Toradora! (TV seriál)

• Japonsko

とらドラ!

Toradora!

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2008–2009, 10 h (Minutáž: 24 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (29)

Toradora! nie je zlé anime, ale má niekoľko chýb. Podľa mňa zobraziť chlapa až natoľko zženštilého nie je dobré a mužov to skôr odrádza. Nechať sa toľko tĺcť od ženy asi nie je vtipné a muž má mať svoju hrdosť. Samozrejme je aj zlé, že hneď je jasné kto sa s kým dá v budúcnosti dohromady. Vtipnosť si dovolím povedať priemerná a romantická časť je lepšia ako humorná. Často sú tam schémy, ktoré sú viditeľné aj v iných podobných anime a dobrý nápad je vytvoriť vzťah medzi dvoma úplne odlišnými ľuďmi. Ďalšie plus a to výrazné je uvedenie postavy, ktorá sa správa dospelo (Kawashima). Ami Kawashima je postava, ktorá všetko vidí z dospelého pohľadu a to je pre mňa novinka v takýchto anime. Samozrejme je prítomné dievča čo sa správa úplne opačne a to Minori Kushieda. Lenže aj keď sa správa detsky v skutočnosti tak nemyslí. To je vážne plus keď, postavy sú takto vyvinuté. Napriek tomu by som potreboval toho ešte viac a to niečo zaujímavé v príbehu. Aby ten príbeh išiel niekam kam iné nie. ;;; Taiga aj Yuusaku sú na škole obaja obávaný a všetci sa ich boja nie oboch právom. Títo dvaja študenti sú opozitá. Yuusaku je poriadkumilovný a v podstate milý chalan čo dobre varí. A Taiga je neporiadna, číže si rada nechá upratať a navariť a správa s k mužom ako k odpadu a napriek tomu je vlastne tiež milá. Obidvaja hľadajú lásku vo svojej triede a sú zaľúbený do svojich spolužiakov, tak si v tom skúsia navzájom pomôcť. Asi ako sa to môže skončiť?(12.12.2014)

Romantika z toho srší ako hrom, je taká fajn uletená, obohatená o drzé odfrky, či zábavné vzájomné uťahovanie, založené na dvoch rozdielnych postavičkách, v škole obávaného Takasu a "Tigrice" Aisakou, ktorá mu dáva neskutočne zabrať. Drzá zábavná jazda. /70%/ (videl na festivale Comics Salon 2009)(18.9.2009)

• Subjektiv

Jak už jsem si několikrát postěžoval, žánr středoškolské rabukome mě až ne velmi vzácné výjimky příliš neoslovuje, ač právě ony výjimky jsou zodpovědny za to, že vytrvávám. Toradora však mou trpělivost neodměnila. Vztah dvou středoškoláků, tak trochu protikladů, které spojuje společný neúspěch v lásce tu zdaleka není poprvé a ani není zpracován nejlépe. Flipper správně poznamenal, že hlavní hrdinka Taiga se chová k protagonistovi Ryuujimu nehezky, což má být vtipné, ale není. Taiga si tak zjevně léčí komplex "samice na ocet". Ale to není podstatné. Podstatné je, že v daném žánru a tématu lze šáhnout po lepších kusech, např. Lovely Complex. A jelikož podobné seriály jsou sekány jak na běžícím pásu, podprůměrné hodnocení je zcela na místě.(28.12.2008)

• Zíza

Kdyby si to zachovalo formát prvních pár dílů... kdyby... tak by to bylo něco úžasného! Vtipného! Energického! Něco co vás nabije pozitivní energií! Ale ono nezachovalo. Po těch pár prvních skvělých dílech to zapadlo do břečky poprůměrných anime ze školního prostředí. Samozřejmě se tam v průběhu celého seriálu objevovaly světlé chvilky, ale to nestačilo k tomu, abych se po celou dobu ptala: "Proč? Co jste udělali té komedii? Proč jsem strkáte ten strašný milostný mnohoúhelník?" Chtěla jsem se smát, místo toho jsem řešila strašlivé problémy puberťáků, kteří se chtěli chovat a řešit své problémy jako vyrovnaní dospělí (což bylo k smíchu, ovšem ne tak, jak bych si přála). Takových seriálů tady bylo a bude. Přineslo to něco nového? Ne. I když to nepřineslo nic nového, bylo to v pohodě a dobře se na to dívalo, člověk se u toho spokojeně usmíval? Ne. Takže lepší hodnocení to ode mě nedostane.(29.4.2013)

" Od dávných časů jsou drak a tygr jediná stvoření, která k sobě patří. " Toradora! (とらドラ!) další středoškolské anime s výborným openingem a bláznivými hlavními hrdiny, ukazuje již už nevšedně všední milostný čtyřúhelník ve kterém není vše jak se na první pohled může zdát. 70 %(22.6.2010)

První kapitola skončila, já si tu nastavil ** a měl jsem v úmyslu to smazat. Říkal jsem si WTF, 12 už mi dávno není, proč bych na to jako měl koukat? Pak jsem si ale říkal, že přeci jen ten opening, na který jsem byl navnaděn, je až od 2. dílu. Tak jsem koukal na 2. díl, během kterého se Rjůdži vysmál stereotypu Taigy, vysvětlil jí, že jsou si rovni, a začal jí říkat křestním (což je hodně intimní). A ona to vzala, i když pro statut quo, své křehké sebevědomí a pro okolí si své kecy nechala... A zrodilo se zajímavé pouto... Nezdá se mi, že tu jde o rabukome a o vztah dvou protiv a vyřešení kdo s kým skončí... Spíš je to hrozně moc úhlů pohledu, jaké rozmanité podoby může mít silné přátelství... vpodstatě ve všech aspektech... jak udělat něco nezištně bez ohledu na vlastní prospěch předvádí 7 lidí... na okraj, stále obdivuji přezdívku tenori taiga... přenosná, kapesní, doslova vezoucí se na ruce (dá se říct, že Rjůdžiho, že?). Nejsilnější melodramatické momenty... ve 4/5 19. epizody, a samozřejmě v anime nevídaná scéna (v ložnici). |•| Edit: ano, v jedné diskusi jsem četl větu, proč je toto anime výjimečné: because it´s pure.(1.8.2011)

Tygr a drak, dvě silná mystická stvoření, jsou k sobě neodolatelně přitahována. Kvůli čemu, soupeření nebo vzájemné podpoře? Ryuji charakterizovaný obličejem vrahouna, ale s velmi starostlivou a laskavou duší. A droboulinká Taiga, která si svoji výšku a fakt, že ji odmítla vlastní rodina, kompenzuje násilným chováním. Co ji taky jiného zbývá? Když tě nechtějí ani tvoji nejbližší a jsi tak malá, že tě každý přehlídne, je pár kopanců a drsnost jednou z možných záplat na duši. A taky, aby si tě pořádně všimli. _____ Zatímco první díly slibovaly víc akce a legrace, už záhy se seriál překlopil do romance a japonská střední se proměnila ve školu zlomených srdcí. _____ Finále je předvídatelné, ale je hezké, jak k němu seriál spěje. Výtržnice Taiga jenom skrývá svoji křehkost a Ryuji je prostě zvyklý se starat. Co mě štvalo, byla naspeedovaná zrzka, alias nejlepší kamarádka a líto mi bylo namachrované modelky, která svůj cit téměř ani nenaznačila, takže na ni nezbyla ani role zhrzené milenky. _____ Když se divák smíří s dětinskou kresbou, zjistí, že Japonci ji umí a dokážou dokonce i do těch širokých panenkovských očí dostat emoce. _____ Emoce byly vůbec zajímavé – buď sebezapření a skrývání, nebo hysterie, když už potlačovaný cit nejde udržet uvnitř. Japonští středoškoláci projevují velkou míru zodpovědnosti, cílevědomosti, schopnosti obětovat se pro kamarády a dodržování pravidel. _____ UPOZORNĚNÍ: Po titulcích posledního dílu následuje ještě několik scén. SHRNUTÍ: Skoro bych se vsadila, že seriál inspiroval můj jiný oblíbený – The End of the F***ing World(8.3.2019)

Vzhlížím k Toradoře jako jedné z těch známějších školních romantických komedií (Nemůžu si neodmyslet to nenazývat Toreadora. Kde to vůbec vzniklo?), a tak jsem považoval za obecnou otaku vědomost mít toto jako povinnost v kolonce shlédnutých. Upřímně, čekal jsem mnohem vetší dávku originality a vtipu v příběhu. Hádám, že to bude už jakousi "zajetostí" v kolejích tohoto žánru, že se neustále opakují prvky festivalů, otázka budoucího povolání, výlet k moři, valentýny a podobně. Respektuju to, co jiného bychom ve škole asi tak mohli dělat? Stále si nepřijdu nikterak přísný, když požaduji aspoň minimální dávku inovace, jiný tok osudu, hrstku nepředvídatelnosti..přičemž nic z toho se nedostavilo. Nespoutaný úvod byl zábavný, ale poté to už přesedlalo 100% na romantickou notu, frekvence vtipu opadla na úroveň deště na poušti a jen jsme byli v galerii Klišé & klišé. Záchraný kruh tomu obrazně řečeno háže ústřední dvojička, volatilní Taiga s kliďasem Ryuujim, kteří mají továrnu na šarm a charakter s intelektem jim není neznámý. I když každý ví, jak to nakonec dopadne a sem tam mě Taigino mlácení sympatické zdaleka nebylo, tak hlavně u Ryuujiho si nemůžu vzpomenout na jediný absurdní nebo neomalený prvek (narozdíl od Kushiedy nebo Kitamury). V tom je Toradora! jednoznačně nejúspěšnější, protože onen pocit, kdy to hlavnímu páru přejete, je Vám vykreslením onoho páru snadno vsugerováno, čímž jsou mnohé skřípance umně zamazány. Konec je taky jeden z těch lepších a u mě budou mít vždy povedené závěry velkou váhu. I přes mou osobní nevraživost vůči J.C. Staff studiu a s příhlédnutím, že grafická stránka má nějaký věk, tomu dám slabší 4*, jelikož mé časté nenadšení z bežných rabukome se nedostavilo.(9.4.2019)

Skvělej opening, skvělej ending, nejskvělejší postavy, boží facky a super bitky:D Čekal jsem skvělej konec, ale moc se to nepovedlo . Přesto si myslim, že je Toradora nejlepší středoškolský drama anime vůbec. "My happiness can only be made with my own hands." -Kushieda Minori(10.5.2013)

To bylo tak úžasný, že ani nevím co napsat. Řekl bych, že je to velmi nevšední anime s obrovsky hlubokým příběhem. Snad žádné anime, co sem zatím viděl, nebylo takhle napěchováno emocemi s doprovedem úžasné hudby a tak strašně moc sympatickými postavami, že už teď je mi bez nich smutno. Zkrátka a jednoduše - úžasné anime, které můžu jen doporučit všem fandům slice of life a vlastně i těm ostatním. Jen škoda, že to má tak málo dílů - určitě bych jich snesl mnohem víc ;) 100% bez nadsázky.(16.3.2012)

Veľmi príjemný a aj zábavný seriál, veľmi zaujímavé, sympatické postavy a asi do polovice aj celkom fajn opening... Okolo stredu pár slabších častí - ta sa stáva často, keď postavy odídu na prázdniny a robia hlúposti (nie v tom zábavnom zmysle slova)... Koniec dosť teatrálny a záverečnou časťou som tiež nebol veľmi nadšený, ale aspoň, že to zachránila tá posledná scénka... Ako celok - určite nadpriemer romantického anime...(27.4.2011)

Jako první by mělo padnout, že tohle rozhodně není komedie. Nečekejte natrženou bránici, i případné pousmání spíš bude smutný úsměv. Je to solidní a vkusná(!) romance okořeněná špetkou dramatu. Oproti obdobným středoškolským romantických x-úhelníkům má však Toradora! mnohá plus: perfektně vykreslené postavy - jejich povahové vlastnosti nejsou na efekt (Taiga je agresivní, protože ona JE agresivní, ne aby byla ze začátku zajímavá a pak tenhle rys vypustila), nejsou ploché, vyvíjí se, dokážete se snadno do nich vcítit, mají své pro děj nepodstatné rysy, nejsou černobílé, lžou a předstírají (divák lež okamžitě neprokoukne [!]); oblíbíte si úplně všechny; žádná z postav není idiot; dialogy nejsou tupé; nejsou tu zbytečná opakování a vysvětlování (flashbacky, opakování scén); nejsou tu hluchá místa - pořád se něco děje a je to zajímavé; neodhadnete konec (fandíte úplně všem); odsýpá to; precizní animace. Negativum mě žádné nenapadá. Anime ze střední školy je milion, ale tohle bylo asi úplně první, co mě navnadilo na nostalgické vzpomínání na má léta na střední. U většiny seriálů si, s přibývajícím počtem shlédnutých epizod, přeju, aby už skončily, tady tomu bylo naopak - nechtěl jsem se s postavami loučit.(27.5.2011)

Prvotné epizódy mi prišli ako bláznivá komédia a pýtal som sa, čo už tu môže byť žáner dráma, romantický? Zo začiatku som to pozeral sporadicky. Postupne, doslova priamou úmerou, neustále ubúda komédii a nahradzuje ju - u mňa tak žiadaná - dráma a lákalo ma to stále viac. Táto štruktúra v anime či filmoch nie je nič nezvyčajné, ale Toradora ju náramne využíva, aby charaktery mali dostatok priestoru a možností pre vývin svojich vzťahov. Naozaj, spočiatku som nečakal, čoho sa mi nakoniec dostane. Silné 4*.(22.10.2017)

Nieje to na plné 4*, ale ak to porovnám s inými háremovkami tak z toho Toradora vychádza celkom dobre, + má Taigu (loli, pettanko, tsundere) Aj po dlhšom čase mám Toradoru stále v živej pamäti... Oba openingy a prvý ending stáli za prd, druhý sa celkom podaril. Začiatok podľa zaužívanej predlohy, ale milý. Druhú tretinu dochádza dych, dej sa skoro neposúva a rieši sa Taigina láska ku Kitamurovi ktorého som neznášal z hĺbky duše. Koniec to zachraňuje, a aj keď je to všetko veľmi predvídateľné, vážne ma potešil. Scéna na/pod mostom je najkrajšie vyznanie lásky ktoré som v anime zatiaľ videl. A jedna dobrá rada na záver, posledných 4-5 častí odporúčam pozerať sám, v noci a s balíkom vreckoviek, naposledy som takto reval pri Clannade ;)(13.12.2014)

Velmi zajímavé anime s ještě zajímavějším koncem. Doporučuji to shlédnout celé, byl sem celkem překvapen =)(28.11.2011)

[] Opening 1-Opening 2-Ending 1-Ending 2 [] Ako asi väčšina ľudí, aj ja som sa dostal k tomuto anime vďaka Taige, ktorá ma nesklamala a chvovala sa presne tak ako som čakal (a dúfal:). Práve ona je bezpochyby najväčším kladom celého seriálu, ale keby to končilo u nej, určite by sa toto anime nedočkalo tak kladných prijatí. Ostatné postavy sú tiež zaujímavé a príjemné (hlavne samotný Ryūji ale aj Ami), až na jedinú chybičku krásy, ktorou pre mňa bola Kushieda - iritovala ma od prvej scény až do konca. Čo sa príbehu týka, všetko ako má byť, niekedy som sa až strácal v tom ľúbostnom mnohouholníku, ohľadom konca, dalo sa to čakať, ale posledná epizóda ešte dokázala postrašiť a samotné rozuzlenie si nechala až na absolútny záver. Hudba pekná, dobre podčiarkovala horko-sladkú atmosféru seriálu. Aby som to zhrnul, jedinú výhradu mám už k spomínanej Kushiede (ktorá ma štvala fakt veľmi) takže 9/10 :)(5.7.2013)

"Na světě existuje něco, co ještě nikdo nikdy neviděl. Je to něco dobrého a milého. Možná, že pokud by to lidé mohli vidět, všichni by to chtěli. Právě proto to nikdo dodnes neviděl. Svět to ukryl, aby to nebylo snadné získat. Ale jednoho dne to někdo najde. Člověk, který si to nejvíc zaslouží to určitě najde. A co se má stát se stane." Ryuji nastupuje do druhého ročníku na vyšší střední, je to hodný chlapec, ale po otci vypadá jako mafián, který vás pravděpodobně zabije a proto nemá moc kamarádů. Do třídy s ním bude chodit i malá a roztomilá slečna Taiga, která má přezdívku Kapesní tygr a chová se jako delikvent. Jak se tihle dva spřátelí a společně se snaží podporovat v proměně své platonické lásky ke svým spolužákům v něco víc, vypráví tohle anime, které se nedá úplně zařadit do žánru komedie. Kresba je skvělá, stejně tak postavy, které prvoplánově nezůstávají ve své původní škatulce, ale vyvíjejí se. Poslední epizoda navíc obsahuje úžasnou romantickou scénu, i když trošku divné rozuzlení problémů. Moc se mi líbil i první opening a ending a ani ty druhé nebyly špatné. Tenhle příběh tygra a draka, kteří si na věčné časy stojí bok po boku, se mi líbil od první vteřiny až do té poslední a to nepřeháním, takže určitě doporučuji.(26.12.2016)

To už naozaj neexistujú anime v ktorých by hlavné predstaviteľky boli jemné? Ja len že v každom anime, v kazdom sú všetky hl. predstavitelky samostatné, nepotrebujú pomoc, po škole su známe ako bitkárky....odkopávajú chlapcov o 10 metrov - vy viete na čo narážam a to na prvú epizodu... narazí na Ryujiho a hned ho potrebuje zmlátit? Omg, co je toto za reakciu? Dalsia vec ktora mi vadila je, že tí hlavní predstavitelia prišli na to, čo k sebe cítia až na konci..... no nemôžem na tom hladat iba negatívne vlastnosti.... Ako spomenul/a T2 romantika je celkom fajn uletena... Davam priemerné 3*(14.7.2011)

Hej, bolo to často plné klišé i jasné ako sa to bude asi končiť, aj keď sa autori chvíľu snažili tvrdiť opak. To naťahovanie na konci si fakt mohli odpustiť. No napriek tomu sa mi to páčilo. Azda som sa rabukomov ešte nepresítil, či skôr ich toľko nevidel. Možno i preto mi to neprišlo tak podpriemerné ako iným "fajnšmekrom". Síce za plnú to nebude, na isté perly to naozaj nemá, ale ešte neskazený preplnením mainstreamom si dovolím hodnotiť za 8. Ach beda tým, čo budú nasledovať...(9.12.2013)

Tento žáner anime som nikdy nemusel, no Toradora ma viac než len prekvapila. Príbeh je milý a zábavný, občas fantasticky dojímavý a úprimný, postavy bezchybne spracované a chémia medzi nimi, tá je v žánri jednoducho bezkonkurenčná. Toradora je krásnym vzťahovým anime, od ktorého som sa jednoducho nedokázal odtrhnúť, a so smiechom, či napätím hltal jednu epizódu za druhou. Hviezda dole však ide za záverečné diely, ktoré prevrátili dokonalú dejovú kostru naruby, a to úplne zbytočne, a bez akejkoľvek logiky. Finále síce pekné, ale tie nezmysly, ktoré k nemu viedli, neodpustím.(17.9.2016)

Toradora! je patrně další ze seriálů, který bude své publikum polarizovat. Stejně jako v Elfen Lied zde nehraje roli zábavnost čí brilantní animace, ale zda věříte tomu, co se vám předkládá, nebo zda to považujete za samoúčelné a iritující. V případě Elfen Liedu bych patrně měl sympatizovat s roztomilou žvatlající Lucy, nebo alespoň hltat krvavé scény. V mém případě se nekoná ani jedno, jsou mi naprosto lhostejné, a tak Elfen Lied pro mne představuje pouze ztracený čas. Stejný přístup budou mít mnozí k seriálu Toradora!. Pokud Taize uvěří, že se jedná o citlivou dívku vyznávající motto "nejlepší obranou je útok", nikoliv zakomplexovanou "samici na ocet", jak píše Subjektiv, pak si Toradoru nejspíš zamilují. Mimochodem, když už chcete škatulkovat Toradoru jako komedii, přidejte si k tomu aspoň "hořkosladká". Tohle nemá třeba s Love Hinou opravdu nic společného.(19.1.2009)

<< předchozí 1 2