Vesmírní kovbojové

Space Cowboys

Dobrodružný / Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Austrálie, 2000, 130 min

• tron

Sci-fi? Komédia? Posolstvo o tom, že dôchodcovia nepatria do šrotu? Povedal by som, že toto čudo nenadchne ani dôchodcov (ktorí práve dvakrát na sci-fi veru zrejme neulietavajú), ani milovníkov samotného žánru sci-fi. Škoda, skvelé herecké obsadenie malo na podstatne viac, takže volím prísnejšie hodnotenie.(21.10.2004)

Tady šlo hlavně o zábavu a užít si herecký koncert hlavních představitelů :-) protože jinak byl film, na úrovni opravdového sci-fi, při snaze přesvědčit diváka, že o podobné výpravě by NASA byť jenom diskutovala :-) Pokud se přes tohle absurdno ale divák přenese, tak se pobaví u celkem průměrného, ale pohodového filmu.(17.1.2015)

Kéž bych nikdy neprozřel a zůstalo by u (do včerejšího večera) pár sekvencí viděných jednou čivou vždy při mém supersonickém průletu kolem kouzelné bedny... ale protože se dvanácté narozeniny nemohou odkládat donekonečna, tak tady máš Clinte od Peytlíka tři hvězdy a od POMA dort. Zkrátka a nedobře, díky nepochopitelně splasklému bankovnímu účtu, které se automaticky rovnalo mé absenci v oblíbené putyce, jal jsem se obětovat část svého života tomu, abych galaktické kraví chlapce viděl v plné délce 130 minutové stopáže a raketově se pobavil a zasmál se z plného vyprahlého hrdla. Chyba lávky, smích mě přešel, když jsem zjistil, že se nejedná o komedii (což jsem si celou dobu myslel), ale že se naopak film bere naprosto vážně (včetně toho sídliště, co dokázali v padesátých letech dostat s Lajkou na orbit Ivani) a zase nás zachrání uslintaní senioři. Už zase!!! No, trochu bych křivdil mým oblíbencům, kteří si natáčení evidentně užívali a byla s nimi celkem prdel, než ovšem (opět) došlo na patetické slinty, ale to je Amerika a jiná nebude, než-li mé tělo platnosti pozbude...pardón, stesk po půllitru. Na druhou stranu je to příjemná oddychovka, která se dá sledovat i s mírnými abstinenčními příznaky. 3+(3.6.2012)

Clint nezklamal a potěšil. Pohodovka, ve které nechyběla ani zábava, vtípky a legrácky, ani drama a napětí. Přechod od odlehčeného humoru a sebeparodie, ve které si čtverka starých pardálů ironicky utahuje ze sebe i žánrových schemat žánru, k vážnému dramatu, akci a emocím byl plynulý a nenásilný. Clint přitom občasným zážehem nadsázky udržoval nadhled první poloviny i v polovině druhé. K tomu skvělý Tommy Lee Jones, vtipné dialogy, vydařené triky, Clintova režie, která mi vyloženě sedla. Proště i po letech naprostá spokojenost.(4.10.2013)

• Z0oMb3E

Ivanovi Ivanovičovi Ivanovovi, zdatnému 125 kilový traktoristovi a vynikajúcemu hráčovi na balalajku hrozí, že nedostane dráždivú ememesku od svojej rovnako zdatnej polovičky, zlievačky vzácnych kovov Nadeždy. Putinov hlas z rádia oznamuje vyčkať kým vytiahne zo šopy staré Akáčko, že mu leží na srdci ivanova erekcia a vysiela posla dobrej vôle so žiadosťou o pomoc. Na žiadosť o pomoc odpovedá NASA: Národná Agentúra Seniorov a Alzheimeristov. Tá pre zmenu vysiela do vesmíru to najlepšie čo ešte žije. Putin tajne dúfa, že Alzheimeristi sa nekuknú ani doľava ani doprava a budú s prižmúrenými očami krútiť drôtiky. Nastal tu však problém so všetečnou hamurgerožrútskou povahou a zakorenenou potrebou sebaobetovania sa ihneď po vlasteneckom prejave... Klintovi to už na staré kolená začína pekne jebať a točí jednu sračku za druhou s tým istým morálnym posolstvom: I inkontinentné vykopávky s nohavicami po bradavky sú ešte ľudia, ktorý dokážu oškrieť lak na aute ak pred prechodom nepribrzdíte. Tešme sa, na budúce do vesmíru poletia a svet zachránia tehotné ženy, autisti alebo paraplegici chce to len v Holyúde vyvinúť silnejšiu lobby.(2.2.2013)

• - Film zahajoval filmový festival v Benátkách 2000. (Hal_Moore)

• - „Trochu zestárnete a chtějí po vás, abyste hrál o dvacet let mladší postavy, což je absurdní. Chtějí po vás, abyste hrál nějakého čtyřicátníka. Vy už ale čtyřicátníky hrát nechcete,“ svěřil se se svými pocity Clint Eastwood, který zde hraje jednoho z veteránů, kteří letí do kosmu opravit starý satelit. (ClintEastwood)

• - Film se natáčel v Los Angeles a okolí. Školení herců probíhalo v Johnsonově kosmickém středisku v Texasu a v Kennedyho kosmickém středisku na mysu Canaveral na Floridě. (ClintEastwood)