poster

Vesmírní kovbojové

 • USA

  Space Cowboys

 • Slovensko

  Vesmírni kovboji

 • Velká Británie

  Space Cowboys

Dobrodružný / Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ***

  Rusku se porouchá družice. Protože základní plány byly ukradeny američanům, nezbývá NASA nic, než nalézt původního konstruktora daných planů, aby mohli družici opravit. Jenže za těch pár let, se z bývalého skoro-kosmonauta a jeho přátel stala jen parta staříků. Ale na svůj sen, dostat se do vesmíru nikdy nezapomněli... Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland a James Garner. Čtveřice podává výborné herecké výkony, a je vidět, že nejen u nás byl kosmonaut oblíbené "dětské" povolání. K tomu jim skvěle sekunduje James Cromwell v roli jakéhosi šéfa v NASA. Celkově první dvě třetiny filmu jsou velice zábavné (kontrola Donalda Sutherlanda u očního lékaře je dokonalá, stejně tak konfrontace "mladých" kosmonautů proti "staříkům"). Nečekejte žádné hluboké myšlenky, a skvěle se pobavíte...(18.6.2004)

 • Allien.9
  ****

  Dle mého názoru ještě o stupeň lepší než "Apollo 13". Eastwood jako režisér skutečně umí a dokazuje to parádní černo-humornou sondou do životů čtyř odepsaných kosmonautů. K udělení plného počtu hvězd scházelo opravdu málo (setkání s ruským "satelitem" je doslova famózní), ale poslední scéna se mi ani trochu nelíbila. No, ostatně jako celý ten úžasný nápad s odsunem raket k Měsíci...(8.1.2011)

 • Hal_Moore
  ***

  Průměř. Parta důchodců si vyletí do vesmíru. Sice originální, ale průměrné. Eastwood by měl točit úplně jiné filmy. Poslední dobou mu to celkem šlape. A herecké obsazení je jaké je určitě jen z jednoho důvodu. Režie: Clint Eastwood. Jak jinak si vysvětlit tolik staříků v jednom filmu? Všichni už počítají s tím, že zbytek života dožijí v jednom obrovském domově důchodců a tak zkoušejí, jak jim to ve společném soužití půjde.(30.12.2005)

 • corpsy
  ****

  Týmto filmom je jednoznačne dokázané, že na záchranu Zeme netreba len mladých - mladších ( ale vzdelaných ) svalnáčov, ale to svoje spravia aj skúsený starí - starší ( ale vzdelaní ) svalnáči. Skvelá oddychovka, kde fandíte osadenstvu a ich odhodlaniu ešte raz ( a zrejme naposledy ) dokázať svoj talent.(23.10.2017)

 • castor
  ***

  Hoši, pojďme si trochu zablbnout ve vesmíru, když má Houston zase problém. Dnes páprdové, kdysi hvězdy NASA. A stanou se jimi znovu. Někdejší testovací tým musí znovu do akce, protože sic se doba výrazně změnila, stařičký satelit se vymknul kontrole a chystá se zřítit na Zemi. Navigační systém je potřeba opravit a to neumí jen tak někdo. Kvalitní ruční přístup ze staré školy zajistí kvarteto, které tak bude brzy zase na koni. Clint Eastwood zřejmě bouchl do stolu a naznal, že dost bylo těch hezounů, co při západu Slunce pronášejí polotrapné věty a pak udělají hrdinský čin, který zachrání celou planetu. Slibný námět lehce sráží „důchodcovské“ tempo, laskavě vtipná první polovina potěší, patetická kovbojka ve vesmíru už je trochu slabší. Technicky je to fajn, herecky pochopitelně rovněž, Eastwood si zřejmě splnil další ze svých snů.(12.5.2017)

 • - Aby se Eastwoodovy co nejvěrněji podařilo zachytit vše, co se týká pohybu ve vesmíru, navázal spolupráci s NASA. Celá řada scén, ve kterých probíhá "výcvik kosmonautů", tak mohla být natočena s pomocí autentického vybavení, které se používá při výcviku skutečných astronautů. (ClintEastwood)

 • - Film se natáčel v Los Angeles a okolí. Školení herců probíhalo v Johnsonově kosmickém středisku v Texasu a v Kennedyho kosmickém středisku na mysu Canaveral na Floridě. (ClintEastwood)

 • - Filmaři mohli natočit skutečné starty i přistání kosmických lodí, všechny scény v kosmickém prostoru se však natáčely s použitím miniaturních modelů. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace