Hip Hap Hop (TV pořad)

Soutěžní / Rodinný

Československo, 1992, 34 min

"MODŘÍ UŽ VĚDÍ" pamatujete? Vynikající, příjemná ale hlavně zábavná tv soutěž mého mládí. Poprvé byla tato brněnská soutěž pro školáky uvedena prý už v roce 1992 programem F1. Já ji viděl až o něco později asi r. 93 ale už tehdy mě ihned zaujala a já si ji na dlouho zamiloval.. Byl jsem ještě školou povinné dítko a v TV nic podobného předtím (snad jen "Kámen, nůžky, papír" ) ani dlouho potom (dnes trochu Bludiště) nebylo...Dávali ji tuším v sobotu někdy kolem desáté a soutěžili v ní tři družstva a sice modří (švestka), červení (jablko) a žlutí (hruška) vždy chlapec s dívkou. Nikdy nezapomenu na hry s pamětí, číselný kvíz, hádání skrytého obrázku z velké obrazovky, populární košandu a s ní spojené hlasován "kámen, nůžky, papír", a nakonec na samotné velké finále s tahacími odpovědmi ANO/NE. Kde buď padaly míčky štěstí nebo bohužel tekla voda, nicméně i vítězné družstvo i když třeba tekla voda soutěžilo za týden znova.. Hodnotím vysoko a moc bych si přál vidět alespoň jeden díl v celku i po těch letech..Video: http://www.youtube.com/watch?v=gm75yYKCUBo + další dvě části.(6.12.2008)

Pořad mého dětství :o) Nedávno jsem znovu zhlédl starý díl a nostalgicky zavzpomínal na víkendová rána, typické disciplíny a nezapomenutelnou závěrečnou sprchu v případě neúspěchu. Docela mě z dnešní perspektivy překvapilo, jak byl na danou dobu dobře sestavený, jaké zajímavé disciplíny v něm figurovaly. Byť by byl samotný pořad pro dnešního diváka nudný a zdlouhavý (popř. humorný), domnívám se, že po obsahové stránce by neměl v rámci dnešní nabídky soutěžních pořadu pro malého diváka konkurenci.(1.2.2010)

• Elfias Dóže

Modří už vědí. A ví i občasní diváci ČT déčka a pamětnici; totiž to, co je košanda a kuličky štěstí, že AZ-Kvíz není jedinou soutěži veřejnoprávní televize, kde máme možnost vidět naší, vaší moderátorku snad s nejdelším příjmením, které znám, Evu Brettschneiderovou-Machourkovou, a že soutěže pro děti nám vcelku jdou, želbohu jich je jako šafránu... :/(16.11.2014)

Můj nejoblíbenější soutěžní pořad v 90tých letech..Nedávno jsem koukal na jeden díl na youtube.com a smál jsem se tomu jak potrhlej :-) Košanda mi přišla hodně trapná, hlavně ten týpek, co dělal rozhodčího - ten byl jetej. :-), ale jinak pořad nepostrádal nic, co by měla mít každá soutěž - hodně disciplín, aby se děcka bavila.(27.6.2009)

Tohle jsem poměrně pravidelně sledoval dávali to vždy v sobotu ráno a já vyspával po flámu bylo mě všelijak a já sledoval tuhle soutěž a soutěžil také ,hlavně ve kvízu. Vždy jsem se těšil jestli budou padat kuličky štěstí a nebo voda. (vždy mě zajímalo jestli mají děti sebou náhradní oblečení , když jsou turch) Tohle byla pohodává soutěž o pěkné ceny pro děti.(23.1.2009)