poster

Markétin zvěřinec (TV film)

Drama

Česko, 1998, 63 min

  • roswelll
    *****

    Velice milý a příjemný příběh dívky a její maminky..každá má svůj sen, ke kterému nakonec společně dojdou. Krásně zpracovaná předloha a výborné výkony všech protagonistů filmu(12.7.2016)

  • dogma97
    **

    Obsah: Televizní film o citovém dospívání jedenáctileté dívky (1997). Příběh ze současnosti na motivy vlastní, stejnojmenné novely Ivana Klímy. Jedenáctiletá Markéta , která žije se svou matkou sama, vzpomíná na tátu, který odjel za moře. Sní, že se táta vrátí a že jí koupí koně. Ale matka je rozvedená a hledá si na inzeráty partnery. Když je přivede domů, aby se seznámili s Markétou, u dívenky nemá žádný z nich šanci, každý z nich jí připomene nějaké zvíře. Opičák, Hroch i Tučňák jsou legrační, ale rozhodně nejsou pro její mámu ti správní partneři. A stereotypní je i život na sídlišti, mezi necitlivou učitelkou a nechápající spolužačkou... Jednoho dne se Markéta rozhodne a místo k babičce jede navštívit koně, za nímž jezdili s tátou. Jenže po cestě lesem ji zastihne déšť a v jeskyni, kde se před ním schová , bydlí "jeskynní muž", vousatý Medvěd. Je to ale sympaťák, který má rád přírodu. Markéta na statku zjistí, že její oblíbený kůň je už po smrti a Medvěd ji vezme na pouť, kde se zaplete do rvačky a je odveden policií. Doma Markéta nic neprozradí, ale na všech autobusových nádražích pak hledá Medvěda, který jí prozradil, že je řidič autobusu. Nakonec se Medvěd objeví sám u nich doma, a s Markétou i její mámou si naplánují výlet za opravdovými koníčky... Hlavní role (Markéta): Anna Křivancová(25.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace