Dračí příběh (TV film)

Christian Niculescu

Kostýmy:

Viorica Petrovici
  • lennyd

Království krále Augustina je pravidelně ohrožováno ohnivým drakem, proti kterému není žádné obrany. Princezna Luisa si ale vzpomene na legendu o rytíři Aladorovi, který prý draka kdysi zničil. A tak se sama vydá do hlubokých lesů, kde sice Aladora nenajde, ale najde zde jeho syna Gabriela i se starým alchymistou Sangimelem. Společně zjišťují, že za řáděním ohnivého draka stojí sousední král Quilok, který by rád království krále Augstina získal pod svoji nadvládu. A jak nejlépe zničit draka? Tím, že na něj pošlete ještě většího draka - ledového. Jen si nikdo jaksi neuvědomil, že se pak bude muset zbavit nového, a mnohem silnějšího draka... Příběhy o dracích, to já můžu. Jakmile se v nějakém filmu, knize či hře vyskytují draci, tak jsem okamžitě v hodnocení mnohem mírnější - to na csfd znamená minimálně jednu hvězdičku navíc (přiznávám hnedka ze začátku, že to je ona hvězdička, která svítí v mém hodnocení). Celkově je Dračí příběh pořádná slátanina, která si hraje na velmi moderní pohádku (což hnedka ze začátku předvede Gabrielům pomocník ukázkou pořádného handgranátu). Film je natočen docela hezky (hlavně lesní scény jsou moc pěkně barevné) - bohužel kromě samotných draků, kteří vypadají jako netopýr po střetu s kamiónem (opravdu, zkuste netopýra přejet kamiónem, a pak jej zapálit nebo strčit do ledničky, a máte obraz draků, jak si je představuje Pitof). Jakou roli ve filmu předvádí onen lesní lid jsem taky nepobral (řekl bych, že zrádce se šlo zbavit i elegantnějc). Suma sumárum - jedna hvězdička za dračí námět, za film jako takový - nic.(23.8.2009)

• Gilmour93

Za humny je brak.. Flambovaný rejnok, rogalo s námrazou, princezna z království předkusu a jako drakobijec eunuch ze dvora Alexandra Velikého - Gimli, bratře trpaslíku, ač jsi od posledně vyrostl, namočil ses až po krk do pěkné sračky.. Za svou vystylovanou pohádku plnou kýčovitých obrazů, zmateného střihu a kamery na řetízkovém kolotoči by Pitof zasloužil umlátit ztvrdlými bagetami v rukou francouzských dětiček. A nebo mám lepší nápad. Ať nasedne do lokomotivy vlaku TGV, kolega Uwe Boll do německé obdoby ICE a oba vyjedou maximální rychlostí na trať. Ideálně proti sobě..(6.8.2012)

• kwaicheng

Arcikravina, draci vypadali jako rejnoci, princezna ubulená nána, do toho jeden zhrzenej černoch, kde se vzal, tu se vzal, zřejmě aby film měl "multikulturně edukativní charakter" (pozor, nejsem rasista, ale do filmu se ten chlap prostě nehodil) no a když pomocník hlavního hrdiny vytáhnul z rance promítačku, tak jsem omdlel. Pak mě vzkřísili, takže jsem mohl shlédnout klasickou promítačkovou scénu "Seznamte se s nepřítelem" a to mě na druhou stranu opravdu rozesmálo, protože něco podobný kvality jsme natočili s příbuznýma když mi bylo deset, takže za to připomenutí srandy zažité v dětství patří tvůrcům můj dík, celkově bohužel musím říct, že celý tento film byla podivná slátanina výplodů chorých myslí a kdyby se na to se mnou nedívala moje slečna, tak bych to vypnul už ze začátku.(21.8.2009)

• Fallen_One

Rumunská krajina vypadá dobře, ale...naivní, strohý příběh, dialogy a děj. Přesto uděluju bod za okolní přírodu, některé herce a že se na to dalo koukat. Ale vzhledem k tomu, že žánr fantasy přímo miluju, nelze jít výše. Je mi líto, rád bych to OPRAVDU ohodnotil více hvězdami...tentokrát bohužel ne. Příliš počítačové.(20.8.2009)

• Daertelon

Vyrvu si oči z důlků, rozdrtím a přimíchám prasatům do žrádla. Tenhle film absolutně postrádá jakékoliv slušné zázemí. Scénář na úrovni cvičené opice doprovází herecké výkony na též úrovni. Nehledě na to, že jako milovník draků nemám slov ke vzhledu těch rejnokovitých zrůdiček. Grafika podprůměrná, jistě se dalo vytěžit mnohem více. Jediné, co může ve svém blaženém idiotství předčit tento patvar, je snad jen Eragon. Nedívejte se, přišli byste o 84 minut svého života úplně zbytečně. 15% (12.7.2015)

• - Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)