Nechci, abys odešla

• francouzský

J'veux pas que tu t'en ailles

Please Don't Go

Romantický

Francie, 2007, 84 min

Kontury a pilíře divadelní hry jsou na filmu hodně vidět, ale to vůbec nevadí. Tento zcela komorní film dokazuje megalomanským filmařům, jak je jednoduché natočit za malý peníz krásný příběh, když je kvalitní scénář. A to tady funguje. Dobré herecké výkony, zručná režie a skvělá hudba... a pozor: Kvalitní dabing české televize...(18.11.2011)

• emma53

Možná to bylo dabingem, nevím, ale stačilo vidět jednou a dost. S porovnáním s jinými francouzskými filmy žánrově totožnými to nemělo žádnou šťávu ani žádnou chemii, kterou bych u romantiky očekávala a já se prostě nudila.(5.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,221,635(6.10.2009)

Obdivuhodně harmonicky, poklidně a přátelsky vykreslený milostný trojúhelník žena - manžel psycholog - jeho pacient. Příběh popisuje tuto vzniklou zapeklitost s grácií a jemně humorným nádechem, aniž by vás popadaly záchvaty smíchu. A především neobsahuje ani stopy po oné obvyklé Hollywoodské "partnerské hysterii." Richard Berry je mi známý pouze z komedie Drž hubu, kde se mi zalíbil. Jako psycholog, který objeví nevěru své půvabné ženy a s poklidem a chladnou hlavou se rozhodne do celé záležitosti proniknout, je mile galantní. Činí tak velmi nenápadně, promyšleně, účelně a hlavně, nezákeřně. Sezení s jeho pacientem se tak začínají měnit na hru na "pravdivé lži." Kolotoč událostí způsobený tímto zjištěním na sebe dlouho nenechá čekat. Odpočinkový a vlídný snímek o těch nekonečných lidských vztazích.(12.11.2011)

Romantika s nadsázkou a francouzským šarmem v plné síle útočí, na levém křídle ji podporují sympatické herecké výkony, na pravém zase výborná hudba. A to vše jistí a doplňuje po dlouhé době kvalitní český dabing.(2.12.2011)