poster

Vesmírní kovbojové

 • USA

  Space Cowboys

 • Slovensko

  Vesmírni kovboji

 • Velká Británie

  Space Cowboys

Dobrodružný / Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky62
  ***

  Možná to je kýčovitá limonáda, ale zábavná. Neotřepané gagy fungují s dramatem ve vesmíru naprosto skvěle (podobně jako v Armageddonu). Herce netřeba rozebírat, všichni jsou schopní a podávají standardní výkon. Celé dobrodružství má spád a nikde se zbytečně nezdržuje. Určitě to nepatří mezi nejlepší Clintova díla, ale své kvality to má. Je tu naštěstí upuštěno od nezdravého patriotismu a film si nehraje na to, co není. Vytknul bych snad jen poněkud odbytý osud T. L. Jonese. Jednohubka na nudný večer. Nic víc, nic míň.(10.6.2012)

 • lennyd
  ***

  Rusku se porouchá družice. Protože základní plány byly ukradeny američanům, nezbývá NASA nic, než nalézt původního konstruktora daných planů, aby mohli družici opravit. Jenže za těch pár let, se z bývalého skoro-kosmonauta a jeho přátel stala jen parta staříků. Ale na svůj sen, dostat se do vesmíru nikdy nezapomněli... Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland a James Garner. Čtveřice podává výborné herecké výkony, a je vidět, že nejen u nás byl kosmonaut oblíbené "dětské" povolání. K tomu jim skvěle sekunduje James Cromwell v roli jakéhosi šéfa v NASA. Celkově první dvě třetiny filmu jsou velice zábavné (kontrola Donalda Sutherlanda u očního lékaře je dokonalá, stejně tak konfrontace "mladých" kosmonautů proti "staříkům"). Nečekejte žádné hluboké myšlenky, a skvěle se pobavíte...(18.6.2004)

 • mortak
  ***

  Scénář předvídatelný od první minuty, ladění konzervativní a plné klišé, ale na druhou stranu jde o solidní kus řemesla, které se dnes jen tak nevidí. Eastwood je král tam, kde jiní selhávají. Divákovi jsou postavy představovány pomalu, aby si k nim mohl vybudovat vztah. Funguje to především u Eastwooda, Jonese a Cromwella, ten zbytek týmu už spíše sekunduje.(9.6.2018)

 • Gemini
  ****

  Když si chce banda hereckých veteránů zablbnout, a režie se ujme jeden z nich, nemůže z toho vzejít nic špatného. "Maximálně" jen zcela neškodného, prostého nějakých experimentů - prostě čistá oddechovka. Sice by to sneslo trochu kratší stopáž, ale pro kluky od dvanácti let je to dobrý materiál na zpunktování rodinného posezu před obrazovkou (přece jen se nejde dívat pořád jen na skutečně "rodinné" filmy, že;)). Ryzí sedmdesátka, ze sympatií ke starým sympaťákům.(1.4.2013)

 • blackrain
  *****

  Podle názvu by se dalo očekávat, že půjde o nějaké divoké sci-fi z budoucnosti, ale není to mu tak. Stejně tak není ani Země ohrožena nějakým meteoritem. Nejde ani o postapokalyptickou vizi světa. Tak co to tedy je? Výborný film, kde se parta bývalých astronautů chytí poslední příležitosti, která jim byla nabídnuta. Není ji možné odmítnout. Nehledejte ve filmu žádné poselství a ani návod jak přežít stáři, o tom totiž není.(30.10.2008)

 • - Značka hodinek, které nosí Tommy Lee Jones ve filmu, je Breitling. (alexlewis)

 • - S rozpočtem 65 milionů amerických dolarů se film Vesmírní kovbojové stal do té doby nejdražším snímkem studia Malpaso. Hned během prvního víkendu promítání pak vydělal úctyhodných 18,7 milionů amerických dolarů. (ClintEastwood)

 • - Mise ve filmu nese označení STS-200. V době natáčení filmu však byla zatím poslední misí raketoplánu mise STS-97 a vůbec poslední mise raketoplánu z roku 2011 nesla označení STS-135. Rovněž je smyšlené jméno raketoplánu, NASA nikdy nevlastnila stroj s jménem Daedalus. (Foxhound#1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace