přezdívku tenori taiga... přenosná, kapesní, doslova vezoucí se na ruce (dá se říct, že Rjůdžiho, že?). Nejsilnější melodramatické momenty... ve 4/5 19. epizody, a samozřejmě v anime nevídaná scéna (v ložnici). |•| Edit: ano, v jedné diskusi jsem četl větu, proč je toto anime výjimečné: because it´s pure. ()