Vesmírní kovbojové

Vesmírni kovboji

Space Cowboys

Dobrodružný / Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 130 min

Ze začátku mi to přišlo jako docela slušná komedie, ale jak se důchodci dostali do vesmíru, humor zmizel a stalo se z toho naprosto vážné drama. Takže výsledkem je mírně nadprůměrná oddychovka se čtyřmi stárnoucími herci, kteří ještě nepatří do starého železa.(22.4.2007)

S tou sestavou by se dal vyšvihnout i vtipnější kousek, ale na druhou stranu to bylo celkem fajn.(14.12.2008)

• mysicka

Ctyri spasitele - vekovy prumer osmdesat let :( Opravdu hodne "uveritelnej" film.. Kdyby to bylo aspon vtipny...(12.11.2003)

Clint nezklamal a potěšil. Pohodovka, ve které nechyběla ani zábava, vtípky a legrácky, ani drama a napětí. Přechod od odlehčeného humoru a sebeparodie, ve které si čtverka starých pardálů ironicky utahuje ze sebe i žánrových schemat žánru, k vážnému dramatu, akci a emocím byl plynulý a nenásilný. Clint přitom občasným zážehem nadsázky udržoval nadhled první poloviny i v polovině druhé. K tomu skvělý Tommy Lee Jones, vtipné dialogy, vydařené triky, Clintova režie, která mi vyloženě sedla. Proště i po letech naprostá spokojenost.(4.10.2013)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $90,464,773Tržby Celosvetovo $128,884,132/60%/(31.5.2005)

• - Aby se Eastwoodovy co nejvěrněji podařilo zachytit vše, co se týká pohybu ve vesmíru, navázal spolupráci s NASA. Celá řada scén, ve kterých probíhá "výcvik kosmonautů", tak mohla být natočena s pomocí autentického vybavení, které se používá při výcviku skutečných astronautů. (ClintEastwood)

• - S většinou posádky už Eastwood v minulosti spolupracoval. S Jamesem Garnerem se sešel, když hostoval v seriálu Maverick (od r. 1957). S Donaldem Sutherlandem si zahrál ve filmu Kellyho hrdinové (1970). Jen s Tommym Lee Jonesem se při natáčení setkal poprvé. (ClintEastwood)

• - Práce na vizuálních efektech byla pro Clinta Eastwooda mimořádně frustrující, protože od natočení filmu Ohnivá liška (1982) nepracoval na žádném snímku, v němž by vizuální efekty hrály tak důležitou roli. (ClintEastwood)